Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, October 25, 2012


CORK AUL FIXTURES

Friday 2nd November Ko. 7.30 pm Unless Otherwise Stated

Carrigaline Utd (MSL) v Innishvilla A, Ballea Pk, MSL

AOH Cup 3rd Round

Leeview Ath v Hillington, Mayfield Community School, 7.45pm, R.Fitzgerald

Saturday 3rd November Ko. 2.00pm Unless  Otherwise Stated

FAI Junior Cup 3rd Round

Waterloo v Glen Celtic B, Whitechurch Community Centre, A.Mylod

Richmond v Carrgialine A (MSL), Garrandarragh, Wilton, P.Buckley

Kanturk v Glen Celtic A, Kanturk, K.Hennessy

Blackstone Rovers v College Corinthians (MSL), Fairfield, T.Long

Douglas Hall (AUL) v Midleton, Moneygourney 7.30 pm, D.Cronin

Park Utd A v Knockraha, Brigowen, D.Deady

Village Utd  v Pearse Celtic, Silverheights Pk, Paul O’Sullivan

Glenthorn Celtic v Bohemians, St Aidens Community School, J.Lenihan

AOH Cup 3rd Round

Lakewood Ath v Cathedral Celtic, Ovens, J.Thompson

Saxone Cup Semi Final

CFC Banteer  v Central Rovers, Banteer Sports Field,  T.Thompson

St John Boscos A v Hibernians, Water Rock Pk, L.Murphy

Presidents Cup Semi Final

Glen Celtic B v Greenmount Rangers B, Glen Pk, S.Barry

Premier League

Coachford v Castleview, The Glebe, D.Kleir

Premier A League

Grattan Utd v Kilreen Celtic, Kilmore Rd, M.O’Farrell

 

AUL 1A

Greenmount Rangers v Rathcoole Rovers, Murphys Farm, D.Donovan

UCC v Buttevant, The Farm, F.O’Neill

AUL 2

Macroom v Blackpool Celtic, Town Pk, Z.Kristic

Donoughmore Ath v De Courcey Albion, Donoughmore, K.O’Keffee

Strand Utd v Ballincollig , Ballyanley, B.Dowling

AUL 2A

Dunbar Celtic v Park Utd, Murphys Farm, E.Mullins

AUL 3

Innishvilla v Parkview Celtic, Knocknacurra, Innishannon, P.O’Sullivan

AUL 3A

Carrigaline Utd v St John Boscos, Ballea Pk, 5.00pm, M.O’Connor

AUL 3B

Glanworth Utd v Coachford, Glanworth, T.McDonagh

Los Zarcos v Bweeng, Station Rd, Millstreet, R.Fitzgerald

Sunday 4th November Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup 3rd Round

Ringmahon Rangers v Leeds, Ringmahon Pk, MSL

Killumney Utd v Douglas Hall A (MSL), Killeady, D.Deady

Fairview v Mayfield Utd, Fairfield, A.Mylod

Springfield v Carrigtwohill Utd A, Pat O’Brien Pk, P.Buckley

Presidents Cup Semi Final

Newmarket v Dunbar Celtic B, Rathcoole, B.Dowling

Premier League

Greenwood v Macroom, Alsa Pk, J.Lenihan

 

AUL 1

Ballinhassig v Watergrasshill, Gortnaglough, D.Cronin

Riverstown-Brooklodge v Dillons Cross, GACA Pitches Brooklodge, 2.00pm, T.Long

AUL 3

UCC v Ballinhassig, The Farm, 2.00pm, J.Sweeney

Afton Villa v Greenwood, Killeady, J.Gaffney

Richmond v Castlelack, Ballyhank, Waterfall, 2.00pm, A.McDonagh

AUL 3A

Carrigtwohill v Evergreen, Ballyadam Pk, S.Madine

AUL 3B

Casement Celtic v Rylane Celtic, Casement Pk, M.Troysi

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.