Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, October 13, 2011

CORK AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES
Friday 21st October Ko. 7.30 pm
AUL 1
Buttevant v Leeside, Buttevant, T.Murphy
Saturday October 22nd Ko. 3.00 pm.Munster Junior Cup 1st Round
Glenthorn Celtic v Macroom A, St Aidens Community School, L.Buckley
Park Utd A v Leeside A, Brigown, J.Lyne
Blarney St Ath v Ard Na Laoi, Monard, G.Stephens
Casement Celtic v Greenwood B, Casement Pk, E.Mullins
Greenmount Rangers v Kanturk, Murphys Farm, Ray Murphy
Munster Junior Cup 2nd Round
Pearse Celtic v Springfield, CIT Bishopstown, A.O’Connell
AOH Cup 2nd Round
Fairview v Hillington, Monard, D.Donovan
Lakewood Ath v Churchvilla, Ovens, S.McDermott
St Michaels Cup 2nd Round
Village Utd v UCC A, Silverheights Pk, S.Barry
Cathedral Celtic v Douglas Hall, Fairfield, C.Long
Premier A League
Carrigtwohill Utd v Grattan Utd, Ballyadam Pk, M.O’Farrell
Kilreen Celtic v Castleview, Murphys Farm, T.Callanan
AUL 1A
Rathcoole Rovers v Donoughmore Ath, Rathcoole, B.Buckley
AUL 2
Killowen v Blackpool Celtic, Killowen, D.Daly
Macroom v Ballinhassig, Town Pk, A.McDonagh
Rylane Celtic v Ballincollig, Rylane, J.O’Reilly
AUL 2A
St John Boscos v Brooklodge Utd, Water Rock Pk, F.O’Neill
Central Rovers v Hibernians, O’Sullivan Pk, P.O’Reilly
AUL 3
Ballinhassig v Innishvilla, Gortnaglough, T.McDonagh
AUL 3A
Glen Celtic v Carrigtwohill Utd, Glen Pk, P.Hennessy
Knocknaheeny Celtic v St John Boscos, Kilmore Road, J.Harte
AUL 3B
Bweeng v Rathcoole Rovers, Bweeng Sports Field, T.Kelleher
Los Zarcos v Buttevant, Station Road, Millstreet, M.O’Connor
Sunday 23rd October Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 1st Round
Parkview Celtic v Kinsale, Pfizer Pk, Ray Murphy
Munster Junior Cup 2nd Round
Leeds v Wilton Utd A, Leeds Pk, J.Lyne
Knockavilla Celtic v Waterloo, Knockavilla, G.Stephens
AOH Cup 2nd Round
Hibernians B v Grangevale, Shanbally, B.Dowling
Glanworth Utd v Newmarket, Glanworth, G.Duffy
Premier League
Killumney Utd v Greenwood, Killeady, L.Buckley
Premier A League
Bohemians v Blackstone Rovers, Fairfield, T.Murphy

AUL 1
Glen Celtic v Crescent Ath, Glen Pk, A.O’Connell
AUL 1A
Innishvilla v Glenvale, Knocknacurra, Innishannon, T.Callanan
Millstreet Celtic v Dunbar Celtic, Town Pk, M.O’Farrell
AUL 2
City Wanderers v CFC Banteer, CIT Bishopstown, T.McDonagh
AUL2A
Springfield v Leeview, Pat O’Brien Pk, E.Mullins
Wilton Utd v Corkbeg, Lee Rd, D.Donovan
AUL 3
Passage v St John Boscos, Rockenham, S.Madine
UCC v Afton Villa, The Farm, 3.00pm, S.Barry
AUL 3A
Dunbar Celtic v Cork Road Celtic, Murphys Farm, F.O’Neill
Glounthane v Carrigaline Utd, Glenmore Pk, 3.00pm, M.O’Connor
AUL 3B
Kanturk v Coachford, Kanturk, P.O’Sullivan

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.