Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, August 23, 2012


CORK AUL FIXTURES
Friday 31st August Ko. 7.30 pm
Premier A League
Douglas Hall v Carrigtwohill, Moneygourney, Paul O’Sullivan
Saturday 1st September Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Section A
Castleview v Blackstone Rovers, O Sullivan Pk, J.Lenihan
Park Utd v Bohemians, Brigown, A.Mylod
Section B
Kanturk v Macroom, Kanturk, P.Buckley
Section C
Kilreen Celtic v Greenwood, Murphys Farm, D.Cronin
Pearse Celtic v Killumney Utd, CIT Bishopstown, K.Hennessy
St Michaels Cup 2nd Round
Cathedral Celtic v Buttevant A, Fairfield, D.Deady
Rathcoole Rovers v Village Utd, Rathcoole, T.Long
Millstreet Celtic v Fairview, Town Pk, T.Cotter
Saxone Cup 1st Round
St John Boscos A v Killowen, Water Rock Pk, Paul O’Sullivan
Ballincollig v City Wanderers, Regional Pk, D.Klier
Lakewood Ath B v Park Utd B, Ovens, T.McDonagh
Saxone Cup 2nd Round
Corkbeg v Waterloo, Whitegate, S.Barry
Strand Utd v Dunbar Celtic A, Ballyanley, B.Dowling
Churchvilla v Hillington, Kilmoy, Cloyne, F.O’Neill
Donoughmore Ath v De Courcey Albion, Donoughmore, T.Thompson
Presidents Cup 1st Round
Tower Ath v Ard Na Laoi, O’Shea Pk, D.Donovan
Ballinhassig B v Knocknaheeny Celtic, Gortnaglough, Z Kristic
Los Zarcos v Parkview Celtic, Station Road, Millstreet, L.Murphy
Glen Celtic B v Afton Villa, Glen Pk, E.Mullins
Bweeng v Glanworth Utd, Bweeng Sports Field, A.McDonagh
Coachford Utd B v Innishvilla B, Carrigadrohid, R.Fitzgerald
AUL 2A
Hibernians v Central Rovers, Shanbally, J.Sweeny
AUL 3B
Rylane Celtic v Casement Celtic, Rylane, M.O’Connor
Sunday 2nd September Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Section B
Glen Celtic v Grattan Utd, Glen Pk, A.Mylod
Section D
Leeds v Carrigtwohill Utd, Leeds Pk
Springfield v Knockavilla Celtic, Pat O ‘Brien Pk, D.Deady
St Michaels Cup 1st Round
Ballinhassig A v Richmond A, Gortnaglough, K.O’Keeffe
Grangevale v Lakewood Ath A, Grangevale Pk, J.Lenihan
Riverstown / Brooklodge Utd v Glenvale, GACA Pitches Brooklodge, 3.00pm.
K.Hennessy
St Michaels Cup 2nd Round
Dillons Cross Ath v Glenthorn Celtic, Silverheights Pk, K.Hennessy
President Cup 1st Round
Castlelack v Leeview Ath, Castlelack, Peter O’Sullivan
Carrigtwohill Utd B v Buttevant B, Ballyadam Pk, J.Gaffney
Kanturk B v Greenwood B, Kanturk, R.Fitzgerald
Newmarket v Richmond B, Rathcoole, T.Thompson
St  John Boscos B v Casement Celtic, Water Rock Pk, E.Mullins
AUL 3A
Evergreen v Dunbar Celtic, Deerpark Community School, S.Madine.

 

 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.