Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, October 27, 2011

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESFriday 4th November Ko. 7.30 pm.FAI Junior Cup 3rd Round
MIdleton v Leeside A, Knockgriffin, MSL
AUL 1A
Douglas Hall v UCC, Moneygourney, S.McDermott
Saturday 5th November Ko. 2.00pm Unless Otherwise StatedFAI Junior Cup 3rd Round
Blackstone Rovers v Tramore Ath, Monard, G.Stephens
Kinsale v Wilton Utd A, Madden Pk, J.Lyne
Knockavilla Celtic v Glenvale, Knockavilla, L.Buckley
Pearse Celtic v College Corinthians, CIT Bisphopstown, T.Tully
Coachford A v Buttevant A, The Glebe, Ray Murphy
Premier League
Park Utd v Blarney St Ath, Brigown, Tony Murphy
Premier A League
Kilreen Celtic v Grattan Utd, Murphys Farm, A.O’Connell
AUL 1
Village Utd v Crescent Ath, Silverheights Pk, D.Donovan
Watergrasshill v Knockraha, Skenanagh, S.Barry
Cathedral Celtic v Leeside, Fairfield, B.Buckley
AUL 1A
Donoughmore Ath v Greenmount Rangers, Donoughmore, D.Daly
Richmond v Millstreet Celtic, Garrandarragh, Wilton, C.Long
AUL 2
Ballincollig v Macroom, Regional Pk, S.McDermott
Casement Celtic v City Wanderers, Casement Pk, A.McDonagh
Waterloo v CFC Banteer, Grenagh Sports Field, J.O’Reilly
AUL 2A
Corkbeg v St John Boscos, Whitegate, T.Kelleher
Hibernians v Churchvilla, Shanbally, P.O’Reilly
AUL 3
Afton Villa v Ballinhassig, Kileady, E.Mullins
AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Cork Road Celtic, Kilmore Road, J.Harte
Carrigtwohill Utd v Park Utd, Ballyadam Pk, P.Hennessy
AUL 3B
Buttevant v Rathcoole Rovers, Buttevant, M.Troysi
Bweeng v Newmarket, Bweeng Sports Field, T.McDonagh
Coachford v Los Zarcos, Carrigadrohid, M.O’Connor
Sunday 6th November, Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedFAI Junior Cup 3rd Round
Glasheen v Kanturk A, Glasheen Pk, MSL
Fairview v Bunratty, Monard, 1.00pm, J.Lyne
Skibbereen v Carrigtwohill Utd A, Skibbereen, 2.00pm WCL
Glen Cletic A v Leeds, Glen Pk, L.Buckley
Innishvilla A v Dunbar Celtic A, Knocknacurra, Innishannon, D.Donovan
Killumney Utd v Macroom A, Killeady, T.Murphy
AOH Cup 2nd Round
Glounthane v De Courcey Albion, Glenmore Pk, 2.00pm, S. Barry
Premier A League
Springfield v Castleview, Pat O’Brien Pk, Ray Murphy
AUL 1
Shandon Celtic v Dillons Cross, Pophams Rd, G.Stephens
AUL 1A
Grangevale v Rathcoole Rovers, Grangevale Pk, A.O’Connell
AUL 2
Ard Na Laoi v Ryalne Celtic, Leemount, D.Daly
Ballinhassig v Killowen, Gortnaglough, T.Tully
AUL 2A
Brooklodge Utd v Central Rovers, GACA Pitches, Brooklodge, 2.00pm, F.O’Neill
Leeview Ath v Glanworth Utd, Pfizer Pk, P.O’Sullivan
Wilton Utd v Springfield, Lee Rd, B.Buckley
AUL 3
St John Boscos v Hillington, Water Rock Pk, 2.00pm, A.McDonagh
Parkview Celtic v Hibernians, Pfizer Pk, S.Madine
Passage v Greenwood, Rockenham, T.Kelleher
UCC v Innishvilla, The Farm, 2.00pm, J.O’Reilly
AUL 3A
St John Boscos v Carrigaline Utd, Water Rock Pk, E.Mullins
Dunbar Celtic v Glen Celtic, Murphys Farm, 2.00pm, D.Daly
AUL 3BKanturk v Lakewood Ath, Kanturk, C.Lon

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.