Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, February 07, 2013


CORK AUL FIXTURES

Friday 15th February Ko. 7.30 pm
Premier A League
Douglas Hall v Grattan Utd, Moneygourney, Paul O’Sullivan

Saturday 16th February Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 5th Round
Coachford A v Pike Rovers, The Glebe, D.Deady,T.Long,F.Murphy

Corinthians Cup 1st Round
Innishvilla B v Watergrasshill, Knocknacurra, Innishannon, J.Thompson

Corinthians Cup 2nd Round
Fairview v Waterloo, Fairfield, D.Klier
Dunbar Celtic A v Macroom B, Murphys Farm, M.O’Farrell

City Challenge Cup 2nd Round
Greenmount Rangers B v Evergreen, Murphys Farm, S.Barry
Village Utd v Parkview Celtic, Silverheights Pk, F.O’Neill

County Cup 2nd Round
Richmond A v Ballincollig, Garrandarragh Wilton, T.Thompson

Premier League
Knockavilla Celtic v Killumney Utd, Knockavilla, A.Mylod
Macroom v Greenwood, Murray Field , D.Cronin
Castleview v Pearse Celtic, O’Sullivan Pk, K.Hennessy

Premier A League
Kanturk v Bohemians, Kanturk, J.Lenihan
Kilreen Celtic v Blackstone Rovers, Murphys Farm, P.Buckley

AUL 1A
Millstreet Celtic v Glenthorn Celtic, Town Pk, T.Cottor

AUL 2

Strand Utd v Donoughmore Ath, Ballyanley, D.Donovan
AUL 2A
Central Rovers v Churchvilla, Central Pk, B.Dowling
Corkbeg v Shandon Celtic, Whitegate, K.O’Keeffe
Park Utd v Hillington, Brigowen, L.Murphy

AUL 3B
Los Zarcos v Rylane Celtic, Station Rd, Millstreet, Z.Kristic
Bweeng v Glanworth Utd, Bweeng Sport Centre, R.Fitzgerald

Sunday 17th February Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup 5th Round
Hibernians v Park Utd A,Tramore Rd, Waterford. 2.00pm, WJL

Corinthians Cup 1st Round
Casement Celtic v St John Boscos C, Casment Pk, T.McDonagh

Corinthians Cup 2nd Round
Kanturk B v UCC B, Kanturk, A.McDonagh
Ballinhassig A v De Courcey Albion, Gortnaglough, J.Gaffney

City Challenge Cup 1st Round
Afton Villa v City Wanderers, Killeady, L.Murphy

County Cup 2nd Round
Richmond B v St John Boscos A, Garrandarragh , Wilton, 2.00pm, M.O’Connor

Premier League
Springfield v Blarney St Ath, Pat O’Brien Pk, P.Buckley

Premier A League
Glen Celtic v Leeds, Glen Pk, D.Deady
Innishvilla v Carrigtwohill Utd, Knocknacurra, Innishannon, T.Long

AUL 1A
Grangevale v Glenvale, Grangevale Pk, F.Murphy
Buttevant v UCC, Buttevant, Paul O’Sullivan

AUL 2
Blackpool Celtic v CFC Banteer, St Aidens Community School, S.Madine

AUL 3
Greenwood v Ballinhassig , Alsa Pk, E.Mullins

AUL 3A
Tower FC v Glen Celtic, Killowen, J.Sweeney,
Dunbar Celtic v Carrigaline Utd, Murphys Farm, 2.00pm, R.Fitzgerald
Carrigtwohill Utd v Knocknaheeney Celtic, Ballyadam Pk, S.Barry

AUL 3B
Newmarket v Buttevant, Rathcoole, P.O’Sullivan

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.