Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here.
See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly
(search under AUL).

Thursday, August 18, 2011

CORK AUL FIXTURES
Saturday 27th August Ko. 3.00 pm Unless Otherwise Stated Mossie Linnane League Cup
Group B
Kanturk v
Knockavilla Celtic, Kanturk, G.Stephens
Group C
Kinsale v Greenwood A, Madden Pk, J.Lyne
Group D
Blackstone Rovers v Park Utd A, Monard, L.Buckley
AUL 1
Village Utd v Glen Celtic, Silverheights Pk, T.Callanan
Watergrasshill v Crescent Ath, Skehanagh, R.Murphy
Cathedral Celtic v Dillons Cross, Fairfield, T.Tully
AUL 1A
Donoughmore Ath v Glenvale, Donoughmore, M.O’Farrell
Rathcoole Rovers v Greenmount Rangers, Rathcoole, D.Daly
Richmond v Grangevale, Garrandarragh, Wilton, D.Donovan
AUL 2
Killowen v De Courcey Albion, Killowen, B.Buckley
Macroom v City Wanderers, Town Pk, C.Long
Rylane Celtic v CFC Banteer, Rylane, S.McDermott
Waterloo v Ballinhassig, Grenagh Sports Field, A.McDonagh
AUL 2A
Central Rovers v Corkbeg, O’Sullivan Pk, F.O’Neill
AUL3A
Carrigaline Utd v Cork Road Celtic, Ballea Pk, 5.00pm, P.Hennessy
Knocknaheeny Celtic v Glen Celtic, Kilmore Rd, E.Mullins
Park Utd v Dunbar Celtic, Brigowen, J.O’Reilly
St John Boscos v Carrigtwohill Utd, Water Rock Park, M.O’Connor
AUL 3B
Buttevant v Coachford, Buttevant, P.O’Reilly
Los Zarcos v Newmarket, Station Rd Millstreet, , J.Harte
Sunday 28th August Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated Mossie Linnane League Cup
Group A
Leeds v Blarney St Ath, Leeds Pk, R.Murphy
Springfield A v Carrigtwohill Utd A, Pat O’Brien Pk, J.Lyne
Group B
Coachford A v Macroom A, The Glebe, G.Stephens
Group C
Wilton Utd A v Kilreen Celtic, Farranlee Road, L.Buckley
Group D
Bohemians v Grattan Utd, Fairfield, T.Callanan
AUL 1
Buttevant v Fairview, Buttevant, A.O’Connell
Shandon Celtic v Knockraha, Pophams Field, M.O’Farrell
AUL 1A
Douglas Hall v Glenthorn Celtic, Moneygourney, S.Barry
Millstreet Celtic v Innishvilla, Town Pk, G.Duffy
AUL 2
Ard Na Laoi v Casement Celtic, Leemount, T.McDonagh
Blackpool Cetic v Ballincollig, St Aidens Community School 3.00pm, B.Buckley
AUL 2A
Brooklodge Utd v Glanworth Utd, GACA Pitches Brooklodge, 3.00pm, S.Barry
Springfield v Churchvilla, Pat O’ Brien Pk, 3.00pm, D.Donovan
St John Boscos v Hibernians, Water Rock Park, D.Daly
AUL 3
Afton Villa v Greenwood, Killeady, B.Dowling
St John Boscos v Innishvilla, Water Rock Pk, 3.00pm, A.McDonagh
Parkview Celtic v Hillington, Crossbarry, E.Mullins
Passage v Hibernians, Rockenham, F.O’Neill
AUL 3B
Rathcoole Rovers v Lakewood Ath, Rathcoole, S.Madine
Strand Utd v Kanturk, Ballyanley, P.O’Sullivan
Tuesday 30th August Ko. 6.45 pm Sharp Mossie Linnane League Cup
Group A
Blarney St Ath v Springfield A, Monard, A.O’Connell
Carrigtwohill Utd A v Leeside A, Ballyadam Pk, J.Lyne
Group B
Knockavilla Celtic v Coachford A, Knockavilla, R.Murphy
Macroom A v Killumney Utd, Murray Field, L.Buckley
Group C
Greenwood A v Wilton Utd A, Clashduv Road, T.Callanan
Kilreen Celtic v Pearse Celtic, Murphys Farm, M.O’Farrell
Group D
Castleview v Blackstone Rovers, O’Sullivan Pk, G.Duffy
Park Utd A v Bohemians, Brigowen, G.Stephens
AUL 2
Blackpool Celtic v Ard Na Laoi, St Aidens Community School, C.Long

Thursday 1st September Ko. 6.45 pm Sharp AUL 1
Crescent Ath v Cathedral Celtic, Monard, B.Buckley
Dillon Cross Ath v Buttevant, Silverheights Pk, D.Daly
Fairview v Village Utd, Monard, D.Donovan
Glen Celtic v Shandon Celtic, Glen Pk, B.Dowling
Leeside v Watergrasshill, Little Island, A.O’Connell
AUL 1A
Dunbar Celtic v Douglas Hall, Murphys Farm, L.Buckley
Glenthorn Celtic v Donoughmore Ath, St Aidens Community School, R.Murphy
Glenvale v Richmond, Regional Pk, S.McDermott
Grangevale v Rathcoole Rovers, Pfizer Pk, A.McDonagh
Greenmount Rangers v Millstreet Celtic, Murphys Farm, C.Long
AUL 2
Ballinhassig v Ballincollig, Gortnaglough, F.O’Neill
Casement Celtic v Rylane Celtic, Casement Pk, J.O’Reilly
CFC Banteer v Macroom, Banteer Sports Field, P.O’Reilly
City Wanderers v Killowen, CIT Bishopstown, J.Harte
De Courcey Albion v Waterloo, Eliy Lily, P.Hennessy
AUL 2A
Churchvilla v Central Rovers, Kilmoy Cloyne, S.Madine,
Corkbeg v Brooklodge Utd, Whitegate, G.Stephens
Glanworth Utd v St John Boscos, Glanworth, T.McDonagh
Hibernians v Springfield, Shanbally, M.O’Conner
Wilton Utd v Leeview Ath, Lee Road, E.Mullins

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.