Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, January 05, 2012

AUL Fixtures

Friday 13th January Ko. 7.30 pmCounty Cup 1st Round
Buttevant A v Glanworth Utd, Buttevant, Ray Murphy
Saturday 14th January Ko. 2.00pm Unless Otherwise StatedMunster Junior Cup 3rd Round
Greenmount Rangers / Castleview v Knockavilla Celtic, Venue Later, T.Murphy
AOH Cup 2nd Round
Casement Celtic v Glen Celtic A, Casement Park, S.Barry
Corinthians Cup 1st Round
Richmond v Passage, Garrandarragh Wilton, D.Donovan
Corinthians Cup 2nd Round
Fairview v Watergrasshill Utd, Monard, B.Buckley
City Challenge Cup 2nd Round
Dunbar Celtic A v Afton Villa, Murphys Farm, J.O’Reilly
Central Rovers v Greenwood B,O’Sullivan Pk , F .O' Neill
UCC A v Dunbar Celtic B, The Farm, E.Mullins
Lakewood Ath v Shandon Celtic, Ovens, J.Harte
County Cup 1st Round
Strand Utd v Donoughmore Ath, Ballyanley, T.McDonough
CFC Banteer v Kanturk B, Banteer Sports Field, M.O’Connor
Cork Road Celtic v Springfield B, St Colemans College, Fermoy, T.Kelleher
Premier League
Coachford v Park Utd, The Glebe, J.Lyne
Blarney St Ath v Wilton Utd, Monard, G.Stephens
Premier A League
Grattan Utd v Kilreen Celtic, O’Neill Pk, T.Callanan
Carrigtwohill Utd v Blackstone Rovers, Ballyadam Pk, A.O’Connell
Pearse Celtic v Bohemians, CIT Bishopstown, Ray Murphy
AUL 1
Village Utd v Knockraha, Silverheights Pk, T.Tully
AUL 1A
Rathcoole Rovers v UCC, Rathcoole, C.Long
AUL 2A
Corkbeg v Leeview Ath, Whitegate, M.O’Farrell
AUL 3A
Park Utd v St John Boscos, Brigowen, P.O’Sullivan
AUL 3B
Los Zarcos v Bweeng, Station Rd, A.McDonagh
Sunday 15th January, Ko. 10.45am Unless Otherwise StatedFAI Junior Cup 6th Round
Kilbarrack Utd v Kinsale, Greendale Pk, Kilbarrack, 2.00pm, Dublin AUL
AOH Cup 3rd Round
Springfield Utd A v Douglas Hall, Pat O’Brien Pk, T.Murphy
City Challenge Cup 1st Round
Wilton Utd B v Glen Celtic B, Lee Road, T.Callanan
City Challenge Cup 2nd Round
Dillons Cross Ath v Parkview Celtic, Silverheights Pk, B.Buckley
Blackpool Celtic v Cathedral Celtic, St Aidens Community School, G.Duffy
UCC B v Glenthorn Celtic, The Farm, 2.00pm, S,Barry
Grangevale v Crescent Ath, Grangevale Pk, C.Long
County Cup 1st Round
Millstreet Celtic v Rylane Celtic, Town Pk, M.O’Farrell
St John Boscos A v Ballinhassig B, Water Rock Pk, D.Donovan
Innishvilla B v Ballincollig, Knocknacurra, E.Mullins
Ard Na Laoi v Innishvilla A, Leemount, D.Daly
Coachford B v Passage, Carrigadrohid, M.Troysi
Carrigtwohill Utd B v Churchvilla, Ballyadam Pk, T.Kelleher
Premier League
Greenwood v Macroom, Alsa Pk, J Lyne
Killumney Utd v Leeside, Killeady, T.Tully
Premier A League
Leeds v Kanturk, Leeds Pk , G.Stephens
AUL 2
Ballinhassig v Waterloo, Gortnaglough, B.Dowling
City Wanderers v Macroom, CIT Bishopstown, A.O’Connell
De Courcey Albion v Killowen, Eliy Lily, G.Duffy
AUL 3A
Glounthane v Carrigaline Utd, Glenmore Pk, 2.00pm, F.O’Neill

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.