CORK AUL FIXTURES
Friday 16th November Ko. 7.30pm
AUL 1A
Buttevant v Grangevale, Buttevant, Tony Thompson
Saturday 17th November Ko. 2.00pm Unless
Otherwise Stated
FAI Junior Cup 3rd Round
Kanturk A v Glen Celtic A, Kanturk, K.Hennessy
Munster Junior Cup 3rd Round
Park Utd A v Blackstone Rovers, Brigown, Paul O Sullivan
Blarney St Ath v Coachford A, GACA Pitches, Brooklodge,
A.Mylod
St Michaels Cup Quarter Final
Cathedral Celtic v Riverstown-Brooklodge, Fairfield,
D.Cronin
AOH Cup 3rd Round
Castleview v Village Utd, O’Sullivan Pk, D.Kleir
Premier League
Knockavilla Celtic v Greenwood, Knockavilla, J.Lenihan
Premier A League
Carrigtwohill Utd v Kilreen Celtic, Ballyadam Pk, P.Puckley
AUL 1
Lakewood Ath v Fairview, Ovens, J.Thompson
AUL 1A
UCC v Richmond, The Farm, T.Long
AUL 2
CFC Banteer v Ballincollig, Banteer Sports Field, J.Sweeney
Donoughmore Ath v Macroom, Donoughmore, M.O’Farrell
Strand Utd v Killowen, Ballyanley, T.Thompson
AUL 2A
Dunbar Celtic v Shandon Celtic, Murphys Farm, T.Cotter
Churchvilla v City Wanderers, Kilmoy, Cloyne, S.Barry
Corkbeg v Hibernians,
Whitegate, D.Donovan
AUL 3
Innishvilla v St John Boscos, Knocknacurra, Innishannon,
K.O’Keeffe
AUL 3A
Glen Celtic v Dunbar Celtic, Glen Pk, E.Mullins
Knocknaheeny Celtic v St John Boscos, Kilmore Road,
Z.Kristic
Carrigaline Utd v Evergreen, Ballea Pk, 5.00pm, L.Murphy
AUL 3B
Greenmount Rangers v Buttevant, Murphys Farm, M.O’Connor
Glanworth Utd v Bweeng, Glanworth, R.Fitzgerald
Los Zarcos v Newmarket Town, Station Rd, Millstreet,
A.McDonagh
Sunday 18th November Ko. 10.45am Unless Otherwise
Stated
Munster Junior Cup 3rd Round
Killumney Utd v Innishvilla A, Killeady, Paul O Sullivan
Premier League
Springfield v Pearse Celtic, Pat O Brien Pk, A.Mylod
Premier A League
Leeds v Douglas Hall, Leeds Pk, D.Cronin
Bohemians v Grattan Utd, Fairfield, T.Long
AUL 2A
Park Utd v Cental Rovers, Brigowen, J.Gaffeney
St John Boscos v Hillington, Water Rock Pk, E.Mullins
AUL 3
Afton Villa v Ballinhassig, Killeady, K.O’Keeffe
Ard Na Laoi v Greenwood, Leemount, T.McDonagh
AUL 3A
Tower Ath v Leeview Ath, Killowen, S.Madine
AUL 3B
Kanturk v Rylane Celtic, Kanturk, P.O’Sullivan
Coachford v Casement Celtic, Carrigadrohid, J.Sweeney
Comments
Post a Comment