Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, April 25, 2013


CORK AUL FITXURES

Friday 3rd May Ko. 7.00pm sharp
Premier league
Blarney St Ath v Killumey Utd, GACA Pitches, Brooklodge, F.Murphy

Saturday 4th May Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
Corinthians Cup Semi Final
Greenmount Rangers A  / Killowen v Waterloo, Venue Later, T.Thompson

Premier League
Pearse Celtic v Coachford, CIT Bishopstown, D.Deady
Park Utd v Knockavilla Celtic, Brigown, T.Long

Premier A League
Blackstone Rovers v Carrigtwohill Utd, Fairfield ,Paul O’Sullivan
Kanturk v Innishvilla, Kantuk, K.Hennessy

AUL 1A
Glenthorn Celtic v UCC, St Aidens Community School, A.Mylod
Richmond v Buttevant, Garrandarragh, Wilton, J.Lenihan
Greenmount Rangers v Millstreet Celtic, Murphys Farm, Provisional, D.Cronin

AUL 2
Killowen v De Courcey Albion, Killowen, Provsional, L.Murphy
Macroom v Strand Utd, Town Pk, P.Buckley

Sunday 5th May Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Corinthians Cup Semi Final

Ballinhassig A / Watergrasshill v Dunbar Celtic A, Venue Later, F.O’Neill

Premier A League
Bohemians v Douglas Hall, Fairfield, T.Cottor
Leeds v Glen Celtic, Leeds Pk, D.Deady

AUL 1
Ballinhassig v Cathedral Celtic, Gortnaglough, Provisional, J.Thompson

AUL 2A
St John Boscos v Central Rovers, Water Rock Pk, B.Dowling
Park Utd v Hibernians, Brigown, S.Barry
Shandon Celtic v Churchvilla, Pophams Field, M.O’Farrell
City Wanderers v Corkbeg, CIT Bishopstown, K.O’Keeffe

AUL 3
St John Boscos v Castlelack, Water Rock Pk, 3.00pm, D.Donovan
Greenwood v Innishvilla, Alsa Pk, A.McDonagh

AUL 3A
Dunbar Celtic v Carrigaline Utd, Murphys Farm, 3.00pm R.Fitzgerald
Tower FC v Knocknaheeny Celtic, Killowen, P.O’Sullivan
Evergreen v Carrigtwohill Utd, Deer Park Community School. T.McDonagh

AUL 3B
Greenmount Rangers v Kanturk, Murphys Farm, E.Mullins

Monday 6th May Ko .11.00am
Premier League
Killumney Utd v Greenwood, Killeady, D.Deady

Tuesday 7th May Ko. 7.00pm Sharp
Premier League

Castleview v Springfield, O’Sullivan Pk, P.Buckley
Blarney St Ath v Park Utd, GACA Pitches, Brooklodge, Paul O’Sullivan

Premier A League
Blackstone Rovers v Leeds, Fairfield, A.Mylod
Grattan Utd v Kanturk, O’Neill Pk, F.Murphy

AUL 3
St John Boscos  v Richmond, Water Rock Pk, E.Mullins
Innishvilla v Afton Villa, Knocknacurra , Innishannon, J.Sweeney

AUL 3A
Dunbar Celtic  v Leeview Ath, Murphys Farm, R.Fitzgerald

Thursday 9th May Ko. 7.00pm Sharp

AUL 1
Fairview v Lakewood Ath, Fairfield, D.Cronin
Ballinhassig v Knockraha, Gortnaglough, T.Long

AUL 2
Waterloo v Macroom, Whitechurch Community School, S.Madine
Strand Utd v Killowen, Ballyanley, M.O’Connor

AUL 2A
Churchvilla v Dunbar Celtic, Kilmoy , Cloyne, S.Barry
Shandon Celtic v Hibernians, Pophams Field, B.Dowling

AUL 3A
St John Boscos v Glen Celtic, Water Rock Pk, L.Murphy

 

 

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.