Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, February 23, 2012

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESSaturday 3rd March Ko. 2.30 pm unless OtherwiseStated
Saxone Cup Final
Ballinhassig A v Brooklodge Utd, Turners Cross, Ko. 7.00pm,
L.Buckley,G.Duffy,C.Long
Corinthians Cup 3rd Round
Rathcoole Rovers A v Donoughmore Ath, Rathcoole, J.Lyne
UCC A v Glounthane / St John Boscos C, The Farm, D.Donovan
County Cup 2nd Round
Ballincollig v Springfield B, Regional Pk, S.Barry
Premier League
Coachford v Greenwood, The Glebe, Ray Murphy
Knockavilla Celtic v
Macroom, Knockavilla, Provisional, M.O’Farrell
Park Utd v Kinsale, Brigown, T.Tully
Premier A League
Kilreen Celtic v Leeds, Murphys Farm, L.Buckley
Pearse Celtic v Castleview, CIT Bishopstown, G.Stephens
AUL 1
Fairview v Crescent Ath, Monard, A.McDonagh
Leeside v Village Utd, Little Island, E.Mullins
Watergrasshill v Dillons Cross, Skehanagh, B.Buckley
AUL 1A
Greenmount Rangers v Innishvilla , Murphys Farm, G.Duffy
Richmond v Douglas Hall, Garrandarragh, Wilton, P.O’Sullivan
AUL 2
Macroom v Blackpool Celtic, Town Pk, B.Dowling
CFC Banteer v Ard Na Laoi, Banteer Sports Field, M.O’Connor
AUL 2A
Corkbeg v Wilton Utd, Whitegate, T.McDonagh
Central Rovers v St John Boscos, O’Sullivan Pk, C.Long
Churchvilla v Hibernians, Kilmoy, Cloyne, J.Harte
Sunday 4th March, Ko. 10.45 Am Unless Otherwise
Stated
AOH Cup 4th Round
Grangevale v Knockavilla Celtic / Killumney Utd, Grangevale
Pk, J.Lyne
Corinthians Cup 3rd Round
Glanworth Utd v Dunbar Celtic A / Waterloo, Glanworth, Ray
Murphy
City Challenge Cup 3rd Round
City Wanderers v Greenwood B, CIT Bishopstown, D.Donovan
County Cup 2nd Round
Buttevant A v Newmarket, Buttevant, S.Barry
De Courcey Albion v Park Utd B, Eliy Lily, 11.30 am, G.Duffy
Premier League
Wilton Utd v Leeside, Lee Road, L.Buckley
Blarney St Ath v Killumey Utd, Monard, Provisional, T.Tully
Premier A League
Bohemians v Kanturk, Fairfield, A.O’Connell
Springfield v Blackstone Rovers, Pat O Brien Pk, M.O’Farrell
AUL 1
Shandon Celtic v Cathedral Celtic, Pophams Field, B.Buckley
Knockraha v Glen Celtic, Pigeon Hill, F.O’Neill
AUL 1A
Millstreet Celtic v Glenvale, Town Pk, C.Long
AUL 3
Passage v Afton Villa, Rockenham, A.McDonagh
Hibernians v UCC, Shanbally, B.Dowling
Parkview Celtic v Innishvilla, Pfizer Pk, J.Harte
AUL 3A
Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, 2.30pm F.O’Neill
Glen Celtic v Knocknaheeny Celtic, Glen Pk, E.Mullins
AUL 3B
Coachford v Lakewood Ath, Carrigadrohid. T.McDonagh
Rathcoole Rovers v Bweeng, Rathcoole, M.O’Connor
Strand Utd v Kanturk, Ballyanley, T.Kelleher

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.