Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, October 04, 2012

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Saturday 13th October Ko . 3.00pm Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup 2nd Round
Mayfield Utd v Grattan Ud, Mayfield Utd Pk, MSL
Everton v Douglas Hall (AUL), Everton Pk, MSL
College Corinthians v Greenwood B, Corinthians Pk, MSL
Fermoy v Greenmount Rangers, Carrick Pk, MSL
Kilreen Celtic v Park Utd A, Murphys Farm, T.Long
Coachford v Pearse Celtic, The Glebe, K.Hennessy
Castleview v Glenthorn Celtic, O’Sullivan Pk, P.Buckley
Blackstone Rovers v Douglas Hall B (MSL), Fairfield, J.Lenihan
Carrigtwohill Utd A v Evergreen, Ballyadam Pk, A.Mylod
Tower Ath v Everton Utd (MSL), O’Shea Pk, D.Cronin

AOH Cup 2nd Round
Innishvilla B v Leeview Ath, Knocknacurra, Innishannon, T.Cottor

St Michaels Cup 2nd Round
Knockraha v UCC A, Pigeon Hill, J.Thompson
Lakewood Ath v Watergrasshill , Ovens, Paul O’Sullivan

Premier League
Macroom v Blarney St Ath. Murray Field, D.Deady

AUL 1
Cathedral Celtic v Springfield, Fairfield, 1.00pm, F.Murphy

AUL 2
Ballincollig v Killowen, Regional Pk, D.Klier

AUL 2A
Corkbeg v Park Utd, Whitegate, S.Barry

AUL 3
Ballinhassig v Ard Na Laoi, Gortnaglough, D.Donovan

AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Carrigtwohill, Kilmore Rd, E.Mullins

AUL 3B
Rylane Celtic v Buttevant, Rylane, F.O’Neill

Sunday 14th October Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup 2nd Round
Dunbar Celtic A v PFC, Murphys Farm, 3.00pm, P.Buckley
Casement Celtic v Mallow Utd, Casement Pk, D. Deady
Glenvale v Ringmahon Rangers, Regional Pk, F.Murphy
Cobh Wanderers v Kanturk, Old Church Pk, MSL
Innishvilla A v Leeside, Knocknacurra, Innishannon, Paul O’Sullivan
Glen Celtic B v Marlboro Trust, Glen PK, K.O’Keeffe

Premier League
Killumney Utd v Knockavilla Celtic, Killeady, T.Long
Springfield v Greenwood, Pat O’Brien Pk, A.Mylod

Premier A League
Leeds v Bohemians, Leeds Pk, T.Cotter

AUL 1
Dillons Cross Ath v Fairview, Silverheights Pk, T.Thompson

AUL 1A
Grangevale v Millstreet Celtic, Grangevale Pk, Z.Kristic
Buttevant v Richmond, Buttevant. L.Murphy

AUL 2
Blackpool Celtic v Donoughmore Ath, St Aidens Community School, J.Sweeney
De Courcey Albion v CFC Banteer, Ballinadee, M.O’Farrell

AUL 2A
Shandon Celtic v Hillington, Pophams Rd, S.Madine
City Wanderers v Central Rovers, CIT Bishopstown, T.McDonagh
St John Boscos v Churchvilla, Water Rock Pk, J.Gaffney

AUL 3
Afton Villa v Parkview Celtic, Killeady, M.O’Connor
Richmond v St John Boscos, Ballyhank Waterfall, 3.00pm, R.Fitzgerald
UCC v Castlelack , The Farm, 3.00pm, A.McDonagh

AUL 3B
Newmarket v Bweeng, Rathcoole, P.O’Sullivan

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.