Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, March 29, 2012

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURES
Thursday 5th April Ko. 7.30 pmSt Michaels Cup Final
Glen Celtic A v Knockraha, Turners Cross, J.Lyne, J.O’Reily,
S.Barry.
Friday 6th April Ko. 7.30 pmButtevant v Watergrasshill , Buttevant, T.Tully
Saturday 7th April Ko. 3.00pm Unless Otherwise statedCity Challenge Cup Quarter Final:
Greenwood B v Douglas Hall ALSA Pk, S.Barry
Premier League:Blarney St Ath v Kinsale, Monard, J.Lyne
Park Utd v Macroom, Brigowen, A.O’Connell
Premier A League: Castleview v Kilreen Celtic , O’Sullivan Pk, L.Buckley
Blackstone Rovers v Pearse Celtic, Monard, T.Murphy
Grattan Utd v Springfield, O’Neill Pk, G.Stephens
AUL 1: Cathedral Celtic v Village Utd, Fairfield, T.Callanan
AUL 1A: UCC v Rathcoole Rovers, The Farm, T.Tully
AUL 2: Killowen v Casement Celtic, Killowen, D,Donovan, Waterloo v CFC Banteer, Grenagh Sports Field, M.O’Farrell, Macroom v Ballincollig, Town Pk, B.Buckley
AUL 2A Hibernians v Corkbeg, Shanbally, A.McDonagh, St. John Boscos v Glanworth Utd, Water rock Pk, E.Mullins, Churchvilla v Leeview Ath, Kilmoy, Cloyne, F.O’Neill.
AUL 3: Innishvilla v Ballinhassig, Knocknacurra, Innishannon, T.Kelleher
AUL 3A: Glen Celtic v Dunbar Celtic, Glen Pk, P.O’Sullivan
AUL 3B Strand Utd v Rathcoole Rovers, Ballyanley, M.Troysi
Sunday 8th April Ko 10.45 am Unless Otherwise Stated
Premier League: Wilton Utd v Knockavilla Celtic,Lee Road J.Lyne
AUL 1: Fairview v Leeside, Monard, L.Buckley, Dillons Cross Ath v Glen Celtic, Silverheights Pk, T.Tully, Knockraha v Crescent Ath, Pigeon Hill, T.Murphy
AUL 1A: Glenvale v Donoughmore Ath, Regional Pk, G.Stephens
Innishvilla v Dunbar Celtic, Koncknacurra, Innishannon, T.Callanan, Millstreet Celtic v Greenmount Rangers, Town Pk, M.O’Farrell, Grangevale v Glenthorn Celtic, Grangevale Pk, A.O’Connell
AUL 2: Ballinhassig v Ard Na Laoi , Gortnaclough, B.Buckley, Blackpool Celtic v City Wanderers, St Aidens Community, School, G.Duffy.
AUL 2A: Springfield v Wilton Utd, Pat O’ Brien Pk, E.Mullins
AUL 3: Hibernians v Hillington, Shanbally, T.McDonagh, UCC v St John Boscos, The Farm 3.00pm, J.O’Reilly.
AUL 3A: Carrigtwohill v Glounthaune, Ballyadam Pk, B.Dowling.
AUL 3B: Kanturk v Newmarket, Kanturk, M.O’Connor
Tuesday 10th April Ko. 6.30pm SharpPremier League: Leeside v Kinsale, Little Island, G.Stephens, Greenwood v Killumney Utd, ALSA Pk, T.Murphy, Coachford v Wilton Utd, The Glebe, L.Buckley
Premier A League: Castleview v Springfield, O’ Sullivan Pk, J.Lyne.
Thursday 12 th April Ko. 6.30pm SharpAUL 1: Fairview v Knockraha, Monard, Ray Murphy, Leeside v Glen Celtic, Little Island, A.O’Connell.
AUL 1A: Rathcoole Rovers v Millstreet Celtic, Rathcoole, J.Lyne, Grangevale v Douglas Hall, Grangevale Pk, T.Callanan, Glenthorn Celtic v Greenmount Rangers, St Aidens Community, School, D.Donovan, Dunbar Cetic v UCC, Murphys Farm, B.Buckley, Glenvale v Innishvilla, Regional Pk, S.Barry, Richmond v Donoughmore Ath, Garrandarragh Wilton, M.O’Farrell.
AUL 2: De Courcey Albion v Ballinhassig, Eliy Lily, A.McDonagh, Casement Celtic v Ballincollig, Casement Pk, E.Mullins, Waterloo v Killowen, Grenagh Sports Field, J.Harte.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.