Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, March 22, 2012

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESSaturday 31st March, Ko. 3.00pm Unless OtherwiseStated
AOH Cup Semi Final 1st Leg
Pearse Celtic v Park Utd A, CIT Bishopstown, J.Lyne, A.O’Connell,
Ray Murphy
Corinthians Cup Semi Final
Carrigaline Utd v Park Utd B, Ballea Pk, 5.00pm, B.Buckley
Premier League
Kinsale v Greenwood, Madden Pk, G.Stephens
Knockavilla Celtic v Leeside, Knockavilla, L.Buckley
Wilton Utd v Blarney St Ath, Lee Road, T.Murphy
Premier A League
Carrigtwohill Utd v Castleview, Ballyadam Pk, T.Tully
Blackstone Rovers v Bohemians, Monard, T.Callanan
Kilreen Celtic v Kanturk, Murphys Farm, G.Duffy
AUL 1
Leeside v Buttevant, Little Island, S.Barry
AUL 1A
Glenthorn Celtic v Dunbar Celtic, St Aidens Community
School, D.Donovan
Richmond v Rathcoole Rovers, Garrandarragh, Wilton,
J.O’Reilly
AUL 2
Killowen v Blackpool Celtic, Killowen, J.Harte
Waterloo v Ard Na Laoi, Grenagh Sports Field, F.O’Neill
AUL 2A
Hibernians v Brooklodge Utd, Shanbally, E.Mullins
St John Boscos v Leeview Ath, Water Rock Pk, T.Kelleher
AUL3
Ballinhassig v UCC, Gortnaglough, T.McDonagh
AUL 3B
Los Zarcos v Buttevant, Station Rd, Millstreet, M.Troysi
Coachford v Lakewood Ath, Carrigadrohid, M.O’Connor
Sunday 1st April Ko. 10.45 am Unless OtherwiseStated
AOH Cup Semi Final 1st Leg
Killumney Utd v Coachford A, Killeady, G.Stephens, T.Tully,L.Buckley
Corinthians Cup Semi Final
Fairview v Grangevle, Monard, S.Barry
Premier A League
Leeds v Springfield, Leeds Pk, J.Lyne
AUL 1
Dillons Cross v Knockraha, Silverheights Pk, T.Callanan
Glen Celtic v Watergrasshill, Glen Pk, A.O’Connell
Shandon Celtic v Crescent Ath, Pophams Field, T.Murphy
AUL 1A
Innishvilla v UCC, Knocknacurra, Innishannon, Ray Murphy
Glenvale v Greenmount Rangers, Regional Pk, D.Donovan
Millstreet Celtic v Douglas Hall, Town Pk, G.Duffy
AUL 2
Rylane Celtic v Ballincollig, Rylane, J.O’Reilly
Ballinhassig v Macroom, Gortnaglough, B.Buckley
De Courcy Albion v Casement Celtic, Eliy Lily, B.Dowling
AUL 2A
Wilton Utd v Churchvilla Lee Road, F.O’Neill
Springfield v Central Rovers, Pat O Brien Pk, P.O’Sullivan
AUL 3
Greenwood v Parkview Celtic, ALSA Pk, T.Kelleher
Passage v Innisvilla, Rockenham, J.Harte
Hillington v Afton Villa, HillingtonPark 3.00pm, S.Barry
St John Boscos v Hibernians, Water Rock Pk, T.Mc Donagh
AUL 3A
Glounthane v Knocknaheeny Celtic, Glenmore Pk, 3.00pm,
M.O’Connor
Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, 3.00pm,
F.O’Neill
AUL3B
Rathcoole Rovers v Kanturk, Rathcoole, M.Troysi
Strand Utd v Newmarket, Ballyanley, E.Mullins

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.