Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Sunday, April 01, 2012

Cork Youth Fixtures


Daly Industrial Supplies Cork Youth Leagues Fixtures

Tuesday 3rd April
(6.30pm Kick-Off)
                               
Daly Industrial Supplies Youths Premier

Ballincollig                            v              Douglas Hall                         Landing Field                       (A Mylod)
               
Daly Industrial Supplies Youths League 1A

Rivertown                             v              Passage                  East Cliff                               (P O’Sullivan)
St. Marys                               v              Mallow Utd                           St. Marys Park                     (D Keeler)
Everton                  v              Douglas Hall                         Everton Park                        (J Linehane)

Wednesday 4thApril
(6.30pm Kick-Off Unless Stated)

Daly Industrial Supplies U17 Premier


Castleview                            v              Springfield Ramblers          O’Sullivan Park 7.30pm(J Walsh)   
Carrigaline Utd     v              Avondale Utd                       Ballea Park                           (J Linehane)
               

Daly Industrial Supplies U17 League 1


Kilreen Celtic                        v              Lakewood Ath                     Ballyphehane Park             (R Fitzgerald)
Bandon                 v              Coachford                            Bandon                 (D Buckle)
Strand Utd                            v              Castlebridge Celtic              Ballyanley                            (D Keeler)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1A


Buttevant                              v              Kinsale                   Buttevant 7.30pm               (T Goggin)
Douglas Hall                         v              Mallow Utd                           Moneygourney 7.30pm(K Morey)
Avondale Utd B   v              Everton                  Besbourough                        (M Moynihan)
Churchvilla                           v              Crosshaven                           Clyone                                   (T McCarthy)






Thursday 5th April
(6.30pm Kick-Off unless stated)

Daly Industrial Supplies Youths League 1A

St Marys                                v              Buttevant                              St. Marys Park                     (J Walsh)
Riverstown Boys                 v              Everton                  Eastcliff                 (M Moynihan)
Dougals Hall B     v              Mallow Utd                           Moneygourney 7.30pm(D Buckle)

Daly Industrial Supplies U19 Cup Semi Final


Blarney Utd                          v              College Corinthians             O’Shea Park                         (D Keeler)

Friday 6th April
(6pm Kick-Off)

Daly Industrial Supplies U17 League Premier


Springfield Ramblers          v              St. Marys                               John Murphy Park              (J Linehane)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1


Bandon                 v              Midleton                                Bandon                 (K Morey)
Lakewood Ath                     v              Blarney Utd                          Ovens                                     (M Moynihan)
Youghal Utd                         v              Coachford                            Adrath Park                          (D Buckle)
Macroom                              v              Castlebridge Celtic              Macroom                              (P O’Sullivan)

Daly Industrial Supplies U17 League 1A


Everton                  v              Mallow Utd                           Everton Park                        (R Fitzgerald)
Carrigaline Utd B v              Douglas Hall                         Ballea Park                           (R F Murphy)
Crosshaven                           v              Kinsale                   Camden                                (T Goggin)
Avondale Utd B   v              Churchvilla                           Besbourough                        (J Walsh)

Daly Industrial Supplies U19 Cup Semi Final


Casteview                             v              Temple Utd/Everton           O’Sullivan Park    (A Mylod)




Saturday 7th April
(3pm Kick-Off unless stated)

Daly Industrial Supplies Youths League 1A

Buttevant                              v              Passage                  Buttevant                              (J Linehane)
Everton                  v              Mallow Utd                           Everton Park 11am             (D Klier)

 

Sunday 8th April

FAI Umbro Youths Inter-League Semi-Final

Waterford League               v              Cork Youth Leagues Waterford 3pm                              (FAI)     

 

Daly Industrial Supplies U19 Premier League


Greenwood                           v              Everton                  Alsa Park 3pm                     (G Kelly)

 

Monday 9th April
(11am Kick-Off)

 

Ted Healy Cup 3rd Round


Riverstown Boys v              Blarney UItd                        Eastcliff                 (D Buckle)
St. Marys                               v              Youghal Utd                         St. Marys Park                     (R Fitzgerald)
Carrigaline Utd     v              Bandon                 Ballea Park                           (T McCarthy)
Midleton                                v              Avondale Utd                       Knockgriffin                         (M Moynihan)
College Corinthians             v              Castleview                            Castletreasure                      (K Morey)


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.