Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here.
See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly
(search under AUL).

Thursday, August 25, 2011

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURES Saturday 3rd September Ko. 3.00pm Unless otherwise stated
Mossie Linnane League Cup
Group A
Leeside A v Blarney St Ath, Little Island, G.Stephens
Group B
Macroom A v Kanturk A, Murray Field, A.O’Connell
Group C
Pearse Celtic v Greenwood A, Clashduv Rd, L.Buckley
Group D
Grattan Utd v Blackstone Rovers, O’Neill Pk, T.Callanan
Park Utd A v Castleview, Brigowen, R.Murphy
St Michaels Cup 1st Round Cathedral Celtic v Grangevale, Fairfield, C.Long
Watergrasshill Utd v Glenvale, Skehanagh, T.Tully
Fairview v Greenmount Rangers, Monard, M.O’Farrell
Saxone Cup 1st Round CFC Banteer v Ballinhassig A, Banteer Sports Field, B.Buckley
St John Boscos A v De Courcey Albion, Water Rock Pk, G.Duffy
Presidents Cup 1st Round Strand Utd v Passage, Ballyanley, T.McDonagh
Cork Road Celtic v Parkview Celtic, Fermoy, S.Barry
Ballinhassig B v Innishvilla B, Gortnaglough P.O’Reilly
Lakewood Ath v Kanturk B, Ovens, D.Donovan
Glounthaune v Greenwood B, Glenmore Pk, B.Dowling
Bweeng v Glen Celtic B, Bweeng Sports Field, J.O’Reilly
AUL 2 Ballincollig v Casement Celtic, Regional Pk, E.Mullins
AUL 2A Central Rovers v Leeview Ath, O’Sullivan Pk, A.McDonagh
Sunday 4th September Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Group A
Springfield A v Leeds, Pat O’Brien Pk, L.Buckley
Group B
Killumney Utd v Coachford A, Killeady, R.Murphy
Group C
Wilton Utd A v Kinsale , Farranlee Road, G.Stephens
St Michaels Cup 1st Round Dillon Cross Ath v Dunbar Celtic A, Silverheights Pk, T.Callanan
Glen Celtic A v Richmond, Glen Pk, M.O’Farrell
Crescent Ath v Glenthorn C eltic, Monard, C.Long
Shandon Celtic v Innishvilla A, Pophams Road, S.Barry
Leeside B v Donougmore Ath, Little Island, F.O’Neill
Saxone Cup 1 st Round Springfield B v Ard Na Laoi, Pat O’Brien Pk, 3.00pm, A.McDonagh
Blackpool Celtic v Churchvilla, St Aidens Community School, D.Donovan
City Wanderers v Waterloo, CIT Bishopstown, B.Buckley
Wilton Utd B v Rylane Celtic, Lee Road, J.O’Reilly
Presidents Cup 1st Round Rathcoole Rovers B v Knocknaheeny Celtic, Rathcoole, P.Hennessy
Afton Villa v Coachford B, Killeady, P.O’Reilly
Hillington v St John Boscos C, Hillington Pk, J.Harte
Hibernians B v Carrigaline Utd, Shanbally, B.Dowling
Carrigtwohill Utd B v Los Zarcos, Ballyadam Pk, 11.00am, M.O’Conner
St John Boscos B v Dunbar Celtic B, Waterrock Pk, E.Mullins
AUL 1 Buttevant v Knockraha, Buttevant, G.Duffy
AUL 1A Douglas Hall v Millstreet Celtic, Moneygourney, A.O’Connell
AUL 2A Glanworth Utd v Hibernians, Glanworth, P.O’Sullivan
AUL 3B Newmarket v Buttevant, Newmarket, 3.00pm F.O’Neill




No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.