Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, October 18, 2012

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Wednesday 24th October Ko. 7.30 pm

FAI Umbro Oscar Traynor Trophy

Cork AUL v Defence Forces, Turners Cross, D.Deady, T.Long, P.Buckley

Friday 26th October Ko. 7.30 pm Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup 2nd Round

Douglas Hall v Knockavilla Celtic, Moneygourney, P.Buckley

Leeview Ath v Blackstone Rovers, Mayfield Community School, 7.45 pm, D.Cronin

AUL 1A

Buttevant v Millstreet Celtic, Buttevant, T.Thompson

Saturday 27th October Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated

Munster  Junior Cup 2nd Round

Innishvilla A v Donoughmore Ath, Knocknacurra, Innishannon, T.Thompson

Blarney St Ath v Cathedral Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, P.Buckley

Park Utd A v Glen Celtic B, Brigown, D.Cronin

Richmond A v Killumney Utd. Garrandarrgh Wilton, D.Deady

Kanturk A v Springfield A, Kanturk, Paul O Sullivan

Coachford A v Glen Celtic A, The Glebe, T.Long

Village Utd v Kilreen Celtic, Silverheights Pk, A.Mylod

AOH Cup 3rd Round

Hibernians v Springfield B, Shanbally, J.Lenihan

Coachford B v Waterloo, Carrigadrohid, T.Cotter

Glenthorn Celtic v Strand Utd, St Aidens Community School, M.O’Farrell

Premier League

Pearse Celtic v Greenwood, CIT Bishopstown, D.Kleir

Premier A League

Carrigtwohill Utd v Bohemians, Ballyadam Pk, K.Hennessy

AUL 1

Knockraha v Dillons Cross, Pigeon Hill, F.O’Neill

AUL 2

Killowen v Blackpool Celtic, Killowen, S.Barry

CFC Banteer v Macroom, Banteer Sports Field,D.Donovan

AUL 2A

Corkbeg v Hillington, Whitegate, B.Dowling

Churchvilla v Shandon Celtic, Kilmoy, Cloyne, K.O’Keeffe

AUL 3A

Knocknaheeny Celtic v Tower Ath, Kilmore Road, Z.Kristic

AUL 3B

Rylane Celtic v Newmarket, Rylane, E.Mullins

Bweeng v Greenmount Rangers, Bweeng Sports Field, L.Murphy

Sunday 28th October Ko. 10.45am Unless Other Wise Stated

AOH Cup 3rd Round

De Courcey Albion v Carrigtwohill Utd B, Ballinadee, K.O’Keeffe

Ballinhassig A v Dunbar Celtic A, Gortnaglough, J.Lenihan

Premier A League

Leeds v Grattan Utd, Leeds Pk, T.Cotter

AUL 1

Riverstown-Brooklodge v Fairview, GACA Pitches , Brooklodge, 3.00pm, D.Klier

Watergrasshill v Lakewood Ath, Skehanagh, Paul O Sullivan

AUL 1 A

Grangevale v UCC, Grangevale Pk, S.Barry

Glenvale v Greenmount Rangers, Regional Pk, A.Mylod

 AUL 2A

City Wanderers v Park Utd, CIT Bishopstown, F.O’Neill

AUL 3

Parkview Celtic v UCC, Pfizer Pk, J.Sweeney

Richmond v Greenwood, Ballyhank, Waterfall, 3.00pm, R.Fitzgerald

Ard Na Laoi v Innishvilla, Leemount, M.O’Connor

Castlelack v Ballinhassig, Castlelack, A.McDonagh

AUL 3B

Kanturk v Glanworth Utd, Kanturk, J.Gaffney


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.