Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, August 16, 2012

CORK AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES
Friday 24 August 7.30pm
AUL 1A
Buttevant v Glenthorn Celtic, Buttevant, D.Cronin
Saturday 25th August Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Section A
Blackstone Rovers v Park Utd, Fairfield, 5.00pm, J.Thompson
Bohemians v Castleview, Fairfield, 2.00pm, D.Cronin
Section B
Grattan Utd v Coachford, O’Neill Pk, J.Lenihan
Macroom v Glen Celtic, Murray Field, Paul O’Sullivan
Section C
Pearse Celtic v Innishvilla A, CIT Bishopstown, D.Deady
Section D
Knockavilla Celtic v Carrigtwohill Utd, Knockavilla, F.Murphy
AUL 1
Lakewood Ath v Cathedral Celtic, Ovens, T.Long
Knockraha v Village Utd, Pigeon Hill, T.Cotter
AUL 1A
Rathcoole Rovers v Grangevale, Rathcoole, P.Buckley
Richmond v Glenvale, Garrandarragh Wilton, K.Hennessy
AUL 2
Ballincollig v Donoughmore Ath, Regional Pk, D.Klier
Macroom v Lakewood Ath, Town Pk, D.Donovan
Killowen v Strand Utd, Killowen, S.Barry
Waterloo v CFC Banteer, Whitechurch Community Centre, B.Dowling
AUL 2A
Corkbeg v Central Rovers, Whitegate, T.Thompson
Hibernians v Park Utd, Shanbally, L.Murphy
AUL 3
Ballinhassig v Ard Na Laoi, Gortnaglough, F.O’Neill
Greenwood v St John Boscos, Alsa Pk, Z.Kristic
Innishvilla v Richmond, Knocknacurra, Innishannon, M.Troysi
AUL 3A
Glen Celtic v St John Boscos, Glen Pk, J.Sweeney
Knocknaheeny Celtic v Tower Ath, Kilmore Road, E.Mullins
AUL 3B
Casement Celtic v Bweeng, Casement Pk, M.O’Farrell
Buttevant v Coachford, Buttevant, M.O’Connor
Los Zarcos v Kanturk, Station Rd, Millstreet, A.McDonagh
Rylane Celtic v Glanworth Utd, Rylane, R.Fitzgerald
Sunday 26th August Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Section C
Killumney Utd v Greenwood A, Killeady, J.Lenihan
Section D
Springfield v Douglas Hall, Pat O Brien Pk, Paul O’ Sullivan
AUL 1
Dillons Cross Ath v Riverstown / Brooklodge Utd, Silverheights Pk, D.Cronin
Fairview v Ballinhassig, Fairfield, J.Thompson
Springfield v Watergrasshill, Pat O Brien Pk, 3.00pm, T.Long
AUL 2
Blackpool Ceitc v De Courcey Albion, St Aidens Community School, M.O’Farrell
AUL 2A
Shandon Celtic v Dunbar Celtic, Pophams Field, J.Gaffney
City Wanderers v Churchvilla, CIT Bishopstown, S.Madine
Hillington v St John Boscos, Hillington Pk, T.McDonagh
AUL 3
Castlelack v Afton Villa, Castlelack, Peter O’Sullivan
AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Dunbar Celtic, Ballyadam Pk, S.Barry
Evergreen v Carrigaline Utd, Deerpark Community School, E.Mullins
AUL 3B
Newmarket v Greenmount Rangers, Rathcoole, T.Thompson
Tuesday 28th August, Ko. 6.45 pm Sharp
Mossie linnane League Cup
Section A
Castleview v Park Utd, O’Sullivan Pk, P.Buckley
Section B
Coachford v Macroom, The Glebe, T.Cotter
Glen Celtic v Kanturk, Glen Pk, D.Deady
Section C
Greenwood FC v Pearse Celtic, Alsa Pk, Paul O’Sullivan
Innishvilla A v Kilreen Celtic, Knocknacurra, Innishannon, J.Lenihan
Section D
Leeds v Springfield, Leeds Pk, K.Hennessy
Douglas Hall v Knockvilla Celtic, Moneygourney, M.O’Farrell
AUL 3
Afton Villa v Greenwood, Killeady, D.Donovan
Ard Na Laoi v Castlelack, Leemount, F.O’Neill
Richmond v Parkview Celtic, Ballyhank, Waterfall, T.Thompson
St John Boscos v Innishvilla, Waterrock Pk, L.Murphy
AUL 3B
Coachford v Bweeng, Carrigadrohid, K.O’Keffee
Glanworth Utd v Buttevant, Glanworth, M.O’Connor
Greenmount Rangers v Rylane Celtic, Murphys Farm, T.McDonagh
Kanturk v Newmarket, Kanturk, R.Fitzgerald
Wednesday 29th August Ko. 6.45 pm Sharp
Mossie Linnane League Cup
Section A
Blackstone Rovers v Blarney St Ath, Fairfield, T.Long
Thursday 30th August Ko. 6.45 pm Sharp
AUL 1
Ballinhassig v Dillons Cross Ath, Gortnaglough, D.Kleir
Riverstown / Brooklodge Utd v Lakewood Ath, GACA Pitches Brooklodge, P.Buckley
Springfield v Knockraha, Pat O’Brien, J.Thompson
Village Utd v Fairview, Silverheights Pk, D.Deady
Watergrasshill v Cathedral Celtic, Skehanagh, K.Hennessy
AUL 2
CFC Banteer v Blackpool Celtic, Banteer Sports Field, L.Murphy
De Courcey Albion v Ballincollig, Ballinadee Community Field, Z.Kristic
Donoughmore Ath v Strand Utd, Donoughmore, A.McDonagh
Killowen v Macroom, Killowen, M.Troysi
Lakewood Ath v Waterloo, Ovens, K.O’Keeffe
AUL 2A
Central Rovers v Dunbar Celtic, O’Sullivan Pk, E.Mullins
Churchvilla v Corkbeg, Kilmoy Cloyne, S.Barry
Shandon Celtic v Hibernians, Pophams Field, J.Sweeney
St John Boscos v City Wanderers, Water Rock Park, R.Fitzgerald

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.