Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, August 09, 2012

CORK AUL FIXTURES
SATURDAY 18TH August Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane league Cup
Section A
 Blarney St Ath v Castleview,  GACA Pitches  Brooklodge, Glanmire  J.Lenihan
Section B
Kanturk v Coachford, Kanturk, J.Thompson
Macroom v Grattan Utd, Murray Field, F.Murphy
Section D
Carrigtwohill Utd A v Douglas Hall , Ballyadam Pk, K.Hennessy
Knockavilla Celtic v Leeds, Knockavilla, T.Long
AUL 1
Village Utd v Cathedral Celtic, Silverheights Pk, P.Buckley
Knockraha v Dillons Cross, Pigeon Hill, D.Deady
Watergrasshill Utd v Fairview, Skehanagh, D.Cronin
AUL 1A
Greenmount Rangers  v Buttevant, Murphys Farm, Paul .O’Sullivan
AUL 2
CFC Banteer v Strand Utd, Banteer Sports Field, M.O’Farrell
Donoughmore Ath v Lakewood Ath, Donoughmore, T.Cotter
Killowen v Waterloo, Killowen, D.Klier
AUL 2A
Central Rovers v City Wanderers, O Sullivan Pk, S.Barry
St John Boscos  v Churchvilla, Water Rock Park, E.Mullins
AUL 3B
Bweeng v Buttevant, Bweeng Sports Field, D.Donovan
Coachford v Rylane Celtic, Carrigadrohid, B.Dowling
Glanworth Utd v Newmarket, Glanworth, M.Troysi
Sunday 19th August Ko. 10.45am Unless  Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Section A
Bohemians v Blackstone Rovers, Fairfield, J.Lenihan
Section C
Killumney Utd v Kilreen Celtic, Killeady, J.Thompson
Greenwood FC v Innishvilla, Alsa Pk, F.Murphy
AUL 1
Ballinhassig v Riverstown/ Brooklodge Utd, Gortnaglough, P.Buckley
Springfield v Lakewood Ath, Pat O Brien Pk, D.Deady
AUL 1A
Glenvale v Rathcoole Rovers, Regional Pk, D.Cronin
Grangevale v Glenthorn Celtic, Grangevale Pk, T.Long
AUL 2
Blackpool Celtic v Ballincollig, St Aidens Community School, T.McCarthy
De Courcey Albion v Macroom, Ballinadee Community Field, K.O’Keeffe
AUL 2A
Hillington v Hibernians, Hillington Pk, Z Kristic
Shandon Celtic v Corkbeg, Pophams Field, J.Sweeney
AUL 3
Afton Villa v Ballinhassig, Killeady, J.Harte
Parkview Celtic v Innishvilla, Pfizer Park, S.Madine
St John Boscos v Castlelack, Water Rock Pk, 3.00pm, A.McDonagh
AUL 3A
Evergreen v Leeview Ath, Deerpark Secondary School, J.Gaffney
Glounthane v Tower FC, Glenmore Pk, 3.00pm, M.O’Connor
St John Boscos V Dunbar Celtic, Water rock Pk, T.McDonagh
Carrigtwohill Utd v Carrigaline Utd, Ballyadam Pk, F.O’Neill
AUL 3B
Greenmount Rangers v Los Zarcos, Murphys Farm, P.O’Sullivan
Kanturk v Casement Celtic, Kanturk, R.Fitzgerald
Tuesday 21st August Ko. 6.45pm
Mossie Linnane League Cup
Section A
Blarney St Ath v Bohemians GACA Pitches , Brooklodge, Glanmire. T.Cotter
Section B
Coachford v Glen Celtic, The Glebe, F.Murphy
Grattan Utd v Kanturk, O’Neill Pk, Paul .O’Sullivan
Section C
Innnishvilla v Killumney Utd, Knocknacurra, Innishannon, D.Klier
Killreen Celtic v Pearse Celtic, Murphys Farm, J.Lenihan
Section D
Carrigtwohill Utd v Springfield A, Ballyadam Pk, D.Deady
Douglas Hall v Leeds, Moneygourney, K.Hennessy
AUL 1
Fairview v Knockraha, Fairfield, S.Barry
AUL2
Lakewood Ath v Killowen, Ovens, J.Harte


AUL 3
Ard Na Laoi v Afton Villa, Leemount, D.Donovan
Ballinhassig v St John Boscos, Gortnaglough, T.Thompson
Castlelack v Richmond, CastLack, K.O’Keeffe
AUL 3A
Carrigaline Utd v Dunbar Celtic, Ballea Pk, Z.Kristic
Knocknaheeny Celtic v Glounthane, Kilmore road, L.Murphy
Leeview Ath v Glen Celtic, Venue Later, E.Mullins
Tower Ath v Carrigtwohill Utd , O’Shea Pk, M.O’Farrell
St John Boscos v Evergreen, Water Rock Pk, A.McDonagh
AUL 3B
Buttevant v Greenmount Rangers, Buttevant, J.Sweeney
Newmarket v Los Zarcos, Rathcoole, M.Troysi
Rylane Celtic v Kanturk, Rylane, M.O’Connor
Casement Celtic v Coachford, Casement Pk, F.O’Neill
Thursday 23rd August, Ko. 6.45pm
AUL 1
Cathedral Celtic v Ballinhassig, Fairfield, D.Cronin
Dillons Cross v Springfield, Silverheights Pk, P.Buckley
Lakewood Ath  v Village Utd, Ovens, J.Thompson
Riverstown /Brooklodge Utd v Watergrasshill Utd, GACA Pitches Brooklodge, T.Long
AUL 2
Ballincollig v CFC Banteer, Regional Park, T.Cotter
Macroom v Dououghmore Ath, Town Pk, R.Fitzgerald
Strand Utd v De Courcey Albion, Ballyanley, P.O’Sullivan
Waterloo v Blackpool Celtic, Whitechurch Community Centre, T.Thompson

AUL 2A
Churchvilla v Central Rovers, Kilmoy, Cloyne, F.O’Neill
City Wanderers v Shandon Celtic, CIT Bishopstown, J.Sweeney
Hillington v Dunbar Celtic, Hillington Pk, L.Murphy
Hibernians v St John Boscos, Shanbally, D.Donovan


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.