Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, January 03, 2013

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Saturday 12th January, Ko 2.00pm Unless Otherwise Stated

AOH Cup 4th Round
Douglas Hall v Coachford A, Moneygourney,7.30 pm, D.Deady

Corinthians Cup 1st Round
Innishvilla B v Watergrasshill, Knocknacurra, Innishannon, L.Murphy, Provisional

City Challenge Cup 1st Round
Glenthorn Celtic v Glen Celtic B, St Aidens Community School, T.Long

County Cup 2nd Round
CFC Banteer v Kanturk B, Banteer Sports Centre, J.Thompson
Park Utd B v Castlelack, Brigowen, D.Klier
Macroom B v Tower FC, Town Pk, M.O’Farrell
Killowen v Glanworth Utd, Killowen, Paul O’Sullivan
Ballincollig v Richmond A, Regional Pk, P.O’Sullivan, Provisional

Premier League
Castleview v Blarney St Ath, O’Sullivan Pk, F.Murphy
Knockavilla Celtic v Springfield, Knockavilla, P.Buckley

Premier A League
Kanturk v Carrigtwohill Utd, Kanturk, A.Mylod
Kilreen Celtic v Bohemians, Murphys Farm, K.Hennessy

AUL 1
Lakewood Ath v Cathedral Celtic, Ovens, J.Lenihan
Fairview v Village Utd, Fairfield, D.Cronin

AUL 1A
Millstreet Celtic v Rathcoole Rovers, Town Pk, T.Cotter

AUL 2
Strand Utd v Donoughmore Ath, Ballyanley, F.O’Neill

AUL 2A
Central Rovers v Hibernians, Central Pk, R.Fitzgerald
Churchvilla v Dunbar Celtic, Kilmoy Cloyne, D.Donovan

AUL 3B
Greenmount Rangers v Newmarket, Murphys Farm, E.Mullins
Los Zarcos v Coachford, Station Rd, Millstreet, K.O’Keeffe

Sunday 13th January Ko. 10.45am Unless otherwise Stated
FAI Junior Cup 6th Round
O’ Devany  Dunard FC v Pearse Celtic , AUL Complex, 2.00pm, DL

AOH Cup 4th Round
Glen Celtic A v Innishvilla A, Glen Pk, D.Deady  Provisional,

City Challenge Cup 1st Round
Afton Villa v City Wanderers, Killeady, M.O’Connor

County Cup 1st Round
Carrigtwohill Utd B v St John Boscos C, Ballyadam Pk, J.Gaffney

County Cup 2nd Round
Buttevant A v Rylane Celtic, Buttevant, T.Thompson
Riverstown / Brooklodge Utd v Knockraha, GACA Pitches Brooklodge, 2.00pm, S.Barry
St John Boscos A v Richmond B, Waterrock Pk, A.McDonagh

Premier League
Greenwood v Park Utd  Alsa Pk, F.Murphy, Provisional
Killumney Utd v Macroom, Killeady, Paul O Sullivan

Premier A League
Leeds v Blackstone Rovers, Leeds Pk, D.Cronin

AUL 1
Dillons Cross Ath v Ballinhassig, Silverheights Pk, P.Buckley

AUL 1A
Glenvale v UCC, Regional Pk, T.Long
Grangevale v Greenmount Rangers, Grangevale Pk, T.Cotter

AUL 2
De Courcey Albion v Waterloo, Ballinadee, J.Sweeney

AUL 2A
Hillington v Corkbeg, Hillington Pk, B.Dowling

AUL 3
Ard Na Laoi v UCC, Leemount, Z.Kristic
Parkview Celtic v Ballinhassig, Pfizer Pk, S.Madine


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.