Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Friday, November 18, 2011

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURES
Thursday 24th November Ko. 7.30 PM
Mossie Linnane League Cup Semi Final
Castleview v Blarney St Ath / Kanturk A, O’Sullivan Pk, G.Stephens
Saturday 26th November Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 4th Round
Innishvilla A v Killumney Utd, Knocknacurra, Innishannon, L.Buckley
Knockavilla Celtic v Coachfird A, Knockavilla, J.Lyne
Fairview v College Corinthians, Monard, T.Tully
Mayfield Utd v Springfield A, Mayfield Utd Pk, MSL
AOH Cup 2nd Round
Glenthorn Celtic v Kinsale, St Aidens Community School, Ray Murphy
AOH Cup 3rd Round
Kilreen Celtic v Glanworth Utd, Murphys Farm, T.Callanan
Corkbeg v Hibernians A, Whitegate, M.O’Farrell
Killowen v Bohemians, Killowen, C.Long
Cathedral Celtic v Ballinhassig A, Fairfield, S.Barry
Pearse Celtic v Knockraha, CIT Bishopstown, G.Duffy
CFC Banteer v Park Utd A, Banteer Sports Field, D.Donovan
Premier A League
Grattan utd v Blackstone Rovers, O.Neill Pk, T.Murphy
AUL 1A
Rathcoole Rovers v Donoughmore Ath, Rathcoole, D.Daly
UCC v Richmond, The Farm, A.McDonough
AUL 2
Macroom v Blackpool Celtic, Town Pk, J.O’Reilly
Waterloo v City Wanderers, Grenagh Sports Field, B.Buckley
Rylane Celtic v Casement Celtic, Rylane, P.O’Reilly
AUL 2A
Central Rovers v Wilton Utd, O’Sullivan Pk, E.Mullins
AUL 3
Ballinhassig v Greenwood, Gortnaglough, J.Harte
AUL 3A
Carrigaline Utd v Knocknaheeny Celtic, Ballea Pk, 5.00pm, T.McDonagh
AUL 3B
Coachford v Buttevant, The Glebe, M.O’Connor
Lakewood Ath v Rathcoole Rovers, Ovens, M.Troysi
Sunday 27nd November Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 4th Round
Glen Celtic A v Carrigtwohill Utd A, Glen pk, J.Lyne
St Michaels Cup Quarter Final
Douglas Hall v Millstreet Celtic, Moneygourney, L.Buckley
AOH Cup 3rd Round
Greenwood A v Brooklodge Utd, ALSA Pk, Ray Murphy
UCC B v De Courcey Albion, The Farm, 2.00pm, S.Barry
Premier League
Leeside v Macroom, Little Island, T.Tully
AUL 1
Dillons Cross v Village Utd, Silverheights Pk, T.Callanan
Crescent Ath v Watergrasshill, Monard, T.Murphy
Shandon Celtic v Leeside, Pophams Field, G.Stephens
AUL 1A
Glenvale v Grangevale, Regional Pk, C.Long

AUL 2
Ard Na Laoi v Ballincollig, Leemount, G.Duffy
AUL 2A
Leeview Ath v Churchvilla, Pfizer Pk, F.O’Neill
Springfield v St John Boscos, Pat O’ Brien Pk, D.Donovan
AUL 3
Afton Villa v Hibernians, Killeady, E.Mullins
Passage v Hillington, Rockenham, P.O’Sullivan
AUL 3A
Dunbar Celtic v Glen Celtic, Murphys Farm, 2.00pm, J.O’Reilly
St John Boscos v Park Utd, Water Rock Pk, S.Madine
Glounthane v Cork Road Celtic, Glenmore Pk, 2.00pm, M.O’Connor
AUL 3B
Newmarket v Los Zarcos, Banteer Sports Field,2.00pm A.McDonagh
Kanurk v Strand Utd, Kanturk, B.Dowling

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.