Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, February 16, 2012

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURES
Friday 24th February Ko. 7.30 pm
AUL 1
Buttevant v Shandon Celtic, Buttevant, A.O’Connell
Saturday 25th February Ko. 2.30pm Unless Otherwise Stated
AOH Cup 4th Round
Coachford A v Springfield B, The Glebe, C.Long
Lakewood Ath v Greenwood A , Ovens, G.Duffy
Corinthians Cup 2nd Round
Dunbar Celtic A v Waterloo, Murphys Farm, E.Mullins
Corinthians Cup 3rd Round
Park Utd B v St John Boscos A, Brigowen, S.BArry
County Cup 2nd Round
Watergrasshill Utd v Corkbeg, Skehenagh, J.Harte
City Challenge Cup 3rd Round
Greenmount Rangers v Village Utd, Murphys Farm, L.Buckley
Premier League
Macroom v Wilton Utd, Murray Field, G.Stephens
Premier A League
Castleview v Leeds, O’Sullivan Pk, J.Lyne
Blackstone Rovers v Bohemians, Monard, T.Callanan
Kanturk v Pearse Celtic, Kanturk, Ray Murphy
Kilreen Celtic v Carrigtwohill Utd, Murphys Farm, M.O’Farrell
AUL 1
Knockraha v Cathedral Celtic, Pigeon Hill, A.O’Connell
Leeside v Dillons Cross, Little Island, B.Buckley
AUL 1A
Donoughmore Ath v Rathcoole Rovers, Donoughmore, D.Donovan
UCC v Glenthorn Celtic, The Farm, F.O’Neill
AUL 2
CFC Banteer v Rylane Celtic, Banteer Sports Field, A.McDonagh
Macroom v Ballinhassig, Town Pk, M.O’Connor
AUL 3
Innishvilla v Hibernians, Knokcnacurra, Innishannon, P.O’Sullivan
Greenwood v Hillington, Alsa Pk, Provisional, B.Dowling
AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Carrigaline Utd , Kilmore Rd, T.Kelleher
Sunday 26th February Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated.
AOH Cup 3rd Round
Knockavilla Celtic v Killumney Utd, Knockavilla, L.Buckley
AOH Cup 4th Round
De Courcey Albion v Springfield A, Eliy Lily, M.O’Farrell
Glen Celtic A v Kinsale, Glen Pk, G.Stephens
Corinthians Cup 2nd Round
St John Boscos C v Glouthane, Water rock Pk,2.30 pm T.McDonagh
County Cup 2nd Round
Rathcoole Rovers B v Bweeng, Rathcoole, F.O’Neill
Brooklodge Utd v Carrigtwohill Utd B, GACA Pitches, Brooklodge, 2.30 pm, S.Barry
City Challenge Cup 3rd Round
Afton Villa v Crescent Ath, Killeady, A.O’Connell
Douglas Hall v Fairview / Hillington, Moneygourney, Ray Murphy
Premier League
Leeside v Park Utd, Little Island, J.Lyne
AUL 1A
Innishvilla v Glenvale, Knocknacurra, Innishannon, D.Donovan
Millstreet Celtic v Richmond, Town Pk, G.Duffy
AUL 2
City Wanderers v Casement Celtic, CIT Bishopstown, A.McDonagh
Blackpool Celtic v Killowen, St Aidens Community School, E.Mullins
AUL 2A
Wilton Utd v Hibernians, Lee Road, C.Long
Glanworth Utd v Churchvilla, Glanworth, T.McDonagh
AUL 3
Ballinhassig v ParkView Celtic, Gortnaclogh, B.Buckley
UCC v Passage, The Farm, 2.30 pm, M.O’Connor
AUL3A
Cork Road Celtic v Glen Celtic , St Colemans College Fermoy, J.Harte
AUL 3B
Buttevant v Strand Utd, Buttevant, T.Kelleher
Los Zarcos v Kanturk, Station Rd, Millstreet, B.Dowling

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.