Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, August 22, 2013


CORK AUL FIXTURES

Friday 30th August Ko. 7.30 pm
Premier A League
Douglas Hall v Blackstone Rovers, Moneygourney, L.Buckley

AUL 1A
Buttevant v Hibernians, Buttevant, J.Gaffney

AUL 3A
Leeview Ath v Carrigtwohill Utd, Mayfield Community School, J.Quinn

Saturday 31st August Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated

Mossie Linnane League Cup
Section B
Grattan Utd v Village Utd, O.Neill Pk, R.Murphy

Section C
Kilreen Celtic v Pearse Celtic A, Murphys Farm, J.Lyne

Section D
Blarney St Ath v Carrigtwohill Utd A, GACA Pitches, Brooklodge, D.O’Mahony

AUL 1
Fairview v Watergrasshill Utd, Fairfield, K.Hennessy
Knockraha v Kanturk, Pigeon Hill, D.Coleman

AUL 1A
Donoughmore Ath v Greenmount Rangers, Donoughmore, J.Gaffney
Richmond v Rathcoole Rovers, Garrandarragh, Wilton, G.Duffy
Dunbar Celtic v Waterloo, Murphys Farm, J.Lenihan

AUL 2
Macroom v Blackpool Celtic, Town Pk, D.Donovan
Rylane Celtic, Strand Utd, Rylane, B.Dowling

AUL 2A
St John Boscos v Grangevale, Water Rock Pk, F.O’Neill
Central Rovers v Corkbeg, Central Pk, T.Kelleher

AUL 3
Innishvilla v Greenwood, Knocknacurra, Innishannon, J.Sweeney
Knocknaheeny Celtic v Castlelack, Kilmore Rd, S.Barry

AUL 3B
Strand Utd v Waterloo, Ballyanley, N.Cunneen
Coachford v Ballincollig, Carrigadrohid, E.Mullins

Sunday 1st September Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
MFA League Champions Trophy 1st Round
Clonmel Celtic (TSDL) v Coachford A, Celtic Park, Clonmel, 3.00pm TSDL

Mossie Linnane League Cup
Section B
Park Utd A v Glenthorn Celtic A, Brigown, R.Murphy

Section D
Springfield  v Glenvale, Pat O Brien Pk, B.Noonan

Premier League
Killumney Utd v Glen Celtic, The farm , D.O’Mahony

AUL 1
Cathderal Celtic v Bohemians, Fairfield, J.Lyne
Dillons Cross Ath v Ballinhassig, Silverheights Pk, L.Buckley

AUL 2
De Courcey Albion v CFC Banteer, Ballinadee, M.O’Farrell
Newmarket Town v Afton Villa, Rathcoole, G.Duffy

AUL 2A
Shandon Celtic v Hillington, Pophams Field, M.Doody

AUL 3
St John Boscos v Glenthorn Celtic, Water Rock Pk, 3.00pm, N.Cunneen
Ard Na LAoi v Richmond, Leemount, P.O’Sullivan

AUL 3A
Dunbar Celtic v Crescent Ath , Murphys Farm, 3.00pm M.O’Connor
Pearse Celtic v Carrigaline Utd, CIT Bishopstown, T.McDonagh
Tower FC v St John Boscos, Killowen, R.Crean

AUL 3B
Bweeng Celtic v Lakewood Ath, Bweeng Sports Centre, B.Dowling
Los Zarcos v Ballinhassig, Station Rd, Millstreet, P.Hennessy

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.