Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here.
See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly
(search under AUL).

Thursday, August 11, 2011

HERE GOES WITH FIRST SET OF FIXTURES:

CORK AUL

Thursday 18th August Ko. 6.45 pm
Mossie Linnane League Cup
Group B
Knockavilla Celtic v Macroom A, Knockavilla, J.Lyne
Saturday 20th August Ko 3.00pm
Mossie Linnane League Cup
Group A
Blarney St Ath v Carrigtwohill Utd A, Monard, L. Buckley
Group B
Kanturk A v Killumney Utd, Kanturk, R.Murphy
Group C
Kinsale v Pearse Celtic, Madden Pk, G.Stephens
Group D
Grattan Utd A v Park Utd A, O’Neill Pk, T.Tully
AUL 1
Knockraha v Watergrasshill, Pigeon Hill, T.Callnan
Cathedral Celtic v Buttevant, Fairfield, A.O’Connell
AUL1A
Grangevale v Innisvilla, Pfizer Pk, C.Long
Glenthorn Celtic v Rathcoole Rovers, St Aidens Community School, M.O’Farrell
Dunbar Celtic v Richmond, Murphys Farm, 3.00pm, B.Buckley
AUL 2
Ballincollig v Ard Na Laoi, Regional Pk, M.O’Conner
Casement Celtic v Killowen, Casement Pk, D.Daly
CFC Banteer v De Courcey Albion, Banteer Sports Field, D.Donovan
AUL 2A
Central Rovers v Brooklodge Utd, O’Sullivan Pk, B.Dowling
Churchvilla v Wilton Utd, Kilmoy, Cloyne, G.Duffy
Corkbeg v Springfield, Whitegate, S.Barry
Glanworth Utd v Leeview Ath, Glanworth, A.McDonagh
AUL 3
Ballinhassig v Afton Villa, Gortnaglough, J.O’Reilly
AUL 3A
Cork Road Celtic v Park Utd, Fermoy, P.O’Reilly
AUL 3B
Bweeng v Buttevant, Bweeng Sports field, D.Mullins
Coachford v Strand Utd, Carrigadrohid, P.Hennessy
Lakewood Ath v Newmarket, Ovens, E.Mullins
Sunday 21st August Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Group A
Leeds v Leeside A, Leeds Pk, J.Lyne
Group C
Greenwood A v Kilreen Celtic, Clashduv Rd, 3.00pm, G.Stephens
Group D
Bohemians v Castleview, Fairfield, A.O’Connell
AUL 1
Crescent Ath v Village Utd, Monard, T.Callnan
Dillons Cross v Shandon Celtic, Silverheights Pk, L.Buckley
Glen Celtic v Leeside, Glen Pk, M.O’Farrell
AUL 1A
Douglas Hall v Donoughmore Ath, Moneygourney, R.Murphy
Glenvale v Millstreet Celtic, Regional Pk, S.McDermott
AUL2
Ballinhassig v Rylane Celtic, Gortnaglough, D.Daly
Blackpool Celtic v Macroom, St Aidens Community School, D.Donovan
City Wanderers v Waterloo, CIT Bishopstown, G.Duffy
AUL3
Greenwood v Passage, Clashduv Rd, C.Long
Hibernians v Park View Celtic, Shanbally, 3.00pm, S.Barry
Hillington v St John Boscos, Hillington Pk, F.O’ Neill
AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Carrigaline Utd, Ballyadam Pk, E.Mullins
Glounthaune v St John Boscos, Glenmore Pk, T.McDonagh
Dunbar Celtic v Knocknaheeny Celtic, Murphys Farm, 3.00pm J.Harte
AUL 3B
Kanturk v Rathcoole Rovers, Kanturk, P.O’Sullivan
Tuesday 23rd August Ko. 6.45 pm
Mossie Linnane League Cup
Group A
Carrigtwohill Utd A v Leeds, Ballyadam Pk, T.Callanan
Leeside A v Springfield A, Little Island, G.Stephens
Group B
Coachford A v Kanturk A , The Glebe, L.Buckley
Kilumney Utd v Knockavilla Celtic, Killeady, A.O’Connell
Group C
Kilreen Celtic v Kinsale , Murphys Farm, J.Lyne
Pearse Celtic v Wilton Utd A, CIT Bishopstown, R.Murphy
Group D
Blackstone Rovers v Bohemians, Monard, S.McDermott
Castleview v Grattan Utd, O’Sullivan, M.O’Farrell
Wednesday 24th August Ko. 6.45 pm Sharp
AUL2
Waterloo v Ballincollig, Grenagh Sports Field, J.O’Reilly
Thursday 25th August Ko. 6.45 pm Sharp
AUL 1
Buttevant v Crescent Ath, Buttevant, J.Lyne
Leeside v Knockraha, Little Island, L.Buckley
Shandon Celtic v Fairview, Killowen, T.Callanan
Village Utd v Dillons Cross , Silverheights Pk, R.Murphy
Watergrasshill v Cathedral Celtic, Skehanagh, S.McDermott
AUL1A
Donoughmore Ath v Dunbar Celtic, Donoughmore, A.O’Connell
Innishvilla v Greenmount Rangers, Knocknacurra, Innishannon, G.Stephens
Millstreet Celtic v Grangevale, Town Pk, M.O’Farrell
Rathcoole Rovers v Glenvale, Rathcoole, C.Long
Richmond v Glenthorn Celtic, Garrandarragh, Wilton, D.Daly
AUL 2
Ard Na Laoi v Ballinhassig, Leemount, D.Donovan
De Courcey Albion v City Wanderers, Eily Lily, B.Buckley
Killowen v CFC Banteer, Killowen, F.O’Neill
Macroom v Casement Celtic, Murray Field, B.Dowling
Rylane Celtic v Blackpool Celtic, Rylane, A.McDonagh
AUL 2A
Brooklodge Utd v Churchvilla, GACA Pitches, Brooklodge, P.O’Reilly
Leeview Ath v Hibernians, Pfizer Pk, S.Madine
Springfield v Glanworth Utd, Pat O’Brien Pk, M.O’ Conner
St John Boscos v Corkbeg, Waterrock Pk, J.Harte
Wilton Utd v Central Rovers, Lee Road. P.Hennessy

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.