Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, February 09, 2012

CORK AUL FIXTURES
Saturday 18th February Ko. 2.30 pm unless otherwise stated
City Challenge Cup 2nd Round
Fairview v Hillington, Monard, D.Donovan
City Challenge Cup 3rd Round
Casement Celtic v UCC A, Casement Pk, S.Barry
Cathedral Celtic v Glenthorn Celtic, Fairfield, G.Duffy
County Cup 1st Round
Cork Road Celtic v Springfield B, St Colemans College Fermoy, B.Buckley
County Cup 2nd Round
Macroom B v Innishvilla A, Town Pk, A.McDonagh
Carrigaline Utd v Hibernians A, Ballea Pk, 5.00pm, F.O’Neill
Richmond v Coachford B, Garrandarragh, Wilton, E.Mullins
Knockraha v Killowen, Pigeon Hill, T.McDonagh
St John Boscos A v Hibernains B, Water Rock Pk, L.Buckley
Premier League
Blarney St Ath v Kinsale, Monard, J.Lyne
Knockavilla Celtic v Leeside, Knockavilla, Ray Murphy
Premier A League
Kilreen Celtic v Bohemians, Murphys Farm, A.O’Connell
Pearse Celtic v Carrigtwohill Utd, CIT Bishopstown, G.Stephens
AUL 1
Leeside v Dillons Cross, Little Island, T.Callanan
Watergrasshill Utd v Village Utd, Skehanagh, M.O’Farrell
AUL 1A
Greenmount Rangers v Douglas Hall, Murphys Farm, C.Long
AUL 2
CFC Banteer v Blackpool Celtic, Banteer Sports Field, J.Harte
Ballincollig v Rylane Celtic, Regional Pk, M.O’Connor
AUL 2A
Churchvilla v Corkbeg, Kilmoy, Cloyne, P.O’Sullivan
AUL 3B
Strand Utd v Lakewood Ath, Ballyanley, M.Troysi
Sunday 19th February Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 5th Round
Castleview v Broadford Utd, O’Sullivan Pk, 2.30pm, L.Buckley,A.O’Connell,S.Barry
Carrick Utd v Coachford A / Cullen Latten, Carrig an suir. 2.00pm WDL
Corinthians Cup 3rd Round
Grangevale v Buttevant A, Grangevale Pk, G.Duffy
City Challenge Cup 3rd Round
Wilton Utd B v Glen Celtic A, Lee Road, D.Donovan
County Cup 2nd Round
Millstreet Celtic v Rathcoole Rovers A, Town Pk, C.Long
Premier League
Killumney Utd v Macroom, Killeady, J.Lyne
Greenwood v Coachford, ALSA Pk, Provisional, A.O’Connell
Premier A League
Leeds v Blackstone Rovers, Leeds Pk, Ray Murphy
Springfield v Grattan Utd, Pat O’Brien Pk, T.Callanan
AUL 1A
Glenvale v Dunbar Celtic, Regional Pk, G.Stephens
AUL 2
Ballinhassig v De Courcey Albion, Gortnaglough, M.O’Farrell
Ard Na Laoi v Waterloo, Leemount, E.Mullins
AUL 3
Passage v Ballinhassig, Rockenham, A.McDonagh
Innishvilla v UCC, Knocknacurra, Innishannon, J.Harte
St John Boscos v Afton Villa, Water Rock Pk, 2.30 pm, M.O’Connor
Parkview Celtic v Greenwood, Pfizer Pk, F.O’Neill
AUL 3A
Dunbar Celtic v Carrigtwohill Utd, Murphys Farm, 2.30pm, T.McDonagh
Knocknaheeny Celtic v Glounthane, Kilmore Road, M.Troysi
AUL 3B
Rathcoole Roversw v Los Zarcos , Rathcoole, T.Kelleher
Newmarket v Bweeng, Banteer Sports Field, 2.30pm, T.KelleherButtevant v Kanturk, Buttevant, B.Buckle

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.