CORK AUL FIXTURES
Thursday 28th March K.o 7.30pm
St Michaels Cup Final
Riverstown-Brooklodge Utd v Village Utd, Turners Cross,
F,Murphy,T.Thompson, S.Barry
Friday 29th March Ko. 7.30pm
Premier A League
Douglas Hall v Kanturk, Moneygourney, D.Deady
Saturday 30th March Ko. 2.30 pm Unless Otherwise
Stated
County Cup 3rd Round
Corkbeg / Carrigtwohill Utd B v Rylane Celtic, Venue Later,
S.Barry
Premier League
Coachford v Pearse Celtic, The Glebe, F,Murphy
Castleview v Park Utd, O’Sullivan Pk, T.Cotter
Premier A League
Innishvilla v Kilreen Celtic, Knocknacurra, Innishannon, A.Mylod
Blackstone Rovers v Grattan Utd, Fairfield, T.Long
AUL 1A
Richmond v UCC, Garrandarragh, Wilton, J.Lenihan
Buttevant v Glenthorn Celtic, Buttevant, D.Cronin
AUL 2
Donoughmore Ath v De Courcey Albion, Donoughmore, P.Buckley
Ballincollig v Strand Utd, Regional Pk, Paul O’Sullivan
Macroom v CFC Banteer, Town Pk, D.Donovan
AUL 2A
Churchvilla v Hibernians, Kilmoy Cloyne, B.Dowling
Park Utd v St John Boscos, Brigown, L.Murphy
Dunbar Celtic v Central Rovers, Murphys Farm, E.Mullins
AUL 3
Ballinhassig v Richmond, Gortnaglough, A.McDonagh
AUL 3B
Los Zarcos v Coachford, Station Rd, Millstreet, R.Fitzgerald
Sunday 31st March Ko. 10.45 am Unless Otherwise
Stated
County Cup 3rd Round
Millstreet Celtic v Waterloo, Town Pk, 2.30 pm , K.O’Keeffe
Corinthians Cup 2nd Round
Casement Celtic / St John Boscos C v Killowen, Venue Later,
L.Murphy
Innishvilla B / Watergrasshill v Bweeng , Venue Later,
M.O’Connor
Premier League
Killumney Utd v Greenwood , Killeady, T.Long
Springfield v Macroom, Pat O Brien Pk, D.Deady
Premier A League
Leeds v Carrigtwohill Utd, Leeds Pk, J.Thompson
Glen Celtic v Bohemians, Glen Pk, K.Hennessy
AUL 1
Fairview v Ballinhassig, Fairfield, M.O’Farrell
AUL 1A
Grangevale v Glenvale, Grangevale Pk, D.Klier
AUL 2A
Shandon Celtic v City Wanderers, Pophams Field, B.Dowling
AUL 3
Afton Villa v UCC, Killeady, S.Madine
Parkview Celtic v Castlelack, Pfizer Pk, J.Sweeney
St John Boscos v Ard Na Laoi, Water Rock Pk, T.McDonagh,
Provisional
AUL 3A
Tower FC v Glen Celtic, Killowen, E.Mullins
Evergreen v St John Boscos, Deer Park School, P.O’Sullivan
Dunbar Celtic v Leeview Ath, Murphys Farm, 2.30 pm F.O’Neill
AUL 3B
Newmarket v Glanworth Utd, Rathcoole, 11.15am, K. O Keeffe
Comments
Post a Comment