Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, January 24, 2013


CORK AUL FIXTURES

Saturday 2nd February, Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
City Challenge Cup 1st Round
Glen Celtic B v Glenthorn Celtic, Glen Pk, A.Mylod

County Cup 1st Round
Los Zarcos v Innnishvilla B, Station Rd, Millstreet, P.Buckley

Premier League
Macroom V Castleview, Murray Field, T.Cotter

Premier A League
Kilreen Celtic v Kanturk, Murphys Farm, D.Deady

AUL 1
Knockraha v Watergrasshill, Pigeon Hill, T.Long
Lakewood Ath v Riverstown – Broooklodge Utd, F.Murphy

AUL 2
Donoughmore Ath v Ballincollig, Donoughmore, J.Lenihan
Strand Utd v CFC Banteer, Ballyanley, D.Cronin

AUL 2A
Corkbeg v St John Boscos, Whitegate, J.Thompson
Dunbar Celtic v Hibernians, Murphys Farm, M.O’Farrell

AUL 3
Ballinhassig v Richmond, Gortnaglough, Paul O’Sullivan

AUL 3A
Carrigaline Utd v Leeview Ath, Ballea Pk, 5.00pm, F.O’Niell

AUL 3B
Greenmount Rangers v Glanworth Utd, Murphys Frm, E.Mullins
Bweeng v Rylane Celtic, Bweeng Sport Centre, M.O’Connor

Sunday 3rd February, Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

FAI Oscar Traynor Trophy
Cork AUL v Clare DL, Moneygourney, 2.00pm, F.Murphy, A.Mylod, D.Cronin

Corinthians Cup 2nd Round
Buttevant A  v Greenmount Rangers A, Buttevant, T.Thomposon

County Cup 1st Round
St John Boscos C v Carrigtwohill Utd  B, Water Rock Pk, 2.00pm, L.Murphy

Premier League
Greenwood v Springfield, Alsa Pk, K.Hennessy

Premier A League
Innishvilla v Bohemians, Knocknacurra Innishannon, T.Long
Leeds v Blackstone Rovers, Leeds Pk, D.Klier

AUL 1
Ballinhassig v Cathedral Celtic, Gortnaglough, K.O’Keeffe

AUL 1A
Glenvale v Millstreet Celtic, Regional Pk, S.Barry
Grangevale v Richmond, Grangevale Pk, P.Buckley

AUL 2
De Courcey Albion v Waterloo, Ballinadee, B.Dowling
Blackpool Celtic v Killowen, St Aidens Community School, D.Donovan

AUL 2A
Shandon Celtic v Churchvilla, Pophams Field, J.Gaffney
Hillington v Central Rovers, Hillington PK, A.McDonagh

AUL 3
Castlelack v Greenwood, Castlelack, J.Sweeney
Parkview Celtic v Afton Villa, Pfizer Pk, T.McDonagh

AUL 3A
Tower FC v St John Boscos, Killowen, E.Mullins
Evergreen v Knocknaheeny Celtic, Deer Park School, M.Troysi

AUL 3B
Newmarket v Casement Celtic, Rathcoole, P.O Sullivan
Kanturk v Coachford, Kanturk, S.Madine

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.