Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, April 11, 2013


CORK AUL FIXTURES

Saturday 20th April Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
AOH Cup Semi Final 2nd Leg
Lakewood Ath v Killumney Utd, Ovens, Paul O ‘ Sullivan, T.Long, D.Cronin
Douglas Hall v Ballinhassig A, Moneygourney, 7.45 pm, F.Murphy, P.Buckley, D.Deady

County Cup Semi Final
Hibernians v St John Boscos A, Shanbally, J.Thompson
Corkbeg / Richmond A v Millstreet Celtic, Venue Later, T.Thompson

Premier League
Knockavilla Celtic v Coachford, Knockavilla, T.Cottor
Blarney St Ath v Pearse Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, K.Hennessy

Premier A League
Blackstone Rovers v Kilreen Celtic, Fairfield, A.Mylod

AUL 1A
Glenthorn Celtic v Glenvale, St Aidens Community School, J.Lenihan

AUL 2
Ballincollig v Waterloo, Regional Pk, B.Dowling
Killowen v CFC Banteer, Killowen, M.O’Farrell
Macroom v Strand Utd, Town Pk, L.Murphy

AUL 2A
Park Utd v Dunbar Celtic, Brigown, J. Gaffney
Churchvilla v Hillington, Kilmoy, Cloyne, D.Donovan
Central Rovers v Shandon Celtic, Central Pk, S.Barry

AUL 3
Ballinhassig v Parkview Celtic, Gortnaglough, J.Sweeney
St John Boscos v Innishvilla, Water Rock Pk, K.O’Keeffe

AUL 3A
Glen Celtic v Carrgialine Utd, Glen Pk, R.Fitzgerald

AUL 3B
Rylane Celtic v Casement Celtic, Rylane, A.McDonagh
Greenmount Rangers v Bweeng, Murphys Farm, T.McDonagh

Sunday April 21st Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Premier League
Springfield v Park Utd, Pat O Brien Pk, F.Murphy

Premier A League
Innishvilla v Grattan Utd, Knocknacurra, Innishannon, T.Long
Bohemians v Carrigtwohill Utd. Fairfield, D.Cronin
Glen Celtic v Kanturk, Glen Pk, D.Deady

AUL 1
Dillons Cross Ath v Knockraha, Silverheights Pk, A.Mylod
Watergrasshill Utd v Village Utd, Skehanagh, Paul O’Sullivan

AUL 1A
Grangevale v Buttevant, Grangevale Pk, J.Gaffney

AUL 2
De Courcey Albion v Blackpool Celtic, Ballinadee, P.Buckley

AUL 2A
City Wanderers v Corkbeg, CIT Bishopstown, F.O’Neill, Provisional

AUL 3
Greenwood v Afton Villa, Alsa Pk, E.Mullins

AUL 3A
Dunbar Celtic v Leeview Ath, Murphys Farm, 3.00pm, R.Fitzgerald
St John Boscos v Knocknaheeny Celtic, Waterrock Pk, 3.00pm, M.O’Connor
Evergreen v Carrigtwohill Utd, Deer Park Community School, S.Madine

AUL 3B
Coachford v Glanworth Utd, Carrigadrohid, 11.15am, P.O’Sullivan

Tuesday 23rd April , Ko. 6.45 pm Sharp
Premier League
Castleview v Pearse Celtic, O’Sullivan Pk, D.Deady
Coachford v Killumney Utd, The Glebe, T.Long

Premier A League
Leeds v Glen Celtic, Leeds Pk, F.Murphy
Carrigtwohill Utd v Douglas Hall, Ballyadam Pk, J.Lenihan

AUL 1
Fairview v Dillons Cross Ath, Fairfield, J.Thompson

Thursday 25th April Ko. 6.45pm Sharp
AUL 1
Cathedral Celtic  v Lakewood Ath, Farifield, T.Thompson
Knockraha v Riverstown-Brooklodge Utd, Pigeon Hill, S.Barry

AUL 1A
Greenmount Rangers v Glenthorn Celtic, Murphys Farm, L.Murphy

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.