Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, November 01, 2012

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Friday 9th November Ko. 7.30 pm Unless Otherwise Stated.

AOH Cup 3rd Round

Douglas Hall v Dillons Cross Ath, Moneygourney, Paul O’Sullivan

AUL 3A

Leeview Ath v Knocknaheeney Celtic, Mayfield Community School. 7.45 pm, M.O’Connor

AUL 3B

Buttevant v Bweeng, Buttevant, A.McDonagh

Saturday 10th November Ko 2.00pm, Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup 3rd Round

Waterloo v Glen Celtic B, Whitechurch Community Centre, A.Mylod

Mossie Linnane League Cup Semi Final

Blarney St Ath v Pearse Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, T.Long

Kanturk v Killumney Utd, Kanturk, D.Klier

AOH Cup 3rd Round

Kilreen Celtic v St John Boscos B,Murphys Farm, J.Lenihan

Carrigtwohill Utd A v Glen Celtic A, Ballyadam Pk, D.Deady

St Michaels Cup Quarter Final

Richmond A v Village Utd, Garrandarragh, Wilton, D.Cronin

Lakewood Ath v Millstreet Celtic, Ovens, M.O’Farrell

Glenthorn Celtic v UCC A, St Aidens Community School, J.Thompson

Premier League

Knockavilla Celtic v Castleview, Knockavilla, T.Cotter

Park Utd v Macroom, Brigown, K.Hennessy

Premier A League

Grattan Utd v Innishvilla, Kilmore Rd, P.Buckley

AUL 1

Knockraha v Ballinhassig, Pigeon Hill, S.Barry

AUL 2

Ballincollig v Blackpool Celtic, Regional Pk, D.Donovan

CFC Banteer v Donoughmore Ath, Banteer Sports Field, B.Dowling

Strand Utd v Macroom, Ballyanley, T.Thompson

AUL 2A

Dunbar Celtic v Central Rovers, Murphys Farm, K.O’Keeffe

Corkbeg v Churchvilla, Whitegate, Z.Kristic

Hibernians v Shandon Celtic, Shanbally, L.Murphy

AUL 3

Ballinhassig v Greenwood, Gortnaglough, E.Mullins

AUL 3A

Carrigaline Utd v Carrigtwohill Utd, Ballea Pk, 5.00pm, M.Troysi

AUL 3B

Rylane Celtic v Coachford, Rylane, R.Fitzgerald

Los Zarcos v Greenmount Rangers, Station Rd, Millstreet, P.O’Sullivan

Sunday 11th November Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup 2nd Round

Greenwood A v Newmarket, Alsa Pk, Paul O’Sullivan

AOH Cup 3rd Round

Glenvale v Blackstone Rovers, Regional Pk, A.Mylod

Premier League

Springfield v Coachford, Pat O Brien Pk, D.Deady

Premier A League

Bohemians v Leeds, Fairfield, P.Buckley

AUL 1

Watergrasshill v Riverstown-Brooklodge, Skehanagh, J.Lenihan

AUL 1A

Granagevale v Rathcoole Rovers, Grangevale, J.Gaffney

AUL 2A

Hillington v Park Utd, Hillington Pk, F.O’Neill

City Wanderers v St John Boscos, CIT Bishopstown, T.McDonagh

AUL 3

Castlelack v Ard Na Laoi, Castlelack, A.McDonagh

St John Boscos v Parkview Celtic, Water Rock Pk, 2.00pm, J.Sweeney

UCC v Afton Villa, The Farm, 2.00pm, R.Fitzgerald

AUL 3B

Casement Celtic v Kanturk, Casement Pk, S.Madine


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.