Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Thursday, September 29, 2011

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESFriday 7th October Ko. 7.30 pm
AOH Cup 2nd Round
Douglas Hall v Greenmount Rangers, Moneygourney, R.Murphy
Saturday 8th October Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
League Champions Trophy 2nd Round
Tile King v Kinsale, Pfizer Pk, 2.30 pm, CBSL
AOH Cup 1st Round
Blackstone Rovers v Cathedral Celtic, Monard, T.Callanan
Casement Celtic v Innishvilla B, Casement Pk, T.McDonagh
Park Utd B v Churchvilla, Brigoen, B.Buckley
AOH Cup 2nd Round
Knockavilla Celtic v Buttevant B, Knockavilla, R.Murphy
Pearse Celtic v Blarney St Ath, CIT Bishopstown, J.Lyne
Corkbeg v St John Boscos B, Whitegate, D.Daly
Kanturk A v Glen Celtic B, Kanturk, T.Murphy
Dunbar Celtic A v Springfield A, Murphys Farm, A. O’ Connell
Macroom A v Park Utd A, Murray Field, G.Stephens
Kilreen Celtic v Watergrasshill Utd, Murphys Farm, T.Tully
Ballincollig v Dillons Cross, Regional Pk, D.Donovan
Knockraha v Carrigtohill Utd A, Pigeon Hill, C.Long
Killowen v Carrigaline Utd, Killowen, J.Harte
Knocknaheeny Celtic v CFC Banteer, Kilmore Road, A.McDonagh
Grattan Utd v Innishvilla A, O.Neill Pk, M.O’Farrell
Leeside B v Hibernians A, Little Island, J.O’Reilly
Richmond v Castleview, Garrandarragh, Wilton, S.Barry
AUL 1A
Donoughmore Ath v Grangevale, Donoughmore, S.McDermott
AUL 2
Rylane Celtic v Macroom, Rylane, P.O’Reilly
AUL 3B
Los Zarcos v Lakewood Ath, Station Rd, Millstreet, T.Kelleher
Strand Utd v Bweeng, Ballyanley, E.Mullins
Sunday 9th October Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 1st Round
Leeview Ath v Waterloo, Pfizer Pk, T.Callanan
AOH Cup 2nd Round
Crescent Ath v Springfield B, Monard, J.Lyne
Dunbar Celtic B v Greenwood A, Murphys Farm, 3.00pm, S.Barry
Wilton Utd A v Killumney Utd, Farranlee Rd, G.Stephens
Ard Na Laoi v Buttevant A, Leemount, D.Donovan
Bohemians v Rathcoole Rovers A, Fairfield, M.O’Farrell
St John Boscos A v Coachford A, Waterrock Pk, R.Murphy
Brooklodge Utd v Witlon Utd B, GACA Pitches Brooklodge, 3.00pm, P.Hennessy AUL 1
Shandon Celtic v Village Utd, Pophams Field, C.Long
AUL 1A
Millstreet Celtic v UCC, Town Pk, T.Murphy
Glenvale v Glenthorn Celtic, Regional Pk, A.O’Connell
AUL 2
Ballinhassig v City Wanderers, Gortnaglough, T.Kelleher
AUL3
Afton Villa v Passage, Killeady, E.Mullins
Greenwood v St John Boscos, Clashduv Road, B.Dowling
UCC v Hillington, The Farm, 3.00pm, M.Troysi
Parkview Celitc v Ballinhassig, Pfizer Pk, F.O’Neill
AUL3A
Glounthane v Carrigtwohill Utd, Glenmore Pk, S.Madine
AUL 3B
Newmarket v Kanturk, Banteer Sports Field, 3.00pm, M.O’Connor
Rathcoole Rovers v Coachford, Rathcoole, P.O’Sullivan

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.