Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at (search under AUL).

Thursday, September 20, 2012

AUL Fixtures


Friday 28th September Ko. 7.30 pm
Munster Junior Cup 1st Round
Leeview Ath v Grattan Utd, Mayfield Community School, P. Buckley
Buttevant A v Coachford A, Buttevant, D.Cronin
Douglas Hall v Bohemians, Moneygourney, F.Murphy
Saturday 29th September Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 1st Round
Greenmount Rangers A v Springfield A, Murphys Farm, A.Mylod
Carrigtwohill Utd A v Killumney Utd, Ballyadam Pk, J.Lenihan
Donoughmore Ath v Castlelack, Donoughmore, P.Buckley
Pearse Celtic v Park Utd A, CIT Bishopstown, D.Cronin
Blarney St Ath v Bweeng, GACA Pitches Brooklodge, D.Deady
Knockavilla Celtic v Glenvale, Knockavilla, J.Thompson
Richmond A v Watergrasshill Utd, Garrandarragh, Wilton, M.O’Farrell
Cathedral Celtic v Carrigaline Utd, Fairfield, F.Murphy
Waterloo v Glenthorn Celtic, Whitechurch Community Center, T.Long
Tower Ath v Kanturk A, O Shea Pk, T.Cottor
Village Utd v Rathcoole Rovers, Silverheights Pk, Paul O’Sullivan
Glen Celtic B v Fairview, Glen Pk, L.Murphy
Ballincollig v Leeds, Regiona Pk, S.Barry
Greenwood B v Glen Celtic A, Clashduv Rd, D.Donovan
Lakewood Ath v Macroom A, Ovens, K.Hennessy
Saxone Cup 2nd Round
Park Utd B v Central Rovers, Brigown, M.O’Connor
CFC Banteer v Shandon Celtic, Banteer Sports Center, K.O’Keeffe
Presidents Cup 2nd Round
Knocknaheeny Celtic v Newmarket, Kilmore Rd, Z. Kristic
Rylane Celtic v Carrigtwohill Utd B, Rylane, A.McDonagh

Millstreet Celtic v UCC, Town PK, T.Thompson

Killowen v Macroom, Killowen, R.Fitzgerald

Corkbeg v Dunbar Celtic, Whitegate, J.Sweeney

Innishvilla v UCC, Knocknacurra Innishannon, T.McDonagh
Ard Na Laoi v Parkview Celtic, Leemount, E.Mullins

Coachford v Los Zarcos, Carrigadrohid, P.O’Sullivan

Sunday 30th September Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup 1st Round
Greenwood A v Castleview, Clashduv Rd, D.Deady
Innishvilla A v Blackpool Celtic, Knocknacurra Innishannon, J.Lenihan
Casement Celtic v Knockraha, Casement Pk, T.Long

AOH Cup 1st Round
Greenmount Rangers B v Kilreen Celtic, Murphys Farm, K.Hennessy

St Michaels Cup 2nd Round
Riverstown-Brooklodge Utd v Springfield B, GACA Pitches Brooklodge, 3.00pm, S.Barry

Presidents Cup 2nd Round
Evergreen  v Dunbar Celtic B,Deerpark Community School, E.Mullins

City Wanderers v Hibernians, CIT Bishopstown, F.O’Neill
Hillington v Churchvilla, Hillington Pk, S.Madine

Richmond v Afton Villa, Ballyhank, Waterfall, 3.00pm, R.Fitzgerald

Kanturk v Buttevant, Kanturk, J.Gaffney

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.