Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, November 22, 2012


CORK AUL FIXTURES

Wednesday 28th November Ko. 7.30 pm
Oscar Traynor Trophy
MSL v Cork AUL, Turners Cross. MSL.

Friday 30th November Ko. 7.30 pm Unless Otherwise Stated
Saxone Cup Final
CFC Banteer v Hibernians, Turners Cross, D.Cronin, K.O’Keeffe, L.Murphy

Corinthians Cup 1st Round
Buttevant A v Ballincollig, Buttevant, J.Lenihan

AUL 3A
Leeview v Evergreen, Mayfield Community School, 7.45 pm, D.Donovan

Saturday 1st December Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup Final
Blarney St Ath v Killiumney Utd, Turners Cross, 7.00pm, Paul O’Sullivan,T.Cotter, A.Mylod

Munster Junior Cup 3rd Round
Kanturk A v Macroom A, Kanturk, D.Deady

St Michaels Cup Semi Finals
Village Utd v Millstreet Celtic, Silverheights Pk, P.Buckley
Glenthorn Celtic v Riverstown –Brooklodge, St Aidens Community School, T.Long

Corinthians Cup 1st Round
Bweeng v Blackpool Celtic, Bweeng Sports Centre, M.O’Farrell
Churchvilla v Ballinhassig A, Kilmoy Cloyne, S.Barry
Carrigaline Utd v Waterloo, Ballea Pk, 5.00pm, B.Dowling
Macroom B v Grangevale, Town Pk, J.Thompson
Greenmount Rangers A v Buttevant B, Murphys Farm, Z.Kristic
City Challenge Cup 1st Round
Greenwood B v Dunbar Celtic B, Alsa Pk, R.Fitzgerald

Premier League
Pearse Celtic v Knockavilla Celtic, CIT Bishopstown, K.Hennessy

Premier A League
Kilreen Celtic v Grattan Utd, Murphys Farm, D.Klier

AUL1
Cathedral Celtic v Knockraha, Fairfield, T.Thompson

AUL 2A
Corkbeg v St John Boscos, Whitegate, J.Sweeney
Central Rovers v Hillington, O’Sullivan Pk, E.Mullins
Park Utd v Shandon Celtic, Brigown, M.O’Connor

AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Glen Celtic, Kilmore Rd, T.McDonagh

AUL 3B
Rylane Celtic v Greenmount Rangers, Rylane, M.Troysi
Glanworth Utd v Los Zarcos, Glanworth, A.McDonagh

Sunday 2nd December Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 4th Round
Rockmount (MSL) v Park Utd A, Rockmount Pk, MSL

Munster Junior Cup 3rd Round
Greenwood A v Douglas Hall Alsa Pk, T.Cottor

Corinthians Cup 1st Round
Castlelack v Killowen, Castlelack, L.Murphy
UCC B v Rathcoole Rovers, The Farm, 2.00pm, A.McDonagh
De Courcey Albion v Parkview Celtic, Ballinadee, K.O’Keeffe
Dillon Cross Ath v Ballinhassig B, Silverheights Pk, D.Cronin
Fairview v Tower FC, Fairfield, J.Lenihan
St John Boscos C v Casement Celtic, Water Rock Pk, 2.00pm, F.O’Neill

Corinthians Cup 1st Round
Richmond B v Dunbar Celtic A, Ballyhank, Waterfall, 2.00pm, R.Fitzgerald
Kanturk B v Glenvale, Kanturk, J.Gaffeney
Watergrasshill v Innishvilla B, Skehanagh, S.Madine

Premier League
Springfield v Castleview, Pat O’Brien Pk, A.Mylod

Premier A League
Innishvilla v Bohemians,  Knocknacurra, Innishannon, P.Buckley
Glen Celtic v Blackstone Rovers, Glen Pk, D.Deady

AUL 3B
Coachford v Newmarket, Carrigadrohid, P.O’Sullivan

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.