Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, January 12, 2012

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESSaturday 21st January Ko. 2.00pm Unless Otherwise StatedMunster Junior Cup 4th Round
Castleview / Knockavilla Celtic v Johnville, Venue Later, J.Lyne, B.Buckley,G.Duffy
St Michaels Cup Semi Final
Village Utd v Glen Celtic A, Silverheights Pk, G.Stephens
Douglas Hall v Knockraha, Moneygourney, 7.45 pm, C.Long
Presidents Cup Semi Final
Cork Road Celtic v Knocknaheeny Celtic, St Colemans College Fermoy, S.Barry
Corinthians Cup 2nd Round
UCC A v Glen Celtic B, The Farm, D.Daly
Waterloo v Dunbar Celtic A, Grenagh Sports Field, D.Donovan
County Cup 1st Round
Watergrasshill Utd v St John Boscos C, Skehanagh, E.Mullins
Premier League
Macroom v Park Utd, Murray Field, Ray Murphy
Premier A League
Kanturk v Kilreen Celtic, Kanturk, T.Murphy
Pearse Celtic v Blackstone Rovers, CIT Bishopstown, M.O’Farrell
AUL 1
Leeside v Cathedral Celtic, Little Island, T.Callanan
Fairview v Shandon Celtic, Monard, A.O’Connell
AUL 1A
Rathcooole Rovers v Grangevale, Rathcoole, T.Tully
Richmond v Glenvale. Garrandarragh, Wilton, F.O’Neill
AUL 2
Casement Celtic v Ballinhassig, Casement Park, J.Harte
CFC Banteer v Ballincollig, Banteer Sports field . M.O’Connor
Killowen v Macroom, Killowen, T.McDonagh
AUL 2A
Hibernians v Wilton Utd, Shanbally, C.Long
AUL 3
Innishvilla v Greenwood, Knocknacurra, Innishannon, P.O’Sullivan
AUL 3A
Carrigaline Utd v Dunbar Celtic, Ballea Pk, 5.00pm, T.Kelleher
AUL 3B
Lakewood Ath v Kanturk, Ovens, M.Troysi
Los Zarcos v Coachford , Station Road, Millstreet, A.McDonagh
Sunday 22nd January Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedMunster Junior Cup 3rd Round
Coachford A v Kinsale , The Glebe, T.Tully
Munster Junior Cup 4th Round
St Saviours (Waterford) v Blarney St Ath, 2.00pm, WDL
Nenagh A v Wilton Utd A, Brickfield, 2.00pm, NT
Killumney Utd v Janesboro, Venue Later, 2.00pm, G.Stephens,D.Daly, D.Donovan
Presidents Cup Semi Final
Hillington v Strand Utd, Hillington Pk, B.Buckley
Corinthians Cup 1st Round
Glounthane v Churchvilla, Glenmore Pk, 2.00pm, S.Barry
County Cup 1st Round
St John Boscos B v Corkbeg, Water Rock Pk, F.O’Neill
Premier A League
Leeds v Bohemians, Leeds Pk, J.Lyne
Springfield v Carrigtwohill Utd, Pat O’Brien Pk, Ray Murphy
AUL 1
Crescent Ath v Buttevant, Monard, T.Callanan
AUL 1A
Innishvilla v Glenthorn Celtic, Knocknacurra , Innishannon, M.O’Farrell
Millstreet Celtic v Greenmount Rangers, Town Pk, A.O’Connell
AUL 2
De Courcey Albion v Rylane Celtic, Eliy Lily, T.McDonagh
Ard Na Laoi v Blackpool Celtic, Leemount, B.Dowling
AUL 2A
Glanworth Utd v Central Rovers, Glanworth, G.Duffy
Leeview Ath v Brooklodge Utd, Pfizer Pk, E.Mullins
AUL 3
Passage v UCC, Passage, S.Madine
Afton Villa v Parkview Celtic, Killeady, A.Mc Donagh
Ballinhassig v Hibernians, Gortnaglough, J.Harte
AUL 3A
Park Utd v Carrigtwohill Utd, Brigowen, D.Mulcahy
AUL 3B
Newmarket v Bweeng, Banteer Sports Field, 2.00pm, T.Kelleher
Rathcoole Rovers v Buttevant, Rathcoole, M.O’Connor

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.