Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, October 20, 2011

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURES
Wednesday 26th October Ko. 7.30pmFAI Oscar Traynor Trophy
Cork AUL v MSL, Turners Cross, J.Lyne, G.Stephens, Ray Murphy
Saturday 29th October Ko. 3.00pm Unless Otherwise StatedMunster Junior Cup 2nd Round
Coachford A v Blackstone Rovers, The Glebe, T.Tully
Mossie Linnane League Cup Quarter Final
Kanturk A v Blarney St Ath, Kanturk, J.Lyne
AOH Cup 1st Round
Cork Road Celtic v Kinsale, St Colemans College , Fermoy, L.Buckley
AOH Cup 2nd Round
Los Zarcos v Cathedral Celtic, Station Rd,Millstreet, M.O’Connor
UCC A v Ballinhassig A , The Farm, G.Duffy
St Michaels Cup 2nd Round
Rathcoole Rovers A v Millstreet Celtic, Rathcoole, S.McDermott
Presidents Cup 2nd Round
Buttevant B v Newmarket, Buttevant, D.Daly
Premier League
Leeside v Killumey Utd ,Little Island, Ray Murphy
Park Utd v Knockavilla Celtic, Brigowen, A.O’Connell
Premier A League
Castleview v Carrigtwohill Utd, O’Sullivan Pk, G.Stephens
Grattan Utd v Pearse Celtic, CIT Bishopstown, T.Calanan
Kilreen Celtic v Springfield, Murphys Farm, M.O’Farrell
AUL 1
Village Utd v Leeside, Silverheights Pk, S.Barry
Fairview v Dillons Cross , Monard, B.Buckley
AUL 1A
Dunbar Celtic Glenthorn Celtic, Murphys Farm, D.Donovan
Greenmount Rangers v Richmond, Murphys Farm, J.O’Reilly
AUL 2
Ballincollig v CFC Banteer, Regional Pk, A.McDonagh
Macroom v Ard Na Laoi, Town Pk, Paul O Reilly
AUL 2A
Churchvilla v Glanworth Utd, Kilmoy, Cloyne, J.Harte
St John Boscos v Central Rovers, Water Rock Pk, M.Troysi
AUL 3A
Carrigaline Utd v Glen Celtic, Ballea Pk, 5.00pm, P.Hennessy
AUL 3B
Lakewood Ath v Bweeng, Ovens, T.McDonagh
Strand Utd v Rathcoole Rovers, Ballyanley, E.Mullins
Sunday 30th October Ko. 10.45am Unless Otherwise statedAOH Cup 2nd Round
UCC B v Waterloo, The Farm, 3.00pm, B.Buckley
St Michaels Cup 2nd Round
Glen Celtic A v Crescent Ath, Glen Pk, L.Buckley
Saxone Cup 2nd Round
Blackpool Celtic v Casement Celtic, St Aidens Community School, M.O’Farrell
Wilton Utd B v De Courcey Albion, Lee Road, M.O’Connor
Leeview Ath v Hibernians A, Pfizer Pk, S.Barry
Presidents Cup 2nd Round
Innishvilla B v Hibernians B, Knocknacurra, Innishannon, D.Daly
Premier League
Greenwood v Wilton Utd, Alsa Park, Airport Rd, A.O’Connell
Premier A League
Bohemians v Leeds , Fairfield, Ray Murphy
AUL 1
Shandon Celtic v Watergrasshill, Pophams Rd, T.Callanan
AUL 1A
Glenvale v Douglas Hall, Regional Pk, J.Lyne
Grangevale v Donoughmore Ath, Grangevale Pk, G.Stephens
AUL 2
City Wanderers v Rylane Celtic, CIT Bishopstwon, D.Donovan
AUL 2A
Springfield v Corkbeg, Pat O’Brien Pk, G.Duffy
AUL 3
Parkview Celtic v St John Boscos, Pfizer Pk, C.Long
Hillington v Greenwood, Hillington Pk, P.O’Sullivan
Passage v Ballinhassig, Rockenham, J.O’Reilly
AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Dunbar Celtic, Ballyadam Pk, E.Mullins
Glounthane v Park Utd, Glenmore Pk, 3.00pm, F.O’Neill

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.