Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, November 10, 2011

CORK AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURESFriday 18th November Kick off 7.30 pmAUL 1
Buttevant v Cathedral Celtic, Buttevant, Ray Murphy
Saturday 19th November Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Oscar Traynor Trophy
TSDL v Cork AUL, Cooke Park, 6.00pm, TSDL
Munster Junior Cup 2nd Round
Fairview v Kinsale, Monard, J.Lyne
Saxone Cup Quarter Final
Ballincollig v Hibernains A, Regional Park, M.O’Farrell
Corkbeg v Brooklodge Utd, Whitegate, C.Long
Central Rovers v Casement Celtic, O’Sullivan Pk, S.Barry
St Michaels Cup Quarter Final
Village Utd v Dillons Cross, Silverheights Park, G.Stephens
Premier A League
Carrigtwohill Utd v Kanturk, Ballyadam Pk, T.Murphy
Pearse Celtic v Kilreen Celtic, CIT Bishopstown, L.Buckley
AUL 1
Watergrasshill v Leeside, Skehanagh, T.Calanan
AUL 1A
Greenmount Rangers v UCC, Murphys Farm, Ray Murphy
Donoughmore Ath v Glenthorn Celtic, Donoughmore, A. O’Connell
Richmond v Rathcoole Rovers, Garrandarragh Wilton, T.Tully
AUL 2
Killowen v City Wanderers, Killowen, D.Daly
CFC Banteer v Ryalne Celtic, Banteer Sports Field, D.Donovan
Waterloo v Ard Na Laoi, Grenagh Sports Field, M.Troysi
AUL 2A
St John Boscos v Leeview Ath, Water Rock Pk, A.McDonagh
AUL 3
Greenwood v Parkview Celtic, ALSA Pk, E.Mullins
AUL 3A
Cork Road Celtic v Carrigaline Utd, St Colemans College, Fermoy, F.O’Neill
Knocknaheeny Celtic v Glounthane, Kilmore Road, J.O’Reilly
Park Utd v Glen Celtic, Brigowen, P.O’Reilly
AUL 3B
Bweeng v Kanturk, Bweeng Sports Field, M.O’Connor
Lakewood Ath v Coachford, Ovens, T.Kelleher
Sunday 20th November Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedSt Michaels Cup Quarter Final
Innishvilla A v Glen Celtic A, Knocknacurra, Innishannon, A.O’Connell
Glenvale v Knockraha, Regional Pk, G.Stephens
Saxone Cup Quarter Final
Ballinhassig A v De Courcey Albion, Gort Na Glough, M.O’Farrell
Presidents Cup 2nd Round
Hibernians B v Innishvilla B, Shanbally, B.Buckley
Premier A league
Bohemians v Castleview, Fairfield, T.Tully
Springfield v Leeds, Pat O’Brien Pk, J.Lyne
AUL 1
Shandon Celtic v Crescent Ath, Pophams Field, T.Callanan
AUL 1A
Grangevale v Dunbar Celtic, Grangevale, T.Murphy
AUL 2A
Glanworth v Springfield, Glanworth, G,Duffy
Wilton Utd v Churchvilla, Lee Road, J.Harte
AUL 3
UCC v St John Boscos, The Farm, 2.00pm, P.Hennessy
Passage v Ballinhassig, Rockenham, T.McDonagh
AUL 3A
Carrigtwohill v St John Boscos, Ballyadam Pk, B.Dowling
AUL 3B
Buttevant v Newmarket, Buttevant, P.O’Sullivan
Rathcoole Rovers v Strand Utd, Rathcoole, S.Madine

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.