Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, January 10, 2013


CORK AUL FIXTURES

Friday 18th January Ko. 7.30pm

Premier A League
Douglas Hall v Leeds, Moneygourney, T.Cotter

Saturday 19th January Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 4th Round
Kanturk A v Killarney Celtic, Kanturk, D.Deady, L.Murphy, K.O’Keeffe
Park Utd A v Cloughjordan, Brigowen, F.Murphy, S.Barry, T.Thompson
Coachford A v Caherconlish, The Glebe, T.Long, B.Dowling, D.Donovan

County Cup 1st Round
Innishvilla B v Los Zarcos, Knocknacurra, Innishannon, R.Fitzgerald

Premier League
Blarney St Ath v Pearse Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, A.Mylod
Macroom v Knockavilla Celtic, Murray Field, P.Buckley

Premier A League
Grattan Utd v Bohemians, O’Neill Pk, Paul O’ Sullivan

AUL 1
Cathedral Celtic v Watergrasshill, Fairfield, D.Cronin

AUL 1A
UCC v Grangevale, The Farm, K.Henneassy
Rathcoole Rovers v Greenmount Rangers, Rathcoole, J.Thompson

AUL 2
Strand Utd v Macroom, Ballyanley, J.Lenihan
Waterloo v Ballincollig, Whitechurch Community Centre, M.O’Farrell
Donougmore Ath v Killowen, Donoughmore, D.Klier

AUL 2A
Central Rovers v Shandon Celtic, Central Pk, E.Mullins
Hibernians v Corkbeg, Shanbally, J.Sweeney

AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Leeview Ath, Kilmore Rd, M.O’Connor

AUL 3B
Bweeng v Glanworth Utd , Bweeng Sports Centre, P.O’Sullivan

Sunday 20th January Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup 4th Round
St Michaels v Greenwood A, Carrew Pk  Tipperary, 2.00pm, TDSL
Killumney Utd v Ballynanty Rovers, Venue Later, 2.00pm, K.Hennessy,T.Cottor, A.Mylod
Janesboro v Kilreen Celtic, Janesboro, 2.00pm, LDL

County Cup 2nd Round
De Courcey Albion v Millstreet Celtic, Ballinadee, T.Thompson

Premier A League
Innishvilla v Blackstone Rovers, Knocknacurra, Innishannon, J,Lenihan
Glen Celtic v Carrigtwohill Utd, Glen Pk, P.Buckley

AUL 1
Ballinhassig v Village Utd, Gortnaglough, F.Murphy
Riverstown-Brooklodge Utd v Knockraha, GACA Pitches, Brooklodge , 2.00pm, T.Long
Fairview v Lakewood Ath, Fairfield, D.Cronin

AUL 1A
Buttevant v Glenthorn Celtic, Buttevant, Paul O’Sullivan
Glenvale v Richmond, Regional k,, D.Kleir

AUL 2
Blackpool Celtic v CFC Banteer, St Aidens Community School, J.Thompson

AUL 2A
St John Boscos v Dunbar Celtic, Water Rock Pk, E.Mullins
City Wanderers v Hillington, CIT Bishopostown, J.Gaffney

AUL 3
Ard Na Laoi v Ballinhassig, Leemount, Z.Kristic
Afton Villa v Castlelack, Killeady, S.Madine
Parkview Celtic v Richmond, Pfizer Pk, F.O’Neill
UCC v St John Boscos, The Farm, 2.00pm, R.Fitzgerald

AUL 3A
Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, 2.00pm, S.Barry
Tower FC v Carrigtwohill Utd, Killowen, T.McDonagh
Evergreen v Glen Celtic, Deerpark Community School, L.Murphy

AUL 3B
Newmarket v Kanturk, Rathcoole, B.Dowling
Casement Celtic v Greenmount Rangers, Casement Pk, A.McDonagh

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.