Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, April 04, 2013


CORK AUL FIXTURES

Friday 12th April, Ko. 7.45 pm

Premier A League

Douglas Hall v Kilreen Celtic, Moneygourney, T.Long

Saturday 13th April, Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated

Corinthians Cup Quarter Final

Killowen v Greenmount Rangers A, Killowen, J.Lenihan

County Cup Quarter Final

Corkbeg / Rylane Celtic v Richmond A, Venue Later, S.Barry

Premier League

Park Utd v Greenwood, Brigown, D.Deady

Macroom v Castleview, Murray Field, F.Murphy

Knockavilla Celtic v Pearse Celtic, Knockavilla, A.Mylod

Premier A League

Blackstone Rovers v Innishvilla, Fairfield, 3.30 pm, D.Cronin

AUL 1

Fairview v Lakewood Ath, Fairfield, 1.00pm, Paul O ‘ Sullivan

Village Utd v Riverstown-Brokklodge Utd, Silverheights Pk, D.Klier

AUL 1A

Buttevant v Rathcoole Rovers, Buttevant, P.Buckley

Millstreet Celtic v Glenthorn Celtic, Town Pk, T.Cottor

AUL 2

CFC Banteer v De Courcey Albion, Banteer Sports Center, D.Donovan

AUL 2A

Hibernians v City Wanderers, Shanbally, B.Dowling

AUL 3

Innishvilla v Castlelack, Knocknacurra, Innishannon, K.O’Keeffe

 AUL 3A

Glen Celtic v Evergreen, Glen Park, E.Mullins

AUL 3B

Bweeng v Newmarket, Bweeng Sports Centre, L.Murphy

Glanworth Utd v Casement Celtic, Glanworth, P.O’Sullivan

Los Zarcos v Kanturk, Station Road, Millstreet, R.Fitzgerald

Sunday 14th April Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Corinthians Cup Quarter Finals

Watergrasshill v Ballinhassig A, Skehanagh, F.O’Neill

UCC B v Waterloo, The Farm, 3.00pm, A.McDonagh

Dillons Cross Ath v Dunbar Celtic A, Silverheights Pk, T.Long

Premier League

Killumney Utd v Springfield, Killeady, Paul O’Sullivan

Premier A League

Glen Celtic v Bohemians, Glen Park, K.Hennessy

Carrigtwohill Utd v Grattan Utd, Ballyadam Pk, D.Deady

AUL 2

Blackpool Celtic v Macroom, Fairfield, D.Klier

AUL 2A

Park Utd v Hillington, Brigown, M.O’Connor

St John Boscos v Central Rovers, Water Rock Pk, E.Mullins

Shandon Celtic v Churchvilla, Pophams Field, S.Madine

AUL 3

St John Boscos v Ard Na Laoi, Water Rock Park, 3.00pm, R.Fitzgerald

AUL 3A

Dunbar Celtic v Carrigaline Utd, Murphys Farm, 3.00pm, J.Sweeney

Carrigtwohill Utd v Leeview, Ballyadam Pk, T.Thompson

Tower Ath v Knocknaheeny Celtic, Killowen, B.Dowling

AUL 3B

Greenmount Rangers  v Coachford, Murphys Farm, T.McDonagh

Tuesday 16th April Ko. 6.30 pm Sharp

Premier League

Killumney Utd v Pearse Celtic, Killeady, P.Buckley

Greenwood v Springfield, ALsa Pk, K.Hennessy

Premier A League

Leeds v Kanturk, Leeds Pk, J.Lenihan

Grattan Utd v Kilreen Celtic, Murphys Farm, D.Cronin

Carrigtwohill Utd v Glen Celtic, Ballyadam Pk, A.Mylod

Blackstone Rovers v Bohemians, Fairfield, J.Thompson

Innishvilla v Douglas Hall , Knocknacurra, Innishannon, F.Murphy

AUL 3A

St John Boscos v Tower FC, Water Rock Pk, A.McDonagh

Thursday 18th April Ko. 6.30 pm Sharp

AUL 1

Ballinhassig v Village Utd, Gortnaglough, T.Cotter

Lakewood Ath v Watergrasshill, Ovens, P.Buckley

AUL 1A

UCC v Glenthorn Celtic, The Farm, Paul O’Sullivan

Greenmount Rangers v Richmond, Murphys Farm, L.Murphy

AUL 2

Waterloo v Donougmore Ath, Whitechurch Community Center, D.Donovan

Killowen v Ballincollig, Killowen, E.Mullins

AUL 2A

Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, B.Dowling

Corkbeg v Shandon Celtic, Whitegate, S.Barry

AUL 3

Innishvilla v Afton Villa, Knocknacurra, Innishannon, R.Fitzgerald

St John Boscos v UCC, Water Rock Pk, K.O’Keeffe

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.