Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, March 01, 2012

CORK AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURESFriday 9th March Ko. 7.30 pmAUL 1
Buttevant v Village Utd, Buttevant, L.Buckley
AUL 1A
Douglas Hall v Grangevale, Moneygourney, A.O’Connell
Saturday 10th March Ko. 2.30pm Unless Otherwise
Stated.
City Challenge Cup 3rd Round
UCC A v Casement Celtic, The Farm, C.Long
County Cup 2nd Round
Killowen v Knockraha, Killowen, M.O’Farrell
Premier League
Kinsale v Leeside, Madden Pk, G.Stephens
Park Utd v Killumney Utd, Brigown, J.Lyne
Premier A League
Kilreen Celtic v Pearse Celtic, Murphys Farm, Ray Murphy
Kanturk v Leeds, Kanturk, T.Tully
Castleview v Blackstone Rovers, O’Sullivan Pk, T.Callanan
Grattan Utd v Carrigtwohill Utd, O’Neill Pk, L.Buckley
AUL 1A
Innishvilla v Millstreet Celtic, Knocknacurra, Innishannon,
J.O’Reilly
Donoughmore Ath v Richmond, Donoughmore, D.Donovan
Glenthorn Celtic v Dunbar Celtic, St Aidens Community
School, B.Buckley
Greenmount Rangers v Rathcoole Rovers, Murphys Farm, S.Barry
AUL 2
Rylane Celtic v Ard Na Laoi, Rylane, A.McDonagh
Waterloo v Blackpool Celtic, Grenagh Sports Field, E.Mullins
AUL 2A
Churchvilla v Corkbeg, Kilmoy, Cloyne, F.O’Neill
AUL 3A
Glen Celtic v St John Boscos, Glen Pk, M.O’Connor
AUL 3B
Los Zarcos v Strand Utd, Station Rd, Millstreet, T.Kelleher
Bweeng v Lakewood Ath , Bweeng Sports Field, M.Troysi
Coachford v Kanturk, Carrigadrohid, J.Harte
Sunday 11th March Ko. 10.45 Am Unless Otherwise
Stated
Munster Junior Cup Quarter Final
Tramore (Waterford) v Coachford, Tramore 2.00pm,
City Challenge Cup 2nd Round
Hillington v Fairview, Hillington Pk, T.Tully
Premier League
Knockavilla Celtic v Wilton Utd, Knockavilla, J.Lyne
Greenwood v Blarney St Ath, ALSA Pk, G.Stephens
Premier A League
Bohemians v Springfield, Fairfield, Ray Murphy
AUL 1
Crescent Ath v Watergrasshill, Monard, T.Callanan
Glen Celtic v Cathedral Celtic, Glen Pk, A.O’Connell
AUL 2
City Wanderers v Ballinhassig, CIT Bishopstown, S.Barry
De Courcey Albion v Ballincollig, Eliy Lily, B.Buckley
AUL 2A
Springfield v Hibernians, Pat O’Brien Pk, D.Donovan
Leeview Ath v Central Rovers, Pfizer Pk, F.O’Neill
Glanworth Utd v Wilton Utd, Glanworth, C.Long
St John Boscos v Brooklodge Utd, Waterrock Pk, G.Duffy
AUL 3
Hibernians v Greenwood, Shanbally, E.Mullins
Passage v Innishvilla, Rockenham, T.Kelleher
Ballinhassig v St John Boscos, Gortnaglough, P.O’Sullivan
Afton Villa v UCC, Killeady, B.Dowling
AUL 3A
Dunbar Celtic v Park Utd, Murphys Farm, 2.30pm, M.O’Conner
Carrigtwohill Utd v Cork Road Celtic, Ballyadam Pk,
T.McDonagh
Glounthane v Carrigaline Utd, Glenmore Pk,2.30pm M.Troysi
AUL 3B
Newmarket v Rathcoole Rovers, Banteer Sports Field, 2.30pm,
A.McDonagh

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.