Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, January 19, 2012

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESThursday 26th January Ko. 7.30 pmFAI Oscar Traynor Trophy
TSDL v Cork AUL, Cooke Pk Tipperary, TSDL
Friday 27th January Ko. 7.30 pmAUL 1
Buttevant v Dillons Cross, Buttevant , R.Murphy
Saturday 28th January Ko. 2.00pm Unless Otherwise SatedAOH Cup 3rd Round
Knockavilla Celtic v Killumney Utd, Knockavilla, J.Lyne
Kinsale v Ballincollig, Madden Pk, Provisional , L.Buckley
Corinthians Cup 2nd Round
Richmond v Ballinhassig B, Garrandarragh Wilton, C.Long
City Challenge Cup 2nd Round
Knocknaheeny Celtic v Wilton Utd B, Kilmore Rd, S.Barry
County Cup 1st Round
Ballincollig v Innishvilla B, Regional Pk, Provisional, L.Buckley
Coachford B v Passage, Carrigadrohid, B.Buckley
Premier League
Blarney St Ath v Coachford, Monard, Provisional, Ray Murphy
Park Utd v Leeside, Brigowen, T.Murphy
Premier A League
Kanturk v Springfield, Kanturk, A.O’Connell
Castleview v Pearse Celtic, O’ Sullivan Pk, G.Stephens
Blackstone Rovers v Kilreen Celtic, Monard, T.Tully
AUL 1
Village Utd v Cathedral Celtic, Siltverheights Pk, M.O’Farrell
Watergrasshill v Shandon Celtic, Skehanagh, T.Callanan
AUL 1A
Dunbar Celtic v Donoughmore Ath, Murphys Farm, G.Duffy
UCC v Greenmount Rangers, The Farm, D.Donovan
AUL 2
Casement Celtic v CFC Banteer, Casement Pk, A,McDonagh
Waterloo v Rylane Celtic, Grenagh Sports Field, J.Harte
AUL 2A
Hibernains v St John Boscos, Shanbally, E.Mullins
AUL 3
Greenwood v Parkview Celtic, ALSA Pk, T.McDonagh
AUL 3B
Bweeng v Kanturk, Bweeng Sports Field, M.Troysi
Lakewood Ath v Buttevant, Ovens, T.Kelleher
Los Zarcos v Strand Utd, Station Rd, Millstreet, P.O’Sullivan
Sunday 29th January Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedMunster Junior Cup 4th Round
Cullen Lattin (Tipperary) v Coachford A / Kinsale, Cullen, 2.00pm, TSDL
AOH Cup 3rd Round
Glen Celtic A v Grattan Utd, Glen Pk, L.Buckley
City Challenge 2nd Round
Glenvale v Douglas Hall, Regional Pk, D.Donovan
Hillington v Fairview, Hillington Pk, T.Tully
County Cup 1st Round
Springfield B v Cork Road Celtic, Pat O’Brien Pk, M.O’Farrell
Premier League
Wilton Utd v Greenwood, Lee Road, J.Lyne
Premier A League
Bohemians v Carrigtwohill Utd, Fairfield, G.Stephens
AUL 1
Knockraha v Crescent Ath, Pigeon Hill, S.Barry
AUL 1A
Innishvilla v Rathcoole Rovers, Knocknacurra, Innishannon , T.Calanan
Grangevale v Millstreet Celtic, Grangevale Pk, A.O’Connell
AUL 2
Ard Na Laoi v Macroom, Leemount, G.Duffy
Ballinhassig v De Courcey Albion, Gortnaglough, C.Long
Blackpool Celtic v City Wanderers, St Aidens Community School, E.Mullins
AUL 3
Afton Villa v UCC, Killeady, B.Dowling
St John Boscos v Hibernians, Water Rock Pk, 2.00pm B.Buckley
AUL 3A
Glounthane v Glen Celtic, Glenmore Pk, 2.00pm, F.O’Neill
Carrigtwohill Utd v St John Boscos, Ballyadam Pk, M.Troysi
Dunbar Celtic v Park Utd, Murphys Farm, 2.00pm, A.McDonagh
AUL 3B
Newmarket v Rathcoole Rovers, Banteer Sports Field, 2.00pm, T.Kelleher

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.