Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, December 27, 2012

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Friday 4th January Ko. 7.30pm
Premier A League
Douglas Hall v Glen Celtic, Moneygourney, P.Buckley

Saturday 5th January Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 5th Round
Richmond  v Keadue Rovers, Garrandarragh Wilton, F.Murphy, S.Barry, T.Thompson

AOH Cup 3rd Round
Macroom A v Killumney Utd, Murray Field, D.Deady

AOH Cup 4th Round
Glenthorn Celtic v Kilreen Celtic, St Aidens Community School, D.Cronin

Corinthians Cup 1st Round
Ballincollig v Buttevant A, Regional Pk, J.Lenihan
Buttevant B v Greenmount Rangers A, Buttevant, J.Thompson

City Challenge Cup 2nd Round
UCC A  v Hillington, The Farm, D.Donovan
Lakewood Ath v Knocknaheeny Celtic, Ovens, M.O’Farrell
Village Utd v Parkview Celtic, Silverheights Pk, L.Murphy

County Cup 2nd Round
Hibernians v Ballinhassig B, Shanbally, B.Dowling
Bweeng v Strand Utd, Bweeng Sports Field, K.O’Keeffe
Rathcoole Rovers v Ballinhassig A, Rathcoole, F.O’Neill

Premier League
Castleview v Pearse Celtic, O’Sullivan Pk, T.Long
Coachford v Greenwood, The Glebe, K.Hennessy
Blarney St Ath v Springfield, GACA Pitches, Brooklodge, A.Mylod

Premier A League
Carrigtwohill Utd v Grattan Utd, Ballyadam Pk, T.Cotter
Kanturk v Blackstone Rovers,Kanturk, Paul O Sullivan

AUL 1
Cathedral Celtic v Riverstown-Brooklodge, Fairfield, D.Klier

AUL 2
Macroom v Killowen, Town Pk, A.McDonagh
Donoughmore Ath v Blackpool Celtic, Donoughmore, J.Sweeney
CFC Banteer v Waterloo, Banteer Community Center, M.O’Connor

AUL 2A
Churchvilla v St John Boscos, Kilmoy Cloyne, R.Fitzgerald
Central Rovers v Corkbeg, O’Sullivan Pk, E.Mullins

AUL 3A
Glen Celtic v Carrigtwohill Utd , Glen Pk, Z.Kristic

AUL 3B
Glanworth Utd v Rylane Celtic, Glanworth, T.McDonagh
Los Zarcos v Newmarket, Station Rd, Millstreet, P.O’Sullivan

Sunday 6th January, Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup 5th Round
Terenure FC v Park Utd A, Terenure, 1.00pm, DL
Cappry Rovers v Innishvilla, Donegal.

Corinthains Cup 1st Round
Tower FC v Fairview, Killowen, T.Thompson
Afton Villa v Knockraha, Killeady, B.Dowling
Casement Celtic v St John Boscos C, Casement Pk, J.Gaffney
Glenvale v Kanturk B, Regional Pk, S.Barry

City Challenge Cup 1st Round
Shandon Celtic v Grangevale, Pophams Field, L.Murphy

City Challenge Cup 2nd Round
Evergreen v Greenmount Rangers B, Deer Park School, K.O’Keeffe
Greenwood B v Dunbar Celtic A, Alsa Pk, E.Mullins
UCC B v Leeview Ath, The Farm , 2.00pm, M.O’Connor

County Cup 2nd Round
De Courcey Albion v Millstreet Celtic, Ballinadee, M.Troysi
Watergrasshill v St John Boscos B, Skehenagh, S.Madine

Premier A league
Leeds v Bohemians, Leeds Pk, P.Buckley

AUL 3A
Dunbar Celtic v Carrigaline Utd, Murphys Farm, 2.00pm, R.Fitzgerald

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.