Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, February 02, 2012

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESFriday 10th February Ko. 7.30 pmAUL 1A
Douglas Hall v Dunbar Celtic, Moneygourney , J.Lyne
Saturday 11th February, Ko. 2.30 pm Unless Otherwise StatedAOH Cup 3rd Round
Ballincollig v Kinsale, Regional Pk, T.Kelleher
Corinthians Cup 3rd Round
Fairview v Glenthorn Celtic, Monard, J.Lyne
Donoughmore Ath v Rathcoole Rovers A, Donoughmore, B.Buckley
St John Boscos A v Park Utd B, Water Rock Pk, E.Mullins
Killowen v Richmond, Killowen, T.Callanan
Carrigaline Utd v Macroom B, Ballea Pk, 5.00pm, S.Barry
City Challenge Cup 3rd Round
Lakewood Ath v Dillons Cross Ath, Ovens, D.Donovan
Village Utd v Greenmount Rangers, Silverheights Pk, C.Long
Greenwood B v City Wanderers, Alsa Pk, M.O’Farrell
County Cup 2nd Round
Los Zarcos v Strand Utd, Station Rd, Millstreet, A.McDonagh
Corkbeg v Watergrasshill Utd, Whitegate, T.McDonagh
Bweeng v Rathcoole Rovers B, Bweeng Sports Field, P.O’Sullivan
Premier League
Blarney St Ath v Park Utd, Monard, G.Stephens
Premier A League
Pearse Celtic v Springfield, Cit Bishopstown, Ray Murphy
Kilreen Celtic v Leeds. Murphys Farm, T.Tully
AUL 2
De Courcey Albion v Ard Na Laoi, Eliy Lily, M.Troysi
AUL 2A
Hibernians v Central Rovers, Shanbally, J.Harte
AUL 3A
Cork Road Celtic v Glen Celtic, St Colemans College, Fermoy, M.O’Connor
Sunday 12th February, Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedMunster Junior Cup 4th Round
Coachford A v Cullen Lattin, The Glebe, 2.30pm, (G.Stephens,T.Tully,T.Callanan)
AOH Cup 3rd Round
Killumney Utd v Knockavilla Celtic, Killeady, M.O’Farrell
Grattan Utd v Glen Celtic A, O.Neill Pk, C.Long
City Challenge Cup 3rd Round
Crescent Ath v Afton Villa, Monard, S.Barry
County Cup 2nd Round
Newmarket v Buttevant A, Banteer Sports Field, 2.30pm, T.Kelleher
Kanturk B v Waterloo, Kanturk, B.Buckley
Glounthane v Leeside B, Glenmore Pk, 2.30 pm, F.O’Neill
Carrigtwohill Utd B v Brooklodge Utd, Ballyadam Pk, G.Duffy
Ballinhassig A v Buttevant B, Gortnaglough, D.Donovan
Premier League
Wilton Utd v Leeside, Lee Road, G.Stephens
Premier A League
Bohemians v Kanturk, Fairfield, Ray Murphy
Castleview v Blackstone Rovers, O’Sullivan Pk, T.Tully
AUL 1
Shandon Celtic v Cathedcral Celtic, Pophams Field, T.Callanan
AUL 1A
UCC A v Millstreet Celtic, The Farm, A.McDonagh
Grangevale v Glenvale, Grangevale Pk, F.O’Neill
AUL 2
Blackpool Celtic v Casement Celtic, St Aidens Community School, E.Mullins
AUL 2A
Glanworth Utd v Wilton Utd, Glanworth, M.O’Connor
AUL 3
Parkview Celtic v UCC, Pfizer Pk, J.Harte
Innishvilla v St John Boscos, Knocknacurra, Innishannon, T.McDonagh
Hibernians v Passage, Shanbally, B.Bowling
AUL 3A
Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, 2.30 pm, M.Troysi

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.