Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Thursday, November 18, 2010

AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES

Friday 26th November K.o 7.30 pm

FAI Umbro Junior Cup 4th Round
Carrigaline Utd B v Wilton Utd A, Ballea Pk, MSL
Saturday 27th November K.o 2.30 pm Unless Otherwise Stated
Douglas Hall MSL v Grattan Utd A, Moneygorney, 7.00pm, MSL
Park Utd A v Ballyvolane A, Brigowen, P.Murphy
Kinsale A v Village Utd , Madden Pk, D.O’Mahony
Carrigtwohill Utd A v College Corinthians, Ballyadam Pk, A.Mylod
Postal Celtic v Castleview, Mayfield Utd Pk, 5.00pm, Paul O’Sullivan
Premier A League
Blackstone Rovers v Pearse Celtic, Monard, J.Thompson
Bohemians v Leeds, Fairfield, B.Noonan
Glenthorn Celtic v Kanturk, St Aidens Community School, T.Tully
AUL 1
Knockraha v Leeside, Pigeon Hill, M.O’Farrell
AUL 1A
Richmond v Glenvale, Garrandarragh, Wilton, R.Bond
Kilreen Celtic v Passage, Murphys Farm, S.Barry
Donoughmore Ath v Greenmount Rangers, Donoughmore, D.Donovan
Rathcoole Rovers v UCC, Rathcoole, G.Duffy
AUL 2
Hibernians v Innishvilla, Shanbally, B.Buckley
Dunbar Celtic v Blackpool Celtic, Murphys Farm, S.Joyce
Casement Celtic v Wilton Utd, Casement Pk, J.Gaffney
AUL 2A
CFC Banteer v Coachford, Banteer Sports Field, C.Long
Waterloo v Macroom, Grenagh Sports Field, S.McDermott
Killowen v Ballyvolane, Killowen, M.OFlaherty
Rylane Celtic v Millstreet Celtic, Rylane, P.McAulliffe
AUL 2B
Corkbeg v Central Rovers, Whitegate, T.Thompson
Watergrasshill Utd v Cathedral Celtic, Skehanagh, J.Quinn
AUL 3
Cork Road Celtic v Afton Villa, Fermoy, M.O’Flynn
St John Boscos v Glen Celtic, Waterrock Pk, D.Long
AUL 3A
Ballincollig v Strand Utd, Regional Pk, E.Mullins
Bweeng v Los Zarcos, Bweeng Sports Field, D.Mullins
Sunday 28th Novenber Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Umbro Junior Cup 4th Round
Coachford A v Blarney St Ath, The Glebe, P.Murphy
Lucozade Sport Munster Junior Cup 2nd Round
Buttevant v Crescent Ath, Buttevant, J.Thompson
Premier League
Leeside v Macroom, Little Island, A.Mylod
Premier A League
Killumney Utd v Greenwood, Killeady, A.O Regan
AUL 1
Springfield v Dillons Cross, Pat O’Brien Pk, D.O’Mahony
Shandon Celtic v Fairview, Killowen, Paul O’Sullivan
Glen Celtic v Park Utd, Glen Pk, M.O’Farrell
AUL 1A
Grangevale v Douglas Hall, Pfizer Pk, B.Noonan
AUL 2
Kinsale v Inter City Celtic, Fort Hill, T.Tully
Ard Na Laoi v City Wanderers, Leemount, T.McCarthy
AUL 2B
Brooklodge Utd v Springfield, Gaca, Brooklodge, D.Donovan
Glanworth Utd v Churchvilla, Glanworth, T.Thompson
Ballintotis v Castle Celtic, Ballintotis, S.Barry
AUL 3
Innishvilla v UCC, Knocknacurra, Innishannon, A.McDonagh
De Courcey Albion v Carrigtwohill Utd, Eliy Lily, P.O’Reilly
Greenwood v Hibernains, Clashduv Road, E.Mullins
Parkview Celtic v Leeside, Crossbarry, T.McDonagh
AUL 3A
Kanturk v Lakewood Ath, Kanturk, L.Murphy
Grattan Utd v Ballinhassig, O’Neill Pk, S.Madine
Knocknaheeny Celtic v Rathcoole Rovers, Kilmore Rd, M.Doody
Newmarket v Buttevant, Newmarket, 2.30pm, B.Buckley

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.