Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, September 13, 2012

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES
Friday 21st September Ko 7.30 pm
FAI Junior Cup 1st Round
Buttevant A v Bohemains, Buttevant, J.Thompson
Saturday 22nd September Ko. 3.00pm Unless Otherwise stated
FAI Junior Cup 1st Round
Knockavilla Celtic v Glen Celtic A, Knockavilla, A.Mylod
Watergrasshill Utd v Knockraha, Skenhanagh, J.Lenihan
Village Utd v Ballincollig, Silverheights Pk, P.Buckley
Cathedral Celtic v Waterloo v Fairfield, 3.30pm, D.Cronin
Richmond A v Greenwood A , Garrandarragh, Wilton, M.O’Farrell
Macroom A v Killumney Utd, Murray Field, F.Murphy
Munster Junior Cup 1st Round
Blackstone Rovers v Hillington, Fairfield, 1.00pm, T.Long
Kilreen Celtic v Dunbar Celtic A, Murphys Farm, Paul O’Sullivan
AOH Cup 1st Round
Rylane Celtic v Grattan Utd, Rylane , D,Klier
Carrigtwohill Utd A v Corkbeg, Ballyadam Pk, K.Hennessy
Macroom B v Coachford A, Town Pk, D.Donovan
President Cup 2nd Round
Greenwood B v Leeview Ath, Clashduv Rd, Z.Kristic
Greenmount Rangers B v Coachford B, Murphys Farm, E.Mullins
Los Zarcos v Glen Celtic B, Station Rd, Millstreet, J.Sweeney
Premier League
Pearse Celtic v Castleview, CIT Bishopstown, D.Deady
AUL 1
Lakewood Ath v Dillons Cross Ath, Ovens, J.Thompson
AUL1A
Millstreet Celtic v Greenmount Rangers, Town Pk, T.Thompson
Glenthorn Celtic v Grangevale, St Aidens Community School, S.Barry
UCC v Glenvale, The Farm, L.Murphy
AUL 2
Donoughmore Ath v Strand Utd, Domoughmore, B.Dowling
CFC Banteer v Lakewood Ath, Banteer Sports Field, R.Fitzgerald
AUL 2A
Central Rovers v St John Boscos, O’Sullivan PK, M.O’Connor
AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Dunbar Celtic, Kilmore Rd, A.McDonagh
Carrigaline Utd v Tower Ath, Ballea Pk, 5.00pm ,T.McDonagh
Sunday 23rd SeptemberKo. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Section A
Park Utd A v Blarney St Ath, Brigowen, D.Deady
FAI Junior Cup 1st Round
Springfield A v Rathcoole Rovers, Pat O’Brien Pk, P.Buckley
Castlelack v Leeds, Castlelack, D.Cronin
Fairview v Blackpool Celtic, Fairfield, Paul O’Sullivan
Munster Junior Cup 1st Round
Newmarket Town v Evergreen, Rathcoole , F.Murphy
Saxone Cup 2nd Round
City Wanderers v Hibernians, CIT Bishopstown, T.Cottor
Presidents Cup 2nd Round
Ard Na Laoi v St John Boscos B, Leemount, J.Gaffney
UCC B v Glanworth Utd, The Farm, 3.00pm, R.Fitzgerald
Premier A League
Innishvilla v Kanturk, Kncoknacurra, Innishannon, A.Mylod
AUL 2
De Courcey Albion v Killowen, Ballinadee, L.Murphy
AUL 2A
Shandon Celtic v Park Utd, Pophams Field, E.Mullins
AUL 3
Richmond v Ballinhassig, Ballyhank, Waterfall, 3.00pm, M.O’Connor
Parkview Celtic v St John Boscos, Pfizer Park, S.Barry
Afton Villa v Innishavilla, Killeady, T.McDonagh
AUL 3B
Kanturk v Bweeng, Kanturk, B.Dowling
Casement Celtic v Buttevant, Casement Pk, S.Madine

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.