Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos in many posts below and also at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly (search under AUL).

Friday, November 12, 2010

AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES
Friday 19th November Ko. 7.30pm


AUL 1
Buttevant v Park Utd, Buttevant, A.Mylod
Douglas Hall v Passage, Moneygourney, B.Noonan
Saturday 20th November, Ko. 2.30pm Unless Otherwise Stated
Lucozade Sport Munster Senior Cup 2nd Round
Kinsale v Avondale Utd, Madden Pk, P.Murphy
FAI Umbro Junior Cup 3rd Round
Hibernians A v Springfield A, Shanbally, C.Long
AOH Cup 2nd Round
CFC Banteer v Ballyvolane A, Banteer Sports Field, M.O’Farrell
St Michaels Cup Quarter Final
Richmond v Knockraha, Garandarragh, S.McDermott
Saxone Cup Quarter Final
Churchvilla v Waterloo, Kilmoy ,Cloyne, S.Barry
Premier League
Park Utd v Blarney St Ath, Brigown, D.O’Mahony
Premier A League
Castleview v Leeds, O Sullivan Pk, B.Noonan
Kanturk v Greenwood, Kanturk, Paul O’Sullivan
Pearse Celtic v Bohemians, CIT Bishopstown, T.Tully
Village Utd v Blackstone Rovers, Silverheights Pk, A.Mylod
AUL 1
Fairview v Glen Celtic, Monard, T.Thompson
Leeside v Carrigtwohill Utd, Little Island, S.Joyce

AUL 1A
UCC v Dunbar Celtic, The Farm, R.Bond
Rathcoole Rovers v Kilreen Celtic, Rathcoole, D.Donovan
AUL 2
Dunbar Celtic v City Wanderers, Murphys Farm, J.Gaffney
AUL 2A
Ballyvolane v Macroom, Ballyvolane Pk, P.McAulliffe
Coachford v Crescent Ath, Carrigadrohid, M.O’Flaherty
AUL 2B
Cathedral Celtic v Ballintotis, Fairfield, B.Buckley
Castle Celtic v Brooklodge Utd, Castletownroche, A.McDonagh
Corkbeg v Glanworth Utd, Whitegate, L.Murphy
Central Rovers v Watergrasshill, Central Pk, M.O’Flynn
Carrigaline Utd v Springfield, Ballea Pk, 5.00pm, J.Quinn
AUL 3
St John Boscos v Cork Road Celtic, Waterrock Pk, E.Mullins
AUL 3A
Buttevant v Ballincollig, Buttevant, D.Mullins
Lakewood Ath v Rathcoole Rovers, Ovens, P.Hennessy
Sunday 21st November Ko. 10.45 am Unless Otherwise stated
Mossie Linnane League Cup Semi Final
Killumney Utd v Leeside A, Killeady, P.Murphy
St Michaels Cup Quarter Final
Grangevale v Donoughmore Ath, Grangevale Pk, D.O’Mahony
Saxone Cup Quarter Final
Blackpool Celtic v Innisvilla, St Aidens Community School, G.Duffy

Presidents Cup 2nd Round
UCC B v Newmarket, The Farm 2.30 pm , S.Barry
Presidents Cup Quarter Final
Los Zarcos v Strand Utd, Station Rd, Millstreet, C.Long
Premier League
Coachford v Knockavilla Celric, The Glebe, A.O’Regan
Wilton Utd v Grattan Utd, The Farm, Paul O’Sullivan
AUL 1
Dillons Cross Ath v Postal Celtic, Silverheights Pk, M.OFarrell
Shandon C eltic v St John Boscos, Killowen, D.Donovan
AUL 1A
Glenvale v Greenmount Rangers, Regional Pk, T.Tully
AUL 2
Inter City Celtic v Ard Na Laoi, Pophams Rd, M.Doody
Kinsale v Casement Celtic, Fort Hill, T.McCarthy
AUL 2A
Rylane Celtic v Killowen, Rylane, T.Thompson
AUL 3
Greenwood v Leeside, Clashduv Road, P.O’Reilly
Afton Villa v De Courcey Albion, Killeady, P.Hennessy
Carrigtwohill Utd v Hibernians, Ballyadam, D.Long
Innishvilla v Parkview Celtic, Innishannon, S.Madine
AUL 3A
Hillington v Grattan Utd, Hillington Pk, D.Mulcahy
Ballinhassig v Knocknaheeny Celtic, Gortnaglough, T.McDonough
Bweeng v Kanurk, Bweeng Sports Field, E.Mullins.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.