Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, March 28, 2013


CORK AUL FIXTURES

Friday 5th April Ko. 7.45pm

AUL 3A
Leeview Ath v Carrigaline Utd, Mayfield Community School, R.Fitzgerald

Saturday 6th April Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
City Challenge Cup Semi Finals
Village Utd v Dillons Cross Ath, Silverheights Pk, D.Deady
Glenthorn Celtic v Dunbar Celtic A, St Aidans Community School, A.Mylod

County Cup 3rd Round
Carrigtwohill Utd B / Corkbeg v Rylane Celtic, Venue Later, T.McDonagh

County Cup 4th Round
Strand Utd v Hibernians, Shanbally, F.O’Neill
Park Utd B v St John Boscos A, Brigown, T.Thompson

Premier League
Blarney St Ath v Knockavilla Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, F.Murphy
Pearse Celtic v Macroom, CIT Bishopstown, Paul O’Sullivan

Premier A League
Kanturk v Carrigtwohill Utd, Kanturk, D.Cronin
Kilreen Celtic v Leeds, Murphys Farm, T.Cotter

AUL 1
Cathedral Celtic v Fairview, Fairfield, P.Buckley

AUL 1A
Richmond v Grangevale, Garrandarragh Wilton, T.Long
Buttevant v Glenvale, Buttevant, J.Lenihan

AUL 2
Donoughmore Ath v Killowen, Donoughmore, J.Thompson
Ballincollig v De Courcey Albion, Regional Pk, M.O’Farrell

AUL 2A
Central Rovers v City Wanderers, Central Pk, S.Barry

AUL 3B
Greenmount Rangers v Casement Celtic, Murphys Farm, E.Mullins

Sunday 7th April Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Presidents Cup Final

Glen Celtic B v Newmarket, Turners Cross, 7.00pm, A.Mylod, K.O’Keeffe, L.Murphy

AOH Cup Semi Final 1st Leg
Killumney Utd v Lakewood Ath, Killeady, D.Deady, J.Lenihan, P.Buckley
Ballinhassig A v Douglas Hall, Gortnaglough, T.Long, Paul O Sullivan, T.Cotter

County Cup 4th Round
Riverstown – Brooklodge v Miilstreet Celtic / Waterloo, GACA Pitches, Brooklodge, 3.00pm, D.Cronin

Premier League
Springfield v Castleview, Pat O Brien Pk, J.Thompson
Park Utd v Coachford, Brigown, K.Hennessy

Premier A League
Bohemians v Innishvilla, Fairfield, D.Klier

AUL 1
Watergrasshill v Knockraha, Skehenagh, F.Murphy

AUL 2
Blackpool Celtic v CFC Banteer, St Aidens Community School, D.Donovan

AUL 2A
Hillington V Shandon Celtic, Hillington Pk, B.Dowling

AUL 3
Ard Na Laoi v Afton Villa, Leemount, P.O’Sullivan
St John Boscos v Ballinhassig, Water Rock Pk, 3.00pm, J.Sweeney
UCC v Innishvilla, The Farm, 3.00pm, R.Fitzgerald
Greenwood v Richmond, Alsa Pk, S.Madine

AUL 3A
Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, 3.00pm, A.McDonagh

Tuesday 9th April Ko. Ko. 6.30 pm Sharp

Premier League
Coachford v Killumney Utd , The Glebe, F.Murphy
Blarney St Ath v Castleview, GACA Pitches, Brooklodge, D.Deady
Macroom v Knockavilla Celtic, Murray Field, T.Long
Pearse Celtic v Springfield, CIT Bishopstown, T.Cotter

Premier A League
Glen Celtic v Douglas Hall, Glen Pk, A.Mylod
Blackstone Rovers v Carrigtwohill Utd, Fairfield, Paul O Sullivan

Thursday 11th April Ko. 6.30 pm Sharp
AUL 1A
Richmond v Glenthorn Celtic, Garrandarragh Wilton, J.Thompson

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.