Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, March 15, 2012

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESFriday 23rd March Ko. 7.30 pmCity Challenge Cup 3rd Round:
Douglas Hall v Hillington Moneygourney, J.Lyne
County Cup 3rd Round: Buttevant A v Richmond, Buttevant, G.Stephens
Saturday 24th March Ko. 2.30pm Unless Otherwise stated
City Challenge Cup Quarter Final: Glenthorn Celtic v Crescent Ath, St Aidens Community School, M.O’Farrell
Lakewood Ath v Casement Celtic, Ovens, B.Buckley
County Cup 3rd Round:
Knockraha v St John Boscos A, Pigeon Hill, T.Callanan
Park Utd B v Los Zarcos, Brigown, S.Barry
Carrigaline Utd v Springfield B, Ballea Pk, 5.00pm, J.Harte
Premier League:
Macroom v Wilton Utd, Murray Field, J.Lyne
Coachford v Killumney Utd, The Glebe, G.Stephens
Kinsale v Knockavilla Celtic, Madden Pk, T.Tully
Premier A League:
Blackstone Rovers v Springfield, Monard, L.Buckley
Castleview v Kanturk, O’Sullivan Pk, A.O’Connell
Kilreen Celtic v Bohemians, Murphys Farm, Ray Murphy
AUL 1
Cathedral Celtic v Shandon Celtic, Fairfield, D.Donovan
Watergrasshill v Fairview, Skehenagh, T. Murphy
AUL 1A
Greenmount Rangers v Donoughmore Ath, Murphys Farm, G.Duffy
AUL 2
Rylane Celtic v Ballinhassig, Rylane, T.McDonagh
Ballincollig v Blackpool Celtic, Regional Pk, J.O’Reilly
Waterloo v Macroom, Grenagh Sports Field, E.Mullins
CFC Banteer v City Wanderers, Banteer Sports Field, M.O’Connor
AUL 2A
Hibernians v Central Rovers, Shanbally, T.Kelleher
AUL 3
Innishvilla v Afton Villa, Knocknacurra, Innishannon, M.Troysi
AUL 3B
Strand Utd v Coachford, Ballyanley, P.O’Sullivan
Sunday 25thMarch Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedCity Challenge Cup
Quarter Final: Glen Celtic A v Village Utd, Glen Pk, T.Tully
County Cup 3rd Round
Kanturk B v Rathcoole Rovers B, Kanturk, D.Donovan
Premier League
Greenwood v Park Utd, Alsa Pk, 11.00 am, Ray Murphy
AUL 1A
Millstreet Celtic v Glenvale, Town Pk, G.Duffy
Innishvilla v Rathcoole Rovers, Knocknacurra, Innishannon, L.Buckely
Grangevale v Dunbar Celtic, Grangevale Pk, A.O’Connell
AUL 2
De Courcey Albion v Ard Na Laoi, Eliy Lily, F.O’Neill
AUL 2A
Wilton Utd v Brooklodge Utd, Lee Rd, S.Barry
AUL 3
St John Boscos v Greenwood, Water Rock Pk, E.Mullins
Parkview Celtic v Passage, Pfizer Pk, B.Buckley
Hibernians v Ballinhassig, Shanbally, B.Dowling
AUL 3A
Glounthane v Glen Celtic, Glenmore Pk, 2.30pm, A.McDonagh
Carrigtwohill Utd v St John Boscos, Ballyadam Pk, J.Harte
AUL 3B
Newmarket v Bweeng, Banteer Sports Field, 2.30pm, J.O’Reilly

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.