Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, November 25, 2010

AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES
Friday 3rd December Ko. 7.30 pm

Lucozade Sport Munster Junior Cup 2nd Round
Douglas Hall v Village Utd, Moneygourney, P.Murphy
AUL 1
Buttevant v Postal Celtic, Buttevant, D.O’Mahony
Saturday 4th December Ko. 2.30 pm Unless Otherwise stated
Lucozade Sport Munster Junior Cup 3rd Round
Casement Celtic v Innishvilla A, Casement Pk, T.Thompson
Saxone Cup Quarter Final
Churchvilla v Waterloo, Kilmoy Cloyne, P.McAulliffe
Premier League
Coachford v Macroom, The Glebe, Paul O’Sullivan
Knockavilla Celtic v Leeside, Knockavilla, T.Tully
Premier A League
Kanturk v Blackstone Rovers, Kanturk, P.Murphy
Castleview v Glenthorn Celtic, O’Sullivan Pk, D.O’Mahony
AUL 1
Park Utd v Carrigtwohill Utd, Brigowen, B.Noonan
Fairview v Knockraha, Monard, J.Thompson
AUL 1A
Greenmount Rangers v Rathcoole Rovers, Murphys Farm, M.O’Farrell
Donoughmore Ath v Killreen Celtic, Donoughmore, S.Joyce
UCC v Richmond, The Farm, D.Donovan
AUL 2
Dunbar Celtic v Ard Na Laoi, Murphys Farm, S.Barry
AUL 2A
Coachford v Ballyvolane, Carrigadrohid, B.Buckley
Rylane Celtic v Macroom, Rylane, J.Gaffney
AUL 2B
Carrigaline Utd v Ballintotis, Ballea Pk, 5.00pm, C.Long
Corkbeg v Brooklodge Utd, Whitegate, L.Murphy
Castle Celtic v Central Rovers, Castletownroche, M.O’Flaherty
AUL 3
St John Boscos v UCC, Waterrock Pk,J.Quinn
Hibernians v De Courcey Albion, Shanbally, S.McDermott
AUL 3A
Lakewood Ath v Grattan Utd, Ovens, E.Mullins
Ballincollig v Ballinhassig, Regional Pk, P.Hennessy
Sunday 5th December Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Lucozade Sport Munster Junior Cup 2nd Round
Springfield A v Blarney St Ath, Pat O’Brien Pk, A.O’Regan
Lucozade Sport Munster Junior Cup 3rd Round
Killumney Utd v Kinsale, Killeady, A.Mylod
Witon Utd B v Park Utd A, Lee Road, B.Noonan
Presidents Cup 3rd Round
Afton Villa v Knocknaheeny Celtic, Killeady, M.Doody
Leeside C v Newmarket, Pigeon Hill, T.McCarthy
Premier League
Wilton Utd v Ballyvolane, The Farm, Paul O Sullivan, 2.30pm
Premier A League
Greenwood v Bohemians, Clashduv Road, 2.30pm, T.Tully
AUL 1
Dillons Cross v St John Boscos, Silverheights Pk, M.O’Farrell
Glen Celtic v Leeside, Glen Pk, J.Thompson
AUL 1A
Glenvale v Dunbar Celtic, Regional Pk, M.O’Flynn
Passage v Grangevale, Rockenham, T.Thompson
AUL 2
City Wanderers v Hibernians, CIT Bishopstown, P.O’Reilly
Blackpool Celtic v Kinsale, ST Aidens Community School,A.McDonagh
AUL 2A
Millstreet Celtic v Leeview, Town Pk, R.Bond
Crescent Ath v CFC Banteer, Monard, S.Barry
AUL2B
Glanworth Utd v Watergrasshill Utd, Glanworth, D.Long
AUL 3
Innishvilla v Greenwood, Innishannon, D.Mullins
Carrigtwohill Utd v Glen Celtic, Ballyadam Pk, E.Mullins
AUL 3A
Strand Utd v Buttevant, Ballyanley, M.O’Flaherty
Rathcoole Rovers v Bweeng, Rathcoole, J.Quinn
Los Zarcos v Hillington, Station Rd, Millstreet, S.Madine.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.