Cork AUL

All the news from the Murphy's Stout Cork AUL and the DISC Cork Youths Soccer Leagues here: fixtures, tables, cup draws and more.
See also the links below (on right) for the Cork Youths Website and the AUL website. Also stay in touch with the soccer pages in the Evening Echo. See my old photos at
http://www.flickr.com/photos/corkbilly and search under AUL.

Wednesday, December 31, 2008

This Sunday, Jan 4th, the St Michaels Cup 1st round game between DouglasHall & Mayfield Utd will now take place in Pfizers (Same time 10:45 am) andnot Moneygourney as in the paper.

-- Garrett Lyons
Douglas Hall
AUL NOTICES


Fixtures secretary Tony Chambers is away over the weekend; all calls on fixtures will be handled by Paddy Byrne at 087 1235880.

As we will be covering the Dillon’s FAI game on Sunday, could clubs please delay the usual phone call until 2.00pm. This doesn’t apply to texts, voice mails or emails.

Congratulations to Richmond. John O’Mahony's first division side from the Waterfall area are the Murphy’s Stout Team of the Month for November. Is your team in the running for the December award? Then get your match details for the month into Henry Healy, 19 Inniscarra Road, Fairhill, before Friday week, January 9th.

MUNSTER JUNIOR CUP 4th round update
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_2649b5jhvfb
MUNSTER YOUTH CUP 4th round update
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_265gbq5mfmc

Saturday, December 27, 2008

Kevin Butterworth (highest here) was a key player for Glenvale in shock win over Grattan..

Late: City Wndrs 1 Corkbeg 2

WEEKEND AUL & YOUTH RESULTS at 5.50pm SUN
Lucozade Sport Munster Junior Cup: Knockavilla Celtic 2 Blarney Street Athletic 3 (aet).
Murphy’s Stout AOH Cup: Greenwood A 4 Village Utd 3; Carrigtwohill Utd 6 Knocknaheeny Celtic 1; Pearse Celtic 1 Coachford A 1, Coachford won 4-3 on pens; Rathcoole Rovers 6 Parkview Celtic 1; Grattan Utd A 0 Glenvale 2; Castle Celtic 5 Grattan Utd B 3 (aet); Wilton Utd A 4 Watergrasshill Utd B 1; Blackstone Rovers v Grangevale off; Douglas Hall 1 Castleview 4; Shandon Celtic 1 Greenwood B 0; Killumney Utd 3 Waterloo 2; Ard-na-Laoi 1 Hillington 0; Crescent Athletic 0 Glenthorn Celtic A 2; Leeside 0 Ballintotis 0, Leeside won 4-2 on pens.
Murphy’s Stout St Michael’s Cup: Rylane Celtic 3 Bohemians 3, Bohs won 5-4 on pens; Richmond 3 Passage 1; leeside 1 Leeds 3.
Murphy’s Stout Saxone Cup: Churchvilla 1 Brooklodge Utd 1, Brooklodge won 4-3 on pens.
Murphy’s Stout Premier A: Ballincollig 1 Kanturk 2.

YOUTHS
Friday, December 26
Youth League Cup: Rockmount 3 Blarney 0.
Youth Premier League: Ballincollig 1 Castleview 5; Coachford\Killinardrish 0 Cork City 3; College Corinthians 3 Cobh Ramblers 4; Ringmahon Rangers 3 Douglas Hall 0.
Youth League 1: Dunbar Celtic 4 Innishvilla 4; Midleton 2 Tramore Athletic 3.
Sunday, December 28
U17 Premier League: Douglas Hall 1 Cobh Ramblers 1; Greenwood 0 Carrigaline (A) 1; Rockmount 0 Cork City 4; Wilton 3 Castleview 4.
U17 League 1: Buttevant 1 Fermoy 2; Richmond 2 Macroom 2; Strand 1 Ballincollig 2.
U17 League 1A: Casement Celtic 1 Leeside\Knockraha 0; Everton 0 Passage 8; Glounthaune 1 Carrigaline (B) 0; Tramore 2 Lakewood 4.
LATEST AUL FIXTURES AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_262dcfrwgdc

LATEST CORK YOUTH FXTURES AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_263g3z9thhj

Today's Wilton A v Watergrasshill B game is switched from The Farm to the Lee Road.

Tuesday, December 23, 2008


HAPPY CHRISTMAS

and

A HAPPY NEW YEAR
YOUTH FIXTURES ALTERATIONS
Daly Industrial Supplies-Stihl Youth Leagues:
Alterations to Fixtures:
Friday 26th December Kick Off 11 am Unless Stated
Daly Industrial-Stihl Youth Premier League:
College Corns v Cobh Ramblers Castletreasure (P. McAuliffe) NEW REF Edwin McNally
Daly Industrial-Stihl Youth League1:
LeesideKnockraha v Bandon Leeside Pk (M. O’Flaherty) OFF Bandon have withdrawn
Saturday 27th December Kick Off 2 pm.
CoachfordKillinardrish v Cork City 2 pm The Glebe (S. O’Connell) Switched from Fri 26th Dec
Sunday 28th December Kick Off 2 pm.
D.I.S.C.-Viking U17 Premier League:
Rockmount v Cork City Rockmount Pk (P. McAuliffe) NEW REF Ken Hennessy

GET LATEST AUL TABLES AT>
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3aJVbz_M27NEA

GET LATEST YOUTH TABLES AT>

http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3awtQDWTQzkZQ
Published on Dec 23, 2008 8:37:27 AM GMT

Monday, December 22, 2008

Munster Youth Cup draw at>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_258gwnbrzvb

Munster Junior Cup draw at>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_259c9xbkgg5

Munster Senior Cup draw at>>>

http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3a0wzGH-JVkLA
CHURCHVILLA PLEA
by Brendan O'Connor

New Pitch.....Urgent Requirement!

With the expansion of the club we are urgently looking to source a second pitch, this will allow the club to increase the number of teams playing in the Cork Schoolboys League from September 09.

Based on our current numbers we will be looking to provide U11, U12, U13, U14 & Senior teams next year as well as the U7, U8, U9 & U10 in the friendly summer leagues.

This will only be possible if we can source a second pitch, as logistically one pitch cannot accommodate all of the required games. I

f you think you can help or 'know a man who can!’ please do not hesitate to contact any of the team managers or churchvillafc@gmail.com.

Sunday, December 21, 2008

Cork YOUTH Results
thanks to Barry Peelo

Saturday, December 20
FAI Umbro Inter League: Cork Inter League 7 WWEC (West Waterford\East Cork) 1.
Youth Premier League: Ballincollig 0 College Corinthians 2.
Youth League 1: Innishvilla 2 Midleton 0.
Sunday, October 21
U17 League Cup Quarter Finals: Macroom 0 Cobh Ramblers 3; Fermoy 0 Carrigaline (A) 5; Strand 1 Douglas Hall 4.
U17 Premier League: Mayfield 3 Castleview 2; Wilton 1 Rockmount 4.
U17 League 1: Ballincollig 7 Buttevant 1; Richmond 1 Kanturk 0.U17 League 1A: Casement Celtic 3 Carrigaline (B) 0; Leeside\Knockraha 6 Passage 4; Tramore 8 Everton 1

Saturday, December 20, 2008



Referee Tony Murphy gives a hand to an injured Castleview during Sat's MJC game that Glenthorn won 1-0 (aet).. More results to follow..

WEEKEND RESULTS at 5.25pm SUN
FAI Umbro Oscar Traynor Trophy: Limerick 2 Cork AUL 3.
Lucozade Sport Munster Junior Cup: Pearse Celtic 0 Killumney Utd 1; Castleview 0 Glenthorn Celtic 1 (aet).
Murphy’s Stout AOH Cup: Ballyvolane B 3 Postal Celtic 3 (Ballyvolane won 3-1 on pens.); Fairview 1 St John Bosco’s 2 (aet); Richmond A 2 Dillon’s Cross 2 (Dillon’s won 3-1 on pens.); Leeside B 1 Coachford B 0; Ballyvolane A 3 Rylane Celtic 2; Knockavilla 6 Glenthorn B 0.
Murphy’s Stout Saxone Cup: Killowen 3 Knockraha 4 (aet); Lakewood Athletic 5 Carrigaline Utd 1; Glenvale 2 Kilreen Celtic 3; Inter City 3 Donoughmore Athletic 5.
Murphy’s Stout President’s Cup: Grattan Utd 2 CFC Banteer 0; Afton Villa 3 Parkview 2; Los Zarcos 1 Ballinhassig 1, LZ win 3-1 on pens; Kinsale 3 Cathedral Celtic 1; Rathcoole Rovers 0 Ard-Na-Laoi 2; Richmond 3 Springfield 0.
MAYFIELD'S FRIENDLY FOOTBALL FUNDRAISER
On Sunday, December 28th, at 12 noon, Mayfield United are holding a friendly football fundraiser in which a bunch of over 40s will play and it is all in aid of a very good cause: The Tir na n'Og Baby Ward at CUH. So get up there to the magnificient all-weather pitch and cheer on the old grey birds. Whether you go or not, don't forget to support the event - sponsorship cards are available from club members.
AUL FIXTURES 26-28 DEC NOW AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_249fpn6nq8j

CORK YOUTH FIXTURES AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_250f2srz5d6

AOH 3rd round at>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_255d2k4qtc3

City & County Cups>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_256dwd9m3gq

St Ml's - Sax - Pres draws>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_257fx4wj5fr

Friday, December 19, 2008

MESSAGE FROM RICHMOND

TOMORROWS GAME RICHMOND A V DILLONS CROSS HAS BEEN SWITCHED TO ALL WEATHER IN BLARNEY 2PM KICK OFF,

Thursday, December 18, 2008

FAI JUNIOR NEWS

Please note the following.
Oscar Traynor Draw
A Desmond v AUL
B Cork AUL/Limerick v Wexford
C Roscommon v TSDL/MSL/WWEC
D UCL v Mayo
Semi Final Draw
C v B
A v D
Ties to be played weekend of the 14th/15th of February 2009.

Ties ABC to be played weekend 17th/18th January if MSL qualify they will play same weekend, if TSDL qualify they will play weekend of the 23rd/24th of January.

Cork play Limerick and WWEC play MSL this weekend, the MSL will play the TSDL on either the 27th or 28th of December or 10th of January.

Please note the draw for the 6th Round of the Junior Cup will take place on Sunday the 4th of January 2009 on 2FM between 10 and 11.

Due to backlog in games the 6th Round will be played on the 31st of January and the 1st of February 2009.
Youths Soccer by Tony Fitzgerald:
The 4th Round draws of the FAI Youth and Under 17 Umbro Cups took place on Wednesday and the draws for the Munster Region resulted as follows:
Youth Cup:
Cobh Ramblers v Cork City
Douglas Hall v Castleview
Mungret Regional v Park AFC
Avenue Utd v Kilmallock Utd
Regional Utd v Corbally Utd
Villa FC v Rock Rovers FC
Waterford Crystal v Clonmel Town
St. Brendan’s Pk v Newcastle West
Games must be played on or before 11th January.


Under 17 Cup:
Cork City v Carrigaline Utd
Glounthaune Utd v Greenwood FC
Buttevant v Rockmount
Newcastle West v Ballingarry FC
Kilmallock Utd v Fairview Rangers
Granville Rangers v Avenue Utd
South End/Wexford Youths v Cahir Pk
Games must be played on or before 25th January


Youth Inter League:
Winners Group 5 v Runner up Group 4
Runner Up Group 5 v Runner Up Group 2
Runner Up Group 3 v Runner Up Group 1
Winners of Groups 1, 2, 3, 4, and 6 get byes into Quarter Finals.
Group Tables:
Group 1:
P W D L F A Pts
Wexford 2 2 0 0 11 0 6
Carlow 2 2 0 0 9 2 6
NDSL 2 0 0 2 0 8 0
NECSL 2 0 0 2 2 12 0
Group 2:
AUL 2 2 0 0 6 4 6
Wicklow 2 1 0 1 10 5 3
Kilkenny 2 1 0 1 4 4 3
Kildare 2 0 0 2 3 10 0
Group 3:
Waterford 3 2 0 1 12 6 6
Cork 2 2 0 0 6 2 6
WWEC 1 0 0 1 1 5 0
Clare 2 0 0 2 2 8 0
Group 4:
Limerick Dist 2 2 0 0 7 1 6
Kerry 2 1 0 1 6 6 3
TSDL 2 1 0 1 4 4 3
Limerick Des 2 0 0 2 3 9 0
Group 5:
Galway 1 1 0 0 2 0 3
CCFL 1 0 0 0 0 2 0
Mayo 0 0 0 0 0 0 0
Roscommon 0 0 0 0 0 0 0
Group 6:
Donegal 2 2 0 0 9 2 6
Sligo/Leitrim 1 0 0 1 2 3 0
Inishowen 1 0 0 1 0 6 0

Tuesday, December 16, 2008

Kinsale are looking for a friendly on Saturday 20th at 2.00pm on the new pitch at Charles Fort. Contact Peter Jones at 087 2546009 or jonesyafc@gmail.com
AUL TABLES NOW AT>>>

http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3YAvNbF6PH9Rw
Published on Dec 16, 2008 8:36:07 AM GMT

CORK YOUTH TABLES AT>>>

http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3bt_VLgpL02Eg
Published on Dec 16, 2008 8:37:50 AM GMT

Tables thanks to Tony Fitzgerald, as usual.

Monday, December 15, 2008

The AUL Oscar Traynor panel will play a training game in Colaiste Choilm in Ballincollig on Thursday, meet at 7.15pm. Any problems - ring Richard Fitzgerald at 087 1235883

Sunday, December 14, 2008

YOUTH RESULTS
thanks to Barry Peelo

Saturday, December 13
Youth League Cup: Ringmahon 3 Wilton 0.
Youth Premier League: Coachford\Killinardrish 2 Douglas Hall 1.
Sunday, December 14
U17 Premier League: Cobh Ramblers 1 Mayfield 1; Douglas Hall 1 Carrigaline (A) 3.
U17 League 1: Strand 1 Park 4.U17 League 1A:Carrigaline (B) 3 Lakewood 1

Saturday, December 13, 2008





Limerick's Regional Utd qualify for FAI 6th round with 2-1 extra time win over Blarney Street. Park beat Wilton, Ballincollig crush Ballyphehane...more later...

WEEKEND RESULTS at 5.50pm
FA UMBRO FAI JUNIOR CUP: Blarney Utd 1 Kanturk 2; Ballyphehane Celtic 1 Ballincollig 4; Park Utd 1 Wilton Utd 1, Park won 5-4 on penalties; Blarney Street Athletic 1 Regional Utd 2 (aet); Coachford 1 Kinsale 2; Dillon’s Cross 2 Ballyvolane 1; Leeside 0 Douglas Hall 1.
Murphy’s Stout AOH Cup: Donoughmore Athletic 1 Millstreet Athletic 5; Inter City Celtic 2 Lakewood Athletic 4; Passage A 4 Innishvilla 1; Mallow Utd 1 UCC A 2; Glen Celtic 1 Bohemians 3; Springfield B 5 Los Zarcos 1.
Saxone Cup: Passage B 2 Central Rovers 3.
First Division: Ballintotis 4 Greenwood 5.
Second Division: Brooklodge Utd 0 Knocknaheeny Celtic 2; Leeds 5 Knockraha 0.
Third Division: Kinsale 1 Richmond 2; UCC 2 De Courcey 0.
AUL FIXTURES 20/21st DEC >>>

http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_246gw2rf8db


CORK YOUTH FIXTURES >>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_247fqr7tkhd

YOUTH & U17 LEAGUE CUP 1/4 finals
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3Z-j6EfCFGUcA

Friday, December 12, 2008

DILLON'S TO ROLL OVER ST STEPHEN
Dillons Cross FC are holding a grand event in Brian Dillons Bar on St.Stephens Night. Music on the night is by the brilliant "The Stevie G Band". Tickets priced at only 25 euro are available from the bar or club members with a great night guaranteed.
Info from: Damien Wiley Secretary Dillons Cross F.C.
FIXTURE NEWS

Saturday's FAI Junior Cup game, Blarney Street v Regional (Limerick), has been transferred to the Mayfield Utd All Weather pitch, kick off 2.00pm.

Killowen v Waterloo has been cancelled due to a bereavement.
GET THE 4th ROUND MJC DRAW AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_244gtk6x6gw

YOUTHS 4th round at>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_245d69hhjfg

Wednesday, December 10, 2008

CHURCHVILLA NEWS

The Xmas draw will take place this Saturday 13th Dec at Puc Ar Buile, Ballinrostig, as this was by far the most enjoyable quiz night, we have decided to include the final leg of the Quiz on the same night.

There is a minibus taxi that can collect and return so maybe if we are organised we can sort out a few runs from Cloyne / Shann ?? All Raffle tickets need to be returned by Thursday this week, if you can liaise with your team managers to arrange this. I will try to collect the majority of the tickets I delivered on Wednesday evening.

Unfortunately the pitch is not the best at present so we have decided to call off training this week for U10, 12 & 13's. Brendan can make a call on the Under 8 Sunday training later this week.

The website is being developed as we speak - www.churchvillafc.ie please have a look at the site and feel free to add any comments or suggestions.

Thanks

Jason

Tuesday, December 09, 2008

THE PLANET PRESENTS
from THE BILLY LYONS COLLECTION
CORK SOCCER IN THE 80s
JUNIOR & UNDERAGE PHOTOS
Exhibition in the Planet Entertainment Centre
Fitz's Boreen,
Old Mallow Road,
Blackpool,
Cork.

Still time to take a look at the good old players - the Exhibition continues until the end of the year. Call after 1.00pm any weekday, from 10.00am at weekends.

Monday, December 08, 2008

AUL TABLES AT>> http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3ZdiPJPQMSfAw
Published on Dec 8, 2008 10:30:17 PM GMT

CORK YOUTH TABLES AT>>
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3b54SWbR3clFA
Published on Dec 8, 2008 10:34:31 PM GMT

YOUTH FIXTURE CHANGES AT>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_240dj5kswf6
Published on December 8, 2008 10:36 PM
FIXTURE CHANGES


As a result of their win in Clonakilty, Blarney Street will host Regional in the FAI Cup at the Fairfield, Saturday 2.00pm, referee Gene Stephens.
The provisional fixtures Wilton B v Blarney Street and Knockavilla v Blarney Street are cancelled.
The new referee for the Parkview v Rathcoole game is Ollie Nagle.
Willie Long takes charge of Glenvale v Grattan A tie, which has been switched to Sunday morning.
BOHEMIANS NOTICE


Bohemians are holding a Charity Game on St Stephen’s morning (11.00am) in aid of Cystic Fibrosis. It will feature the Old Bohs versus the New Bohs and will take place at the club’s pitch in Killowen.
AUL NOTICEBOARD

Wednesday's AUL Disciplinary Meeting is cancelled and will now take place on the 17th.


Condolences are extended to AUL secretary Martin Conlon on the death of his father.

In the running for the Murphy’s Stout Team of Month for November? Then get your entry in to Henry Healy before this Friday.

Sunday, December 07, 2008

YOUTH RESULTS
thanks to Barry Peelo

Saturday, December 6
Youth League Cup: College Corinthians 2 Dunbar Celtic 0 (Abandoned); Blarney 0 Watergrasshill 0; Midleton 4 Castleview 2; Leeside\Knockraha 0 Cobh Ramblers 3; Wilton 1 Cork City 3.
Youth Premier League: Douglas Hall 2 Ringmahon Rangers 2.
Youth League 1: Innishvilla 2 Tramore 1.
U17 League Cup: Carrigaline (A) 0 Greenwood 0.
Sunday, December 7
U17 League Cup: Park 3 Buttevant 1; Everton 1 Wilton 2; Ballincollig 0 Cork City 3; Richmond 2 Tramore 0; Rockmount 1 Cobh Ramblers 8.
U17 League 1: Fermoy 2 Kanturk 1.
U17 League 1A: Casement 3 Avondale 3.

Saturday, December 06, 2008

Late: Ballinhassig 1 Kinsale 1

Coachford's Rob O'Keeffe appeals but Village midfielder Colin Hickey carries on. Coachford win this MJC game 2-1, after extra time

WEEKEND RESULTS at 6.03pm SUN
Umbro FAI Junior Cup: Clonakilty 2 Blarney Street Athletic 4.
Lucozade Sport Munster Junior Cup: Glenthorn Celtic v Ballyphehane Celtic off; Castleview 2 Waterloo 1; Ballincollig 0 Killumney Utd 2; Pearse Celtic 5 Glenvale 4; Ballyvolane 2 Park Utd 1; Blackstone Rovers 3 Wilton Utd 2; Village Utd 1 Coachford 2 (aet); Knockavilla Celtic 2 Wilton Utd B 1; Leeside (holders) 3 Buttevant 1.
Murphy’s Stout Premier: Grattan v Kinsale off.
Murphy’s Stout Premier A: Macroom v Kanturk off; Dunbar Celtic v Dillon’s Cross off.
First Division: Carrigtwohill Utd 3 Hibernians 0; Greenmount Rangers 1 Douglas Hall 1; Hillington 0 Leeds 2; Glenthorn Celtic v Park Utd off; Mayfield Utd v Ballintotis off; Innishvilla 1 Shandon Celtic 3; Bohemians 1 Rylane Celtic 2; Springfield 1 Leeside 2; Watergrasshill Utd 1 Greenwood 3.

Second Division: Coachford 1 Millstreet Celtic 4; Donoughmore Athletic 1 Killowen 1; Knockraha 3 Brooklodge Utd 2; Corkbeg 2 Churchvilla 3; Casement Celtic 3 Dunbar Celtic 0; Kilreen Celtic 2 Hibernians 3; Central Rovers 4 Carrigaline Utd 2; Knocknaheeny Celtic 5 Passage B 1; City Wanderers 3 Lakewood Athletic 4; Grangevale 3 Blackpool Celtic 1; Fairview 2 Inter City Celtic 2..

Third Division: CFC Banteer 3 Macroom 1; Castle Celtic v Springfield off; Rathcoole Rovers v Cathedral Celtic off; Watergrasshill Utd v St John Bosco’s off; Grattan Utd v Los Zarcos off; Afton Villa 5 UCC 0; Ard-Na-Laoi 3 Parkview Celtic 2; Greenwood 2 De Courcey 1.

end of story

AUL CUP DRAWS NOW AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_239f4kqn2c7

AUL FIXTURES NOW AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_237cgcs7zfr

CORK YOUTH FIXTURES AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_238c79z6tcc


INVITATION
Lee Travel cordially invites you to a warm weather training camp presentation conducted by Browns Sports & Leisure Club.
On Friday December 12th in the Maryborough House Hotel at 7.30pm
Join us for this one-off opportunity to hear all about this unique warm weather training facility based in Vilamoura on the Algarve, Portugal.
Find out why the Ireland and England rugby teams, Kerry, Mayo, Tipperary and Kilmacud Crokes GAA teams, UCC, Bolton and Fulham Premiership Football teams and many more sports teams attend this great sports facility.
To confirm attendance please contact Stuart Walsh on (021) 4273275 or email stuart@leetravel.ie

Wednesday, December 03, 2008

AUL NOTICEBOARD

Well done to Kinsale B, the Murphy’s Stout Team of the Month for October.

In the running for the November Award? Then get your entries in to Henry Healy as soon as possible. Closing date is Friday December 12th.

This WED evening’s delegate meeting in the Doughcloyne starts at 8.00pm.

The Murphy’s Stout Match of the Week sees Castleview entertain Waterloo in Saturday’s Munster Junior Cup match (2.00pm).

The full FAI Cup open draw (5th round) may be viewed at http://www.corkaul.com/.

League secretary Martin Conlon: “All teams, win, lose or draw, home or away, must send in a report to Billy Lyons. He can be contacted on 087-7937789 or email cork.billy@gmail.com. Clubs that persistently fail to ring in results will face disciplinary action from the management committee. Match details must be in before 7.00pm Saturday, 6.00pm Sunday.”

Visit the club's new website www.churchvillafc.ie for all the news about Churchvilla and its history, sponsors, directions. You name it, it's there.

Saturday’s Premier A fixture, Kanturk v Macroom (T. Lynch), is reversed and will now take place in Macroom. Denis Morley is the referee for the CFC v Macroom B game.

The next disciplinary meeting will be Turner’s Cross on Wednesday next, December 10th (7.00pm).
Check your AUL match results to date at>>>


http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3Z8yUeEBAy7XQ


Check your Cork Youths results to date at>>>


http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3auw9gN7CYGPA


Any team missing any result kindly forward details to tonyfitzgeraldsoccer@hotmail.com. Because of teams not ringing in results it is impossible to publish accurate league tables, so kindly ensure that the result of your game is published on Monday's Evening Echo to ensure to have it included in tables.

Tony Fitzgerald

.

Saturday, November 29, 2008

Doubly injured Grattan ace Eric Shinkwin watches closing minutes of 2-2 draw with Blarney Street.
WEEKEND RESULTS UPDATED at 10.15am MON
Murphy’s Stout AOH Cup: Castleview v Douglas Hall off; Shandon Celtic v Greenwood off.
St Michael's Cup: Killumney Utd v Glenthorn off.
Saxone Cup: Blackpool Celtic 1 Central Rovers 4.
President’s Cup: CFC Banteer v Grattan Utd off.
Murphy’s Stout Premier League: Grattan Utd 2 Blarney Street Athletic 2; Kinsale 6 Ballyphehane Celtic 1; Park Utd 2 Wilton Utd 2; Ballincollig 2 Rathcoole Rovers 1; Dunbar Celtic 1 Ballyvolane 3; Kanturk 1 Macroom 5; Coachford 0 Leeside 2; Knockavilla Celtic 2 Village Utd 2.
Murphy’s Stout First Division: UCC 1 Pearse Celtic 1; Buttevant 4 Passage 1; Ballyvolane 1 Bohemians 2; Mayfield Utd 5 Hibernians 0; Innishvilla 1 Richmond 4; Postal Celtic v Greenmount Rangers off; Glanworth Utd 0 Park Utd 1; Ballintotis 4 Blackstone Rovers 1; Watergrasshill Utd 1 Leeside 0.
Murphy’s Stout Second Division: Hibernians 0 City Wanderers 5; Kilreen Celtic 2 Casement Celtic 2; Strand Utd v Crescent Athletic off; Brooklodge Utd 1 Passage 2; Carrigaline Utd 2 Leeds 1; Churchvilla 4 Knocknaheeny Celtic 1; Corkbeg 1 Glen Celtic 1; Killowen 2 Inter City Celtic 3; Grangevale v Dunbar off; Lakewood Athletic 1 Glenvale 3; Millstreet Celtic v Donoughmore off.
Murphy’s Stout Third Division: Castle Celtic 1 Leeview 1; Macroom 0 Watergrasshill Utd 2; UCC 0 Wilton Utd 2; Los Zarcos 3 Rathcoole Rovers 2; Springfield 1 Kanturk 1; St John Bosco's 1 Cathedral Celtic 3; Greenwood 2 Ballinhassig 0; Richmond 1 Afton Villa 0.
end of story
CHURCHVILLA NEWS

Visit the club's new website www.churchvillafc.ie for all the news about Churchvilla and its history, sponsors, directions. You name it, it's there.

Brendan O'Connor: This website is nearly finished but it wouldn’t have got off the ground for the generous help from a one Michael Bardsley from Cobh Ramblers. The man is a genius on the computer and we will be forever grateful to him. Also huge thanks goes to club members for info given to me. Keep it coming."

"Just like to add the Christmas Draw for this year is started and tickets are available through club members or contact Brendan O Connor on 086-8491725 for some. Also we have our 2009 calendar out: Past and Present times, loads of Photos right through to the Present".

"Happy Christmas to all Churchvilla Members and to all Soccer Clubs. Let us Hope 2009 will be even Better."
AUL FIXTURES
Murphy’s Irish Stout Cork AUL Fixtures:Saturday 6th December Kick Off 2 pm.
Munster Lucozade Sport Junior Cup 2nd Round:Glenthorn Cel v Ballyphehane Cel St. Aidan’s G STEPHENSCastleview v Waterloo O’Sullivan Pk W. LONGBallincollig v Killumney Utd Regional Pk J. LYNEPearse Cel v Glenvale CLASHDUV T. CALLANAN

Munster Lucozade Sport Junior Cup 3rd Round:Ballyvolane “A” v Park Utd Ballyvolane Pk J. LINEHANBlackstone Rvrs v Wilton Utd “A” Monard P. MURPHYVillage Utd v Coachford Silver Heights T. MURPHY
Premier League:Grattan Utd v Kinsale O’Neill Pk A. MYLOD
Premier A League:Kanturk v Macroom Gurteenard T. LYNCHDunbar Cel v Dillon’s Cross Ath Dunbar Pk B. BUCKLEY
League1:Greenmount Rangers v Douglas Hall Greenmount Pk M. O’FLYNN
League 1A:Hillington V Leeds Hillington Pk O. NAGLE
League 1B:Mayfield Utd v Ballintotis Mayfield Pk E. MULLINSCarrigtohill Utd v Hibernians Slatty Pk D. DALY
League 2A:Coachford v Millstreet Cel Carrigadrohid L. MURPHYDonoughmore Ath v Killowen E. GEANEY
League 2 B:Corkbeg v Churchvilla Corkbeg A. O’CONNELLKnockraha v Brooklodge Utd Pigeon Hill J. HARTE
League 3A:Castle Cel v Springfield Castletownroche P. O’REILLYCFC Banteer v Macroom Comm Ground A.N.OTHERRathcoole Rvrs v Cathedral Cel Cooney Pk Watergrasshill Utd v St. John Boscos Skehanagh Pk PETER O’SULLIVAN
Sunday 7th December kick off 10-45(unless stated)
FAI Umbro Junior CupClonakilty v Blarney St Ath 2 pm Clonakilty (WCL)
Munster Lucozade Sport Junior Cup 2nd Round:
Knockavilla Cel v Wilton Utd “B” Knockavilla J. LYNE
Munster Lucozade Sport Junior Cup 3rd Round:
Leeside v Buttevant Leeside Pk J. LINEHAN
Murphy’s Irish Stout AOH Cup 1st Round:St. John Boscos v Strand Utd Water rock Pk T. MURPHY
League 1:Innishvilla v Shandon Cel Skevanish T. CALLANANPostal Cel v UCC 11 am O’Sullivan Pk G. STEPHENS
League 1A:Bohemians’ v Rylane Cel Killowen A. MYLODGlanworth Utd v Passage “A” Glanworth Pk P. MURPHYGlenthorn Cel v Park Utd St. Aidan’s W. LONG
League 1B:Springfield v Leeside Pat O’Brien Pk S. BARRYWatergrasshill Utd v Greenwood Skehanagh Pk M. O’FARRELL
League 2:City Wanderers v Lakewood Ath 2 pm Water rock Pk D. WISRNYWSKICasement Cel v Dunbar Cel Casement Pk P. CRONINKilreen Cel v Hibernians Kilreen Pk P. BUCKLEYGrangevale v Blackpool Cel Grangevale Pk PAUL O’SULLIVAN
League 2A:CRESCENT FREE W/EFairview v Inter City Cel Hillington Pk T. THOMPSON
League 2 B:Central Rovers v Carrigaline Utd Central Pk M. O’CONNORKnocknaheeny Cel v Passage Kilmore Road B. DOWLING
League 3:Afton Villa v UCC Killeady J. HARTEArd-na-Laoi v Parkview Cel Leemount T. LYNCHBallinhassig v Kinsale Gortnaglough PETER O’SULLIVANGreenwood v De Courcy Albion Clashduv Road E. MULLINS
League 3A:Grattan Utd v Los Zarcos O’Neill Pk T. MCDONAGHKanturk v Leeview Gurteenard P. COUGHLAN·
The Management Committee have decided there will be games played on weekends 21st December, 28th December, and 4th January.
CORK YOUTH FIXTURES NOW AT>>

http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_235dsxrx3fw

Thursday, November 27, 2008

FRIENDLY WANTED

Message from Jacek Nalborski.
I'm representing Polish team (we trying to organise a soccer team).Basicly we are looking for a friendly games during the weekends. Maybe you know any team from the AUL which will be interested to play against us.
Contact: jackni@go2.pl 085 15 32 057

Wednesday, November 26, 2008

FAI JUNIOR CUP 5th round draw

see the bad news now - nearly all away - at>>>


http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_234f3v8bhd4
FAI Amateur Football Review


Last year you attended one of the 14 consultative meetings held around the country as part of the FAI’s Amateur Review. The Amateur Review Steering Committee has now produced a Consultative Paper which is being circulated to stakeholders like you for consideration.

The document is available at
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_233g9qdnj7h


After reading it, if you have further points you wish to make, then please email them to amateurreview@fai.ie before November 30, 2008.

On behalf of the FAI and the Steering Committee may I take this opportunity to thank you for your interest and participation in the Amateur Review.

Gerry McDermott
Director of Football Support Services
Football Association of Ireland
National Sports Campus
Abbotstown
Dublin 15
Ireland Tel: +35318999500Mobile: +353872363644
GRATTAN COLOUR CHANGE

Due to some new sponsorship we have recently agreed upon, we have been given a new set of gear for our first team to wear.For this reason, we will have to change the colours of our home and away strips.From this weekend on, our new home strip will be black top/black shorts an black socks.Our away strip will change to skyblue top,navy shorts an sky blue socks. Gavin O'Mahony
Hon. Secretary, Grattan Utd

Tuesday, November 25, 2008

Sunday, November 23, 2008

CORK YOUTH RESULTS

Thanks to Barry Peelo


Saturday, November 22
FAI Umbro Youth Cup 3rd Round: Cork City 4 College Corinthians 0; Ballincollig 0 Cobh Ramblers 5; Douglas Hall 3 Wilton United 2; Ringmahon Rangers 2 Castleview 4.
Youth League 1: Blarney 0 Dunbar 0; Midleton 0 Leeside\Knockraha 1; Rockmount 2 Innishvilla 2; Watergrasshill 5 Bandon 0.
Sunday, November 23
FAI Umbro U17 Cup 3rd Round: Mayfield 1 Carrigaline (A) 3; Cobh Ramblers 3 Cork City 5 (AET); Park United 1 Buttevant 3; Avondale 2 Glounthaune 5; Castleview 0 Greenwood 5; Rockmount 4 Passage 0.
U17 Premier League: Wilton 2 Douglas Hall 6.
U17 League 1: Ballincollig 4 Strand 0.
U17 League 1A: Everton 3 Casement 9; Lakewood 1 Leeside\Knockraha 2; Tramore 0 Carrigaline (B) 4.

Saturday, November 22, 2008

late: Richmond BFairview 1 0




Grange pair Barry Twomey (left) and Colin McKeown defend against Macroom's Willie O'Riordan as Grange win 1-0...











Blarney Street keeper Eddie Kenny (below) in action in 4-1 FAI win over Blackstone. WEEKEND RESULTS at 5.40pm SUN
FAI UMBRO JUNIOR CUP: Killumney Utd 1 Clonakilty 3; Greenwood 4 Park Utd 6; Knockavilla Celtic 2 Wilton Utd 3; Ringmahon Rangers 3 Ballyphehane Celtic 6; Grattan Utd 1 Ballyvolane 2; Kinsale 4 Everton Utd 0; Glenthorn Celtic 0 Coachford 2 (aet); Midleton 0 Leeside 2.
Murphy’s Stout AOH Cup: Postal Celtic 3 Carrigaline Utd 1; Ballinhassig 1 Springfield B 3; Springfield A 2 Millstreet Celtic 3 (aet); Glenvale 2 CFC Banteer 1; Leeds B 0 Wilton Utd B 1; Bohemians 4 Dunbar Celtic A 1; Grangevale 1 Macroom 0; Leeds A 0 Pearse Celtic 2; Hibernians B 0 Village Utd 1; De Courcey 0 Innishvilla 8; Passage A 2 Kilreen Celtic 1; Lakewood Athletic 1 Greenmount Rangers 1, Lakewood won 5-3 on pens; Rathcoole Rovers B 1 Rylane Celtic 5; Leeview Athletic 1 Inter City Celtic 3; Macroom B 2 City Wanderers 3 (aet); Castle Celtic 2 Central Rovers 1; Watergrasshill Utd B 2 Cathedral Celtic 2, WGH won 5-4 on pens; Corkbeg 4 Kinsale B 2; Hillington 1 St John Bosco’s 0; Hibernians A 0 Killowen 1; UCC B 1 Kanturk B 1, UCC won 4-1 on pens; Rathcoole Rovers A 6 Ballincollig 2; Buttevant 2 Blackpool Celtic 2, Buttevant won 5-4 on pens; Knockraha 1 Glenthorn Celtic B 1, Glenthorn won 5-4 on pens; Richmond A 2 Dunbar Celtic B 2, Richmond won 12-11 on pens; Carrigtwohill Utd 3 Casement Celtic 1; Passage B 0 Crescent Athletic 1; Castle Celtic 2 Central Rovers 1; Afton Villa 4 Knocknaheeny Celtic 4, Celtic won on pens; Ard-Na-Laoi 1 Park Utd B 0 (aet); Glanworth 2 Watergrasshill Utd A 3.
Premier A: Kanturk v Dillon’s Cross off.
First Division: Ballintotis 0 Mayfield Utd 0.
Second Division: Waterloo 2 Mallow Utd 2; Glen Celtic 2 Churchvilla 1.
end of story
YOUTH TABLES NOW AT>>>
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3Z8NepQTm-9Hw

AUL TABLES NOW AT>>>
http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3aB4PfSekifHg

AUL FIXTURES NOW AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_231g4rwhgfk

YOUTH FIXTURES NOW AT>>>
http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_232567pf8cz

Friday, November 21, 2008

Don't forget the Billy Lyons 1980s PHOTO SHOW in The Planet (Blackpool) continues until the end of the year. Call in any weekday after 1.00pm, weekends after 10.00am

Johnny Cullinane (left) welcomes all to the Glenvale AFC table quiz.....





Wednesday, November 19, 2008

GAME OFF
St John Bosco's “A” v Strand Utd Water Rock Pk (T. Thompson)

Tuesday, November 18, 2008

Billy Lyons and daughter Aisling pictured at the Cork Soccer in the 80s Photo Show that opened in The Planet (Blackpool) last night. Exhibition continues until end of year. Drop in any time after 1.00pm weekdays, 10.00am weekends.
DOUBLE CLICK ON IMAGE TO ENLARGE!


FRIENDLY WANTED

Donoughmore are looking for a Friendly for Next Saturday afternoon; please contact Don 086-8237294

Sunday, November 16, 2008

THE PLANET PRESENTS – from THE BILLY LYONS COLLECTION
CORK SOCCER IN THE 80s – JUNIOR & UNDERAGE PHOTOS


Exhibition in the Planet Entertainment Centre
Fitz's Boreen,
Old Mallow Road,
Blackpool,Cork.

You are invited to the opening night on Monday November 17th. Official opening by Johnny Crowley at 7.45pm.

Saturday, November 15, 2008



Knocknaheeny's Shaw (2nd from right) wins ball back to set up their second goal but Killowen were too strong and won this Saxone game 7-2.

WEEKEND RESULTS INCLUDING YOUTHS at 8.30am MON

Missing: Knockraha Crescent; Strand 0 City Wanderers 2; Brooklodge Churchvilla;

Late: Shandon 2 Rylane 2, Rylane won 4-3 on pens; Glenthorn B Killumney off; Ard-na-Laoi 3 Kanturk 1.
FAI UMBRO Cup: Grattan Utd 2 Carrigaline Utd 0.
Lucozade Sport Munster Junior Cup: Wilton Utd 4 Donoughmore Athletic 0; Douglas Hall 1 Leeside 3 (aet); Greenwood B 0 Blackstone Rovers 2; Kanturk 1 Coachford 3; Glenthorn Celtic 2 Dillon’s Cross 0.
Murphy’s Stout St Michael’s Cup: Passage 2 Postal Celtic 0; Bohemians 5 Glanworth Utd 3; Ballintotis 1 Richmond 3; Innishvilla 1 Leeds 1, Leeds won 9-8 on pens; Leeside 2 Greenmount Rangers 1; Ballyvolane 3 Pearse Celtic 0; Buttevant 0 Watergrasshill Utd 2; Hillington 1 Carrigtwohill Utd 4; UCC 1 St J Bosco’s 3; Hibernians 1 Mayfield Utd 3; Park Utd 2 Greenwood 1.
Murphy’s Stout Saxone Cup: Glen Celtic 3 Dunbar Celtic 1; Fairview 1 Kilreen Celtic 1, Kilreen won 6-5 on pens; Glenvale 1 Leeds 0; Millstreet Celtic 5 Coachford 1; Inter City Celtic 4 Corkbeg 2; Passage 5 Casement Celtic 0; Killowen 7 Knocknaheeny Celtic 2; Grangevale 1 Carrigaline Utd 3; Lakewood Athletic 2 Waterloo 0.
Murphy’s Stout President’s Cup: UCC 2 Los Zarcos 3; Castle Celtic 0 Macroom 2; St John Bosco’s 1 Afton Villa 4.
Premier: Ballyphehane 1 Park Utd 3; Blarney Street Athletic 3 Kinsale 2; Macroom 4 Castleview 2; Rathcoole Rovers 1 Knockavilla Celtic 5.
Third Division: Ballinhassig 1 Richmond 3; De Courcey 2 Kinsale 4; Rathcoole Rovers 1 Springfield 2; Cathedral Celtic 2 Watergrasshill 1.

Exhibition of Soccer in the 80s photos opens this Monday evening (7.45) at The Planet (Blackpool). All welcome


Saturday, November 15
Lucozade Munster Youth Cup 2nd Round: Midleton 1 Coachford\Killinardrish 2; Cork City 4 Blarney 0; Leeside\Knockraha 5 College Corinthians 3; Togher Celtic 4 Tramore 0.
Youth Premier League: Ballincollig 1 Ringmahon 3; Douglas Hall 1 Wilton 2.
Youth League 1: Innishvilla 7 Watergrasshill 0, Dunbar Celtic 2 Bandon 0.
Sunday, November 16
U17 Premier League: Cobh Ramblers 3 Castleview 0; Cork City 1 Carrigaline 1; Greenwood 2 Wilton 1; Rockmount 1 Mayfield 2.
U17 League 1: Ballincollig 2 Fermoy 2; Macroom 5 Kanturk 0; Park United 0 Richmond 4; Strand United 2 Buttevant 2.
U17 League 1A: Casement Celtic 2 Lakewood 2; Everton 0 Carrigaline (B) 5; Glounthaune 1 Avondale 1; Leeside\Knockraha 3 Tramore 1.

AUL FIXTURES NOW AT>>>>

http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_229gb2952dr

CORK YOUTH FIXTURES AT>>>>

http://docs.google.com/Doc?id=ddtdjkcd_230hqbbpfc2

Friday, November 14, 2008

2008
Football Legend: Dave Bacuzzi (Cork Hibs)
Hall of Fame: Mick O’Keeffe (Cork Celtic)
Distinguished Service Awards: Mary Buckley (Leeds); Gerry Harris (Cork City); Bertie Lawless (Blackpool); Barry McGovern (Crosshaven)
















































































































































































CORK SOCCER HONOURS - THE KILN - 13 NOV 2008

Wednesday, November 12, 2008

Ballyvolane A seek a friendly next Saturday- will travel. Contact Derek on 087 9475627.

Monday, November 10, 2008

WATERGRASSHILL UNITED

Some pictures of the many children that attend the training sessions each Sunday morning 10.15am-12noon. Interested? Then, just get mother or father to bring you along. All welcome.






Sunday, November 09, 2008

WEEKEND RESULTS

FAI UMBRO JUNIOR CUP: Kanturk 7 Rathcoole Rovers 2; Dillon’s Cross 7 Dunbar Celtic 0.

YOUTHS INTER-LEAGUE: Cork 3 Waterford 2

AUL NOTICEBOARD
Fixtures cancelled next Sunday: Banteer v Grattan B; Blackpool Celtic v Central.

The Shandon Celtic v Rylane game goes ahead as scheduled.

Saturday, November 08, 2008

FAI JUNIOR CUP

4th round draw now at>>>>


http://spreadsheets.google.com/pub?key=pSJ61p3f4M3a-ibW-qRIfUQ
Published on Nov 8, 2008 10:35:36 AM GMT
UNDERAGE SOCCER - THE FUTURE???



Please note a vital meeting concerning the future development of all underage soccer from u8 up to and including u18 grades will take place next week organised by the FAI.

It is of the utmost importance that all teams in the above age groups send reps to the meeting details as follows:
Date: Wednesday 12th November.
Venue: Rochestown Park Hotel
Time: 8 pm SHARP.
Admittance is free.
Daly Industrial Supplies-Stihl Youth Leagues:
Fixtures:
Saturday 15th November Kick Off 2 pm.
Lucozade Munster Youth Cup 2nd Round:
Midleton v CoachfordKillinardrish Knockgriffin (Paul O’Sullivan)
Castleview v Cobh Ramblers O’Sullivan Pk (S. O’Connell)
Cork City v Blarney Utd Bishopstown (M. O’Farrell)
LeesideKnockraha v College Corns Leeside Pk (S. Barry)
Togher Cel v Tramore Ath Dunmanway (WCL)
Daly Industrial-Stihl Youth Premier League:
Ballincollig v Ringmahon Rangers Regional Pk (Ray Murphy)
Douglas Hall v Wilton Utd Rose hill (M. O’Flaherty)
Daly Industrial-Stihl Youth League1:
Dunbar Cel v Bandon Dunbar Pk (S. Joyce)
Innishvilla v Watergrasshill Utd Crossbarry (J. O’Reilly)
Sunday 16th November Kick Off 2 pm.
D.I.S.C.-Viking U17 Premier League:
Cobh Ramblers v Castleview Pfizer’s Pk (P. McAuliffe)
Cork City v Carrigaline Utd Bishopstown (T. Long)
Greenwood v Wilton Utd Coffey’s Field (A. O’Regan)
Rockmount v Mayfield Utd Rockmount Pk (B. Dowling) CHECK
D.I.S.C.-Viking U17 League1:
Ballincollig v Fermoy Regional Pk (J. Haines)
Macroom v Kanturk Town Pk (D. O’Mahony)
Park Utd v Fermoy Brigowen Pk (Ray Murphy)
Strand Utd v Buttevant Ballyanley (J. O’Reilly)
D.I.S.C.-Viking U17 League1A:
Casement Cel v Lakewood Ath Casement Pk (G. Stephens)
Everton v Carrigaline Utd “B” Everton Pk (D. Budden)
Glounthaune Utd v Avondale Utd Glenmore Pk (S. Barry)
LeesideKnockraha v Tramore Ath Leeside Pk (Paul O’Sullivan)
Games will not be cancelled and no alterations to published fixtures.
10 mins each way extra time, and pens if needed, in all cup games.
Home team lose home advantage if match is postponed because of ground being unplayable or weather conditions.
Applications for free weekends will be not granted if teams are to play in National or Provincial Cups.
Referees appointed to staff games and are unable to staff any game they have been allocated must get another referee to staff the game, pass on the official match card, and inform the Fixture Secretary of alteration.
All completed match cards must be returned within 48 hours after full time, complete with details of red and yellow cards issued during games.
Any queries contact Tony Fitzgerald.
E-Mail: tonyfitzgeraldsoccer@hotmail.com or by Text 087-7936611
End Of Story
Murphy’s Irish Stout Cork AUL Fixtures:
Saturday 15th November Kick Off 2-30 pm.
FAI Umbro Cup 2nd Round:
Grattan Utd v Carrigaline Utd O’Neill Pk (G. Stephens)
Munster Lucozade Sport Junior Cup 1st Round:
Glenthorn Cel v Dillon’s Cross Ath St. Aidan’s (J. Linehan)
Munster Lucozade Sport Junior Cup 2nd Round:
Kanturk v Coachford Gurteenard (T. Callanan)
St. Michael’s Cup 1st Round:
Hillington v Carrigtohill Utd Hillington Pk (T. Murphy)
Buttevant v Watergrasshill Utd Buttevant (T. Lynch)
UCC “A” v St. John Boscos The Farm (M. O’Connor)
Hibernians v Mayfield Utd Shanbally (T.Thompson)
Park Utd “B” v Greenwood “A” Brigowen Pk (D. Morley)
Saxone Cup 1st Round:
Passage “B” v Casement Cel Passage (E. Mullins)
Knockraha v Crescent Ath Pigeon Hill (L. Murphy)
Strand Utd v City Wanderers Ballyanley (Peter. O’Sullivan)
Killowen v Knocknaheeny Cel Killowen (P. O’Reilly)
President’s Cup 1st Round:
Parkview Cel v Leeview Ath Crossbarry (P. Coughlan)
Castle Cel v Macroom “B” Castletownroche (C. Linehan)
Premier League:
Ballyphehane Cel v Park Utd Pfizer’s Pk (J. Lyne)
Blarney St Ath v Kinsale Fairfield (P. Murphy)
Premier A League:
Macroom v Castleview Town Pk (M. O’Flynn)
Rathcoole Rovers v Knockavilla Cooney Pk (B. Buckley)
League 2 B:
Brooklodge Utd v Churchvilla Glanmire Comm School (A. O’Connell)
League 3A:
Rathcoole Rovers v Springfield 2-30 pm Cooney Pk (O. Nagle)
Sunday 16th November kick off 10-45(unless stated)
Munster Lucozade Sport Junior Cup 2nd Round:
Wilton Utd “A” v Donoughmore Ath The Farm (T. Callanan)
Douglas Hall v Leeside Moneygourney (J. Linehan)
Greenwood “B” v Blackstone Rovers Clashduv Road (J. Lyne)
St. Michael’s Cup 1st Round:
Passage “A” v Postal Cel Passage (P. Murphy)
Bohemians’ v Glanworth Utd Killowen (G. Stephens)
Shandon Cel v Rylane 2-30 pm Cel Glen Pk (T. Murphy)
Ballintotis v Richmond “A” Churchtown North (S. Barry)
Innishvilla v Leeds “A” Skevanagh (M. O’Farrell)
Leeside “B” v Greenmount Rangers Leeside Pk (B. Buckley)
Glenthorn Cel “B” v Killumney Utd St. Aidan’s (T. Lynch)
Ballyvolane “B” v Pearse Cel Ballyvolane Pk (T. Murphy)
Saxone Cup 1st Round:
Blackpool Cel v Central Rovers Kilcully (O. Nagle)
Glen Cel v Dunbar Cel “B” Glen Pk (Paul O’Sullivan)
Grangevale v Carrigaline Utd Grangevale Pk (P. Cronin)
Lakewood Ath v Waterloo 2-30 pm Ovens (D. Morley)
Fairview v Kilreen Cel Hillington Pk (T. Thompson)
Glenvale v Leeds “B” Regional Pk (M. O’Flynn)
Millstreet Cel v Coachford “B” Town Pk (L. Murphy)
Inter City Cel v Corkbeg Popham’s Field (T. McDonagh)
President’s Cup 1st Round:
Ard-na-Laoi v Kanturk “B” Leemount (E. Mullins)
UCC “B” v Los Zarcos The Farm (B. Dowling)
St. John Boscos “B” v Afton Villa Water rock Pk (Peter O’Sullivan)
CFC Banteer v Grattan Utd “B” (A. O’Connell) cancelled
League 3:
Ballinhassig v Richmond Gortnaglough (P. O’Reilly)
De Courcy Albion v Kinsale Eli Lilly (D. Wisniewski)
League 3A:
Cathedral Cel v Watergrasshill Utd Pfizer’s Pk (M. O’Connor)
10 mins each way extra time, and pens if needed, in all cup games.
Home team lose home advantage in all cup games if match is postponed because of ground being unplayable or weather conditions.
Applications for free weekends will be not granted if teams are to play in National or Provincial Cups.
Games will not be cancelled and no alterations to published fixtures.
Referees appointed to staff games and are unable to staff any game they have been allocated must contact League Liaison Officer, Eddie Mullins, pass on the official match card to the substitute referee, and inform the Fixture Secretary of alteration.
All completed match cards must be returned within 48 hours after full time, complete with details of red and yellow cards issued during games.
End of Story
1

Friday, November 07, 2008

FIXTURE CHANGE

Sunday's FAI tie, Wilton v Knockavilla, has been switched to the Lee Road.
Listing of negative files
PHOTOS FROM 1980 to 2001
Note: You won’t see any photos in this file; it is just a list of what is available.

This is a listing of local football photos mainly AUL but also occasionally other local and visiting leagues and teams.

Ref F8 Mar 80
AUL Casement St Martin’s Wilton Ballyvolane Castleview St Mary’s Douglas Hall
Ref F7 May 80
AUL Grattan Utd Bohemians Tramore Athletic
Ref F6 May 80
Bweeng Rangers Ballyclough
Ref F5 May 80
Casement Celtic Midleton Wilton Utd Grattan Utd John A. Wood Ltd Greenmount Rangers St Mary’s
Ref F4 May 80
Casement Celtic St John Bosco’s Greenmount Rangers
Ref F3 Jun 80
AUL Carrigaline Utd Ballincollig John A. Wood Ltd
Ref F2 Sep 80
Rockmount Blackpool Celtic Northvilla Casement Douglas Hall Hibernians Dillon’s Cross Athletic
Ref F1 Oct 80
AUL St Mary’s Casement Castleview Central Rovers Temple Grangevale Grattan Utd John A. Wood Ltd Mayfield Greenmount Rangers
Ref E10 Jun 81
Telford Utd Park Utd
Ref E9 ??81
Brideview Utd Midleton Ballinlough Casement Celtic
Ref E8 Jan 81
Blarney Northvilla Mayfield Grattan St Mary’s Ballincollig Shandon View Central Tramore Ath AUL Fermoy Desmond
Ref E7 Mar 81
Blackpool Celtic Ballincollig Barrackton Temple Utd
Ref E6 Apr 81
Tramore Ath. John A. Wood Ltd Avondale Utd Grangevale Utd Ard-na-Laoi
Ref E5 May 81
Casement Celtic Temple Utd
Ref E4 May 81
John A. Wood Ltd St Mary’s Temple Utd Crosshaven
Ref E3 Aug 81
Hillington Ringmahon St John Bosco’s Grattan Utd Mayfield Utd Glenview Sarsfields Evergreen Castleview Midleton North End
Ref E2 Sep/Oct 81
AUL MFA Leeside Ballincollig Cobh Wanderers Rockmount Western Rovers Midleton Barrackton Corkbeg Coachford Grattan Macroom International John A. Wood Ltd
Ref E1 Oct 81-Nov 81
John A. Wood Ltd Springfield
Ref D19 Jan 82
Douglas Hall Sarsfields Fermoy Cobh Ramblers Referee
Ref D18 Jan 82
AUL Referee John A. Wood Ltd St John Bosco’s
Ref D17 Mar 82
AUL Midleton
Ref D16 Mar 82
John A. Wood Ltd Cobh Wanderers Springfield
Ref D15 Apr 82
Fermoy Casement Celtic Ballincollig AUL
Ref D14 May 82
Tramore Rockmount Casement Bandon Referee AUL College Corinthians Ballincollig Athletic Temple Midleton
Ref D13 May 82
AUL Tramore Athletic Coachford Carrigaline Everton Skibbereen Dynamoes
Ref D12 May 82
Casement Celtic Springfield St Mary’s Tramore Athletic Temple Utd
Ref D11 May 82
Buttevant Farnanes Tramore Ath Ballincollig St Mary’s AUL Midleton
Ref D10 Apr 82
Grattan Villa Ballincollig Hillington Temple St Mary’s Casement Tramore Referee
Ref D9
_____________

Ref D8 Jun 82
Youghal Utd
Ref D7 Jun 82
Youghal Utd
Ref D6 Jun 82
John A Wood inter firm
Ref D5 Aug 82
Midleton
Ref D4 Aug 82
Midleton Leeside
Ref D3 Sep 82
AUL Referee Brideview Utd Grattan Utd St Mary’s
Ref D2 Oct 82
Verolme FC
Ref D1 Dec 82
AUL Ballincollig Temple Casement Cobh Mary’s Rockmount Grattan Wilton Castleview Hibernians Carrigaline Waterford Leeside Tramore Springfield
Ref C20 Feb 83
Leeside Blarney Utd Casement Celtic Tramore Crofton Celtic Midleton AUL youths
Ref C19 Feb 83
Casement Celtic Casement Utd
Ref C18 Feb 83
Springfield Ireland Lakewood Corkbeg Cobh Ramblers Grattan Utd Ballincollig
Ref C17 Mar 83
St John Bosco’s Central Rovers
Ref C16 Mar 83
Douglas Hall Castleview
Ref C15 Apr 83
Passage Casement Tramore Mary’s Corkbeg Carrigaline Referee Central Grattan Mallow Ringmahon AUL
Ref C14 May 83
Greenmount Rangers Glenvale
Ref C13 May 83
Midleton Crofton St John Bosco’s St Mary’s Ballincollig Corkbeg Brideview Referee Central Ringmahon
Ref C12
_____________
Ref C11 Jun 83
Mallow Brideview MSL Cobh Ramblers Midleton
Ref C10 Jun 83
Midleton
Ref C9 Jul 83
Midleton
Ref C8 Jul 83
Youghal Utd
Ref C7 Jul 83
John A. Wood
Ref C6 Aug 83
Waterloo Wolfe Tones Springfield
Ref C5 Sep 83
Sarsfields Midleton Kinsale Wilton Ballincollig AOH St Martin’s
Ref C4 Sep 83
Barrack Rovers Killowen Cobh Ramblers Ballincollig
Ref C3 Oct 83
Ballincollig Midleton Leeside Bandon
Ref C2 OCT 83
Passage Hibernians Ballinlough Rovers Springfield Ard-na-Laoi Douglas Hall
Ref C1 Nov 83
Cobh Wanderers Carrigtwohill Utd
Ref B17 Jan 84
John A. Wood Ltd AUL Carrigaline Leeside St Martin’s Everton Grattan Wilton Casement Ballincollig
Ref B16 Mar 84
Midleton Casement AUL Western Rovers rtc Everton ?
Ref B15 Apr 84
Wembley Farnanes Referee AUL Temple
Ref B14 Apr 84
Glasheen Lakewood AUL
Ref B13 Apr 84
AUL Crofton Temple Tralee
Ref B12 Apr 84
Wembley Leeds Cobh Wanderers Mayfield Everton Crofton Springfield John A. Wood Ltd
Ref B11 May 84
Springfield Referee Douglas Hall Tramore Wembley
Ref B10 Apr 84
Temple Tralee AUL Leeds Wembley. Douglas Hall Ballincollig AOH Rockmount
Ref B9 May 84
Douglas Star Crofton Everton Wembley Mayfield
Ref B8 May 84
Carrigtwohill Castleview MSL Carrigaline Ballincollig Mayfield Utd
Ref B7 May 84
Tramore MSL Carrigtwohill Referee Buttevant Carrigaline AUL Douglas Hall MFA
Ref B6 Jun 84
Leeside Mayfield Utd Home Farm Springfield
Ref B5 Aug 84
Springfield Midleton AOH Carrigaline Western Rovers Hibernians St Mary’s Rockmount Blackpool Celtic Grangevale
Ref B4 Sep 84
Springfield Tramore Grattan Ballincollig Buttevant Ringmahon Ballintotis Corkbeg
Ref B3 Oct 84
Ballintotis Corkbeg Coachford Lakewood Carrigaline Cobh Ramblers AUL
Ref B2 Nov 84
Temple Douglas AUL Casement Springfield Mary’s Tramore Everton Rockmount Bosco’s Grattan
Ref B1 Dec 84
AUL Waterloo Leeside Grattan Utd Ballyvolane Mayfield Utd
Ref A12 Jan 85
Midleton Greenmount Wilton MFA Temple St Mary’s Greenwood Ballincollig Farnanes.
Ref A11 Feb 85
Wolfe Tones Cobh Wanderers St Mary’s Midleton Everton Coachford
Ref A10 Apr 85
Bandon Tramore Athletic AUL Leeside
Ref A9 Mar 85
Afton Villa Hibernians St John Bosco’s Castleview North End Killowen Leeside Fairview AUL Ballinlough Rovers Carrigaline Utd
Ref A8 Apr 85
Coachford Mallow Carrigtwohill Ringmahon Rangers Carrigaline Mayfield St Mary’s Temple Utd
Ref A7 May 85
MFA AUL Casement Celtic Crescent Passage Douglas Hall St Martin’s Glasheen Temple Carrigaline Utd
Ref A6 May 85
Douglas Hall St Mary’s Leeside Castleview Mayfield Temple Utd Avondale Leeside
Ref A5 May 85
Temple St Mary’s Avondale Utd Leeside Passage Springfield Waterloo Western Rovers Douglas Hall
Ref A4 Jun 85
Carrigaline Utd Mayfield
Ref A3 Jun 85
Springfield St Mary’s Referee
Ref A2 Jun 85
Carrigaline Utd Cobh Ramblers
Ref A1 Aug 85
John A. Wood Ltd Midleton

Ref 01 Aug 85
Midleton Youghal Bosco’s Referee Ringmahon Northvilla Ballincollig Carrigtwohill St Mary’s Wilton
Ref 02 Sep 85
Ballincollig Western Rovers Ballyvolane Cobh Wanderers Carrigaline Leeside Springfield Wilton Castleview Passage
Ref 03 Sep – Oct 85
Munster Ballincollig Rockmount Macroom Cobh Town Cobh Wanderers Crusaders Farnanes Temple Waterloo Central Dillon’s Cross St Mary’s Carrigaline Midleton
Ref 04 Nov 85
Youghal Coachford
Ref 05 Nov 85
Coachford Midleton Springfield Hillington Douglas Hall Referee Casement Ballincollig
Ref 06 Dec 85
Temple Castleview Wilton Glanmire RTC Carrigaline Casement AUL Fairview Grattan Villa Bosco’s Ballyvolane Mallow Referee
Ref 07 Feb 86
Midleton Leeside Wilton Carrigaline AUL Waterford DL
Ref 08 Mar 86
Greenmount Rangers Coachford Rockmount Midleton
Ref 09 Apr 86
Ireland Springfield Douglas Hall Villa Utd AUL
Ref 10 Apr 86
Leeside Kilreen Celtic Springfield Ballyvolane Ballincollig Douglas Hall Castleview Midleton
Ref 11 May 86
St Mary’s Wilton Midleton Everton Barrack Rovers Casement Celtic Leeside
Ref 12 May 86
Ballincollig Douglas Hall Referee Castle Celtic
Ref 13 May 86
St Mary’s Midleton Waterloo Killowen Mayfield Castle Celtic Ballincollig AUL
Ref 14 May 86
Avondale Utd Barrack Rovers Midleton
Ref 15 Jun 86
AUL Ballincollig Waterloo Springfield Midleton
Ref 16 Jul 86
Dalum Leeside Youghal
Ref 17 Jul 86
Youghal
Ref 18 Jul 86

-----------------

Ref 19 AUG 86
COURTOWN BALLINCOLLIG COBH TOWN CORKBEG WILTON ROCKMOUNT. CASEMENT
Ref 21 Sep 86
Midleton Ballyvolane Avondale Hibernians Ballincollig Temple Coachford Greenmount UCC Mallow Castleview Grattan Hillington Cobh Wanderers
Ref 22 Nov 86
Ballincollig Wilton Utd Ballyvolane Passage Portview Brooklodge
Ref 23 Nov 86
Midleton Tramore Ballinlough St John Bosco’s AUL Barrack Rovers.
Ref 24 Dec 86
AUL Dunbar Carrigtwohill Cobh Town Douglas Waterloo Temple Tramore
Ref 25 Feb 87
Blarney Utd Ballincollig Passage Temple Corkbeg Buttevant Cobh Ramblers St Mary’s
Ref 26 Mar 87
AUL Hillington St John Bosco’s Dunbar Celtic St Mary’s Midleton
Ref 27 May 87
Ballincollig Wilton Utd Ballyvolane St John Bosco’s
Ref 28 May 87
Passage St John Bosco’s Wilton Utd Referee
Ref 29 May 87
Rockmount Casement Celtic Referee Wilton Utd Springfield
Ref 30 May 87
Temple Utd Waterloo Midleton Referee Avondale Utd Midleton
Ref 31 Jun 87
Midleton
Ref 32 Jul 87
------------------
Ref 33 Aug 87
Fermoy Castle Celtic Referee
Ref 34 Aug 87
Glanmire Fourth Battalion Northvilla Passage College Corinthians Cobh Town Carrigtwohill Utd
Ref 35 Sep 87
Dunbar Celtic Mayfield Utd
Ref 36 Sep 87
Cobh Ramblers Ballincollig Cobh Wanderers Temple
Ref 37 Nov 87
AUL Portview Hibernians Blarney Utd Dillon’s Cross Athletic Referee
Ref 38 Dec 87
AUL Midleton Casement
Ref 39 Jan 88
AUL Tramore Casement Carrigtwohill Leeside Mayfield Springfield Crosshaven
Ref 40 Jan 88
AUL Kerry DL
Ref 41 Jan 88
Leeside Greenmount Celtic
Ref 42 Feb 88
Greenwood Crosshaven Western AOH
Ref 43 Mar 88
Wembley Temple Ballyvolane Hibernians Springfield Mayfield Beggsboro
Ref 44 Mar 88
AUL AFL Youghal Utd
Ref 45 Apr 88
Wilton Ballincollig Tramore Casement
Ref 46 Apr 88
Mayfield St John Bosco’s Cobh Ramblers Park Glanmire Castle Celtic Ballincollig Utd
Ref 47 May 88
Crofton Mayfield Macroom Casement
Ref 48 May 88
Passage Wanderers Park Utd St John Bosco’s Wilton Utd Referee
Ref 49 May 88
Glanmire Avondale Grattan Tramore Douglas Hall Casement Youghal St Mary’s
Ref 50 Aug 88
Mayfield Temple Tramore Castleview Cobh Wanderers Leeside West End Casement Cobh Ramblers Shandon Celtic
Ref 51 Sep 88
Midleton St John Bosco’s Carrigtwohill Dunbar Celtic Temple Buttevant Avondale Castleview Leeside Douglas Hall
Ref 52 Sep 88
Avondale Mayfield Castleview AUL Hillington Referee Killowen Crescent Grattan
Ref 53 Sep 88
cystic fibrosis Blarney Street Referee Glanmire Wilton Utd
Ref 54 Oct 88
Greenmount Referee Hibernians Blackpool Youghal Glen Wilton
Ref 55 Nov 88
Cobh Town Portview Albert Rovers Rockmount Casement Carrigaline St Mary’s Avondale Cobh Ramblers Tramore Ath. Referees AUL
Ref 56 Nov 88
AUL Crosshaven Castleview Referees Everton Mayfield Macroom Glenvale Temple
Ref 57 Dec 88
AUL Greenmount Referees Ballinlough Bosco’s Lee Rangers Corkbeg
Ref 58 Feb 89
Tower Rovers Leeside Greenmount Rangers Temple Utd Referee AUL
Ref 59 Feb 89
Blarney Utd Rockmount Portview Leeside
Ref 60 Mar 89
Carrigaline Utd Midleton Referee Albert Rovers Mayfield Ballincollig Ballyvolane Glanmire
REF 61 Mar 89
Referee Ard-na-Laoi Killumney Utd Ballincollig Ath. Blarney Utd Temple Utd
REF 62 Apr 89
Ballincollig Blarney Utd Bandon
REF 63 Apr 89
Springfield Dillon’s Cross Ath.
REF 64 May 89
Ballyphehane Bandon Temple Utd St John Bosco’s Referee
REF 65 May 89
Cobh Ramblers Rockmount Ringmahon St John Bosco’s Ballinlough Ballincollig Tramore Temple Bandon Referee
Ref 66 May 89
Casement Rockmount Doughcloyne Referees Park
Ref 67 Aug 89
Hibernians Ballincollig Cobh Wanderers Fermoy Referees Hillington
Ref 68 Aug 89
Everton Referees Ballyvolane Casement Wilton Bandon Greenmount Portview Northvilla Dunbar Temple AUL
Ref 69 Sep 89
Referees Passage Hillington Mayfield Springfield Cobh Wanderers Temple
Ref 70 Oct 89
Bandon Waterloo Referees Central Lee Rangers Castleview Dunbar Temple
Ref 71 Nov 89
Casement Cobh Town Referees Glanmire
Ref 72 Oct 89
Referees Springfield Ballyvolane Mayfield Douglas Hall
Ref 73 Dec 89
Youghal Ballincollig Cobh Wanderers Cobh Ramblers Wilton
Ref 74 Dec 89
Ballincollig Cobh Wanderers Rockmount Corkbeg Greenmount Bandon Wilton
Ref 75 Feb 90
Bosco’s Doughcloyne AUL MSL Mayfield Corkbeg Ballincollig Springfield
Ref 76 Feb 90
Mitchell Utd Ballintotis Cobh Wanderers Leeside Referees Fairview Hibernians Buttevant
Ref 77 Apr 90
AUL Wilton Tramore Referees
Ref 78 Apr 90
Referees Bosco’s Grattan Springfield Temple Rockmount Wilton
Ref 79 Apr 90
Leeside Bandon Glenvale Hibernians Dunbar Bosco’s
Ref 80 Apr 90
Springfield Wilton Douglas Hall Ballincollig Fourth Battalion Killumney
Ref 81 May 90
Ballyphehane Grattan Bosco’s Coachford Bandon Grangevale Hibernians
Ref 82 May 90
Greenmount Cherry Orchard Wilton Casement
Ref 83 Aug 90
Leeside Glanmire Northvilla Courtown Mayfield Ballyvolane Everton
Ref 84 C Sep 90
Temple Mayfield Mallow Celtic
Ref 85 c Sep 90
Crosshaven Togher Referees Hillington UCC
Ref 86 c Sep 90
Kinsale Bandon Castleview Bosco’s Everton
Ref 87 c Oct 90
Springfield AUL Waterloo Central Rockmount Everton Bandon Castleview
Ref 88 c Nov 90
Ballinlough Referees Wilton Crosshaven Bandon Innishannon Passage Bosco’s Everton
Ref 89 c Dec 90
AUL Referees Temple Brooklodge Lee Rangers Corinthians Dunbar
Ref 90 C Jan 91
Castleview Bosco’s Bandon Referees Passage Glebe North Fourth Battalion Leeside
Ref 91 c Feb 91Ballinlough Ard-na-Laoi Youghal Mayfield Wilton
Ref 92 c Mar 91
Crescent Grattan Castle Celtic Ballinlough Cobh Town Temple Ballincollig Albert Rovers Mayfield Corinthians Referees
Ref 93 c Apr 91
Dunbar Leeside Springfield
Ref 94 c Apr 91
Dunbar Ballinlough Casement Villa
Ref 95 c Apr 91
Temple Greenmount Leeside Coachford
Ref 96 c May 91
Referees Bandon Ballincollig
Ref 98 c May 91
Bandon Ballincollig Boher Corkbeg Coachford
Ref 99 c May 91
Leeside Rockmount Wilton Villa Dunbar Referees
Ref 100 c May 91
Everton Casement Mayfield Hibernians Brooklodge
Ref 101 c May 91
Wilton Crescent Ballyphehane Kilreen Greenwood Blarney Youghal Temple Springfield
Ref 101A c Jun 91
Rockmount Portview
Ref 102 c Jun 91
Dunbar Dublin AUL Cork AUL
Ref 103 Jul 91
Castleview Greenmount Mayfield
Ref 104 Sep 91
Referees Ballincollig Albert Rovers Crescent Killumney Macroom
Ref 105 Sep 91
AUL Greenmount Dunbar
Ref 106 Sep 91
Passage Leeside
Ref 107 Sep 91
Ballyvolane Greenwood Coachford Bosco’s
Ref 108 Oct 91
Kilreen Celtic AUL Casement Temple Village Afton Referees
Ref 109 Oct 91
Blarney
Ref 109A Nov 91
Bandon Boher Casement
Ref 110 Nov 91
Rockmount Fourth Battalion Albert Rovers Crescent Bosco’s Buttevant Coachford AUL Bandon
Ref 111 Nov 91
Wilton Mayfield Villa Springfield
Ref 112 Dec 91
Dunbar AUL Rockmount Casement Kilreen Passage Mallow Celtic Ballincollig
Ref 113 Dec 91
Mayfield Bosco’s Castleview Dunbar
Ref 114 Dec 91
AUL Rockmount Passage
Ref 115 Jan 92
AUL Temple
Ref 116 Jan 92
Hibernians Rockmount Referees
Ref 117 c Jan 92
Hibernians Rockmount Referees Ballincollig Wilton
Ref 118 c Feb 92
Wilton Fourth Battalion Cobh Town Bishopstown
Ref 119 c Mar 92
Buttevant Crescent Temple
Ref 120 c Mar 92
Boher Blarney
Ref 121 Mar 92
Blarney Boher Hibernians
Ref 122 Mar 92
Casement Brooklodge Bishopstown
Ref 123 c Apr 92
Hibernians Ballyphehane Leeside Crescent Referees Ballincollig
Ref 131 c Sep 92
Youghal; Mayfield
Ref 132 c Sep 92
Greenwood Temple Blarney Street Bohemians Killowen
Ref 124 c Apr 92
Cobh Town Corkbeg Fourth Battalion Referees Casement Celtic Kilreen Celtic
Ref 124A c Apr 92
Bandon Brooklodge Springfield Temple Castleview Boher Celtic
Ref 125 c May 92
Ballincollig Brooklodge Corkbeg Referees AUL Springfield Castleview
Ref 126 C May 92
Rockmount Leeds Referees Bandon Crescent
Ref 127 c May 92
Passage Temple Dunbar Crosshaven Bandon Castleview
Ref 128 c Jun 92
Tramore Athletic Macroom
Ref 129 c Aug 92
Central Northvilla Waterloo Greenmount Temple
Ref 133 c Sep 92
Coachford Fourth Battalion Park Utd Grattan Utd Leeside
Ref 134 c Oct 92
Referees (Rory O’Connor) Ballyphehane Passage AUL
Ref 135 c Oct 92
Ballincollig Temple
Ref 136 c Oct 92
Passage Hibernians Albert Rovers Wilton
Ref 137 Nov 92
Passage Leeside
Ref 138 Dec 92
Referees Leeds Wilton Rockmount
Ref 139 Dec 92
AUL Ballincollig Castleview
Ref 140 Dec 92
Ballincollig (team of month)
Ref 141 Dec 92
Temple Castleview Referees Ballincollig Buttevant
Ref 142 Jan 93
Ballincollig Wilton Referees Douglas Hall Rockmount
Ref 143 Jan 93
MFA Shipping AUL Temple Castleview AUL Buttevant
Ref 144 Jan 93
Albert Rovers Fairview Referees Crescent Passage
Ref 145 Jan 93
Crescent Bosco’s Togher Passage Fourth Battalion Referees
Ref 146 Feb 93
Temple Castleview Referee
Ref 147 Feb 93
Bandon Temple Ballincollig Ath. Referee Brooklodge Utd Ballincollig
Ref 148 Feb 93
Ballincollig Mayfield Utd Buttevant Newtown
Ref 149 Mar 93
College Corinthians
Ref 150 Mar 93
Blarney Utd St John Bosco’s Park Utd
Ref 151 Mar 93
Ballincollig Athletic Park Utd
Ref 152 Mar 93
Ballincollig Temple Utd
Ref 153 Mar 93
Grattan Utd Bishopstown
Ref 154 Apr 93
AUL Referee Springfield Ballyvolane
Ref 155 Apr 93
Referee Mayfield Utd Village Utd St John Bosco’s Castleview Leeside
Ref 156 Apr 93
Ballyvolane. Mayfield Utd Springfield Greenwood Ballincollig
Ref 157 Apr 93
Temple Utd Blarney Utd Passage Shandon Celtic
Ref 158 Apr 93
Coachford St John Bosco’s Temple Utd John A. Wood Ltd
Ref 159 May 93
Temple Passage Bosco’s Coachford Referee
Ref 160 May 93
Togher Rovers Hibernians Referee Park Utd Coachford Brooklodge Corkbeg
Ref 161 May 93
Mayfield Utd Temple Utd Referee
Ref 162 May 93
Albert Rovers Grangevale Villa Utd Douglas Hall Passage Coachford Referee
Ref 163 May 93
Coachford
Ref 164 May 93
ROCKMOUNT MAYFIELD UTD HILL Celtic
Ref 165 May-Jun 93
Rockmount Ballincollig Athletic Ballincollig Mallow Celtic
Ref 166 Jun 93
Ballincollig Temple Utd
Ref 167 Jun 93
AUL Ballincollig Temple Coachford Corkbeg Rockmount Passage Dublin AUL
Ref 168 Jun 93
Ballincollig Temple Utd Greenwood Castle Celtic
Ref 169 Jun 93
Temple Utd Ballincollig; intermediate league play-off at turner's Cross; Temple won 3 - 0 on pens. 1st 3 b/collig pens. saved by Joe Barrett
Ref 170 Jun 93
Ard-na-Laoi Ballyvolane Utd
Ref 171 Jul 93
Ballincollig Killowen St Mary’s Referee
Ref 172 Jul 93
Passage Hibernians Referee
Ref 173 Aug 93
Greenmount Rangers Leeside Mayfield Utd Referee Fourth Battalion Park Utd
Ref 174 Aug 93
Ballincollig Greenmount Rangers Mayfield Utd
Ref 175 Sep 93
Albert Rovers Knocknaheeny Celtic Mayfield Springfield Referee AUL Temple Passage
Ref 176 Sep 93
Dunbar Celtic Greenmount Rangers Referee Mayfield Utd Northvilla
Ref 177 Sep 93
MFA Passage Rockmount Coachford Brooklodge Utd Northvilla Mayfield.
Ref 178 Sep 93
AUL Mayfield Corkbeg Central Rovers Village Utd Rockmount Referee Ballincollig
Ref 179 Oct 93
St John Bosco’s Fermoy Castleview Douglas Hall
Ref 180 Oct-Nov 93
Greenmount Rangers Castleview Ballincollig Ballincollig Ath. Mahon Utd
Ref 181 Nov 93
Greenwood Mayfield Utd Ballincollig Afton Villa Macroom
Ref 182 Nov-Dec 93
Referee Castleview AUL MSL
Ref 183 Dec 93
Western Rovers Corkbeg Ballincollig Referees Temple Utd Douglas Hall Corinthians Athletic
Ref 184 Dec 93
whitethorn Corkbeg Buttevant
Ref 185

______________
Ref 186 Jan 94
John A. Wood Ltd Coachford Passage
Ref 187 Jan 94
Coachford Passage
Ref 188 Jan 94
Castleview Ballincollig
Ref 189 Feb 94
Renmore Coachford Grangevale Castleview Temple Utd
Ref 190 Feb 94
Grangevale Ard-na-Laoi Referee
Ref 191 Feb 94
Mayfield Utd Kilreen Celtic Village Utd Referee
Ref 192 Mar 94
Cobh Town St John Bosco’s Ballincollig Village Utd Referee Albert Rovers Grattan Utd Boher Celtic
Ref 193 Mar-Apr 94
Villa Ath. Cobh Celtic. Ballincollig Passage
Ref 194 Apr 94
Greenmount Rangers Temple Utd Cobh Celtic Villa Athletic
Ref 195 Apr 94
GRATTAN UTD LEESIDE KILLOWEN Castleview
Ref 196 May 94
COACHFORD MAYFIELD UTD TEMPLE UTD
Ref 197 May 94
Kinsale Leeds Rockmount Temple Mayfield Coachford
Ref 198 May 94
Bosco’s Mayfield Rockmount Temple Passage Macroom Referee Ballincollig Kinsale
Ref 199 May 94
Ballincollig Grattan Temple Passage Mayfield
Ref 200 May 94
Passage Referee Mayfield Leeside Kinsale Everton
Ref 201 May 94
Blarney Doneraile Village Temple
Ref 202 May 94
Ard-na-Laoi Douglas Hall Referee Macroom Hibernians
Ref 203 Jun 94
Passage Grattan Hill Celtic Temple. Mayfield Ard-na-Laoi Douglas Hall
Ref 204 Jun 94
Temple Mayfield AUL Passage
Ref 205 1956
AUL Tayto Cup team - see AUL notes echo spring 1994
Ref 206 Jun 94
Village Utd Grattan Utd
Ref 207 208 209 Jun 94
______________

Ref 210 Aug 94
Mayfield Utd AUL Referees Temple Utd Passage
Ref 211 Aug 94
St John Bosco’s Dunbar Celtic Kinsale Referee Fourth Battalion Hibernians Leeside
Ref 212. Aug 94
Fourth Battalion Mayfield Springfield Referees AUL Rockville Temple Kinsale Northvilla Passage Grangevale Coachford Hibernians Buttevant Ballincollig
Ref 213 Sep 94
Ballincollig Buttevant Greenmount AUL Munster Passage Rockville Rockmount Temple MFA
Ref 214 Oct 94
Passage Blackpool Celtic Ballincollig Castleview
Ref 215 Oct 94
Rockville Hibernians Greenmount Leeds Mayfield Mallow
Ref 216 Nov 94
Glenview Evergreen John Downey AUL Temple Greenmount St John Bosco’s Blarney Street Athletic
Ref 217 Nov 94
PASSAGE WANDERERS FAIRVIEW MAYFIELD UTD WILTON UTD BLARNEY UTD SPRINGFIELD EVERGREEN GLENVIEW
Ref 218 Nov 94
Temple Utd Douglas Hall Glenview Corkbeg Utd
Ref 219 Nov 94
Referees Ballincollig Wilton Utd North End
Ref 220 Dec 94
BALLINCOLLIG BLARNEY UTD HIBERNIANS ROCKMOUNT REFEREE
Ref 221 Dec 94
Cork Soccer Honours AUL Grattan Referees
Ref 222 Dec 94
Cork Soccer Honours AUL
Ref 223 Dec 94
Mayfield Utd Passage Wanderers Hibernians Athletic Castleview Ballincollig St John Bosco’s Utd
Ref 224 Dec 94
John A. Wood Ltd
Ref 225 Jan 95
Village Utd Albert Rovers Bandon College Corinthians
Ref 226 Jan 95
Leeds Mayfield Utd Springfield Castleview Killumney Utd Ballincollig Ath.
Ref 227 Jan 95
Tramore Athletic Coachford Temple Utd Hibernians Crescent Athletic Park Utd AUL
Ref 228 Feb 95
Mayfield United
Ref 229 Feb 95
PARK ALBION WHITETHORN
Ref 230 Feb 95
Wilton Rockville Coachford
Ref 231 Feb 95
Wilton Hillington Cork City Ballincollig Mayfield Tramore MFA
Ref 232 Feb 95
Hibernians College Corinthians Referee Glanmire Park Albion Bandon
Ref 233 Feb 95
HIBERNIANS
Ref 234 Mar 95
St John Bosco’s Utd Dunbar Celtic Referee AUL
Ref 235 Mar 95
Passage Kanturk
Ref 236 Mar 95
HIBERNIANS COLLEGE CORINTHIANS REFEREE
Ref 237 Mar 95
Schools international: Ireland Wales Referee Ballincollig Bandon
Ref 238 Mar 95
JOHN A. WOOD LTD BANDON BALLINCOLLIG REFEREE CASTLE CELTIC WATERLOO
Ref 239 Mar 95
Grattan Utd AUL Coachford Hibernians Referee Tramore Athletic Albert Utd
Ref 240 Mar 95
Killowen
Ref 241 Apr 95
TEMPLE Utd KINSALE ST JOHN BOSCO'S UTD VILLAGE UTD
Ref 242 Apr 95
Albert Rovers Referee North End
Ref 243 Apr 95
AUL GREENMOUNT RANGERS NORTHVILLA
Ref 244 Apr 95
Bohemians Northvilla
Ref 245 May 95
Passage Hibernians Referee Kanturk Leeside Mayfield
Ref 246 May 95
Mayfield Utd Rockmount Referees Corinthians Athletic Brooklodge Utd
Ref 247 May 95
Temple Utd Greenmount Rangers Referees Kanturk Tramore Athletic
Ref 248 May 95
Ballincollig Coachford Utd Glenview Macroom Referees Ballinhassig Hillington Brooklodge Utd
Ref 249 May 95
Wilton Utd Leeside Blarney Utd Castleview Passage Northvilla
Ref 250 May 95
Referees Ballincollig Castleview North End Temple Utd Everton Douglas Hall
Ref 251 Jun 95
Rockville Coachford North End Temple Utd Referees Ballincollig Everton Churchvilla Tramore Ath
Ref 252 Jun 95
NORTH END MAYFIELD UTD JOHN A WOOD LTD KNOCKNAHEENY Celtic
Ref 253???

Ref 254 Jun 95
BLARNEY UTD CASTLE Celtic
Ref 255 256 257 258 259 260
__________________
Ref 261 Aug 95
Grangevale Passage Wanderers Referee
Ref 262 Aug 95
Ballincollig North End Referees Temple Utd AUL
Ref 263 Aug 95
Referee Cobh Town Togher Rovers Leeside South Cross Ath
Ref 259A Aug 95
John A. Wood Ltd
Ref 264 Aug 95
Mayfield Fourth Battalion Celtic Tramore Athletic Springfield Passage Referee
Ref 265 Sep 95
LEESIDE UTD SHANDON CELTIC REFEREE PASSAGE CRESCENT ATH. CENTRAL ROVERS BOHEMIANS VILLAGE UTD
Ref 266 Sep 95
CENTRAL ROVERS BEAUMONT RANGERS MAYFIELD UTD CORINTHIANS ATHLETIC MACROOM REFEREE ST JOHN BOSCO'S
Ref 267 Sep 95
MIDLETON CELTIC LEE RANGERS ST JOHN BOSCO'S UTD DOUGLAS CELTIC ROCKVILLE COACHFORD REFEREE
Ref 268 Oct 95
Mayfield Utd Referee Leeside AUL Dublin AUL Buttevant Blarney Ath. Churchvilla
Ref 269 Oct 95
MIDLETON PASSAGE CORINTHIANS ATH. AUL SCHOOLBOYS REFEREES BALLINLOUGH UTD
Ref 270 Oct 95
VILLA UTD DOUGLAS HALL WANDERERS BROOKLODGE UTD
Ref 271 Oct 95
AUL Cork Soccer Honours
Ref 272 Oct 95
Cork Soccer Honours Villa Utd Brooklodge Utd Douglas Hall Wanderers Kilreen Celtic
Ref 273 Nov 95
KILLUMNEY UTD HILLINGTON MAYFIELD UTD TOGHER ROVERS TEMPLE UTD REFEREE
Ref 274 Nov 95
EVERGREEN PASSAGE WANDERERS GREENMOUNT RANGERS BLARNEY UTD REFEREE
Ref 275 Nov 95
TEMPLE UTD. MACROOM HILL CELTIC CORINTHIANS ATHLETIC
Ref 276 Nov 95
Cork AUL Clare Referees
Ref 277 Nov 95
Wilton Utd u17s Mayfield Utd u17s Hillington
Ref 278 Dec 95
Kinsale AUL Leeside Utd Bandon Town
Ref 279 Dec 95
Leeside Utd Bandon Town
Ref 280 Dec 95
Villa Utd
Ref 281 Jan 96
Passage Hibernians Passage Wanderers Ballincollig Athletic Greenmount Rangers
Ref 282 Jan 96
Passage Wanderers Ballincollig Athletic
Ref 283 Jan 96
Harp Utd Coachford Utd Southend Utd (white) Albert Rovers (red/black) John A. Wood Ltd
Ref 284 Jan 96
Passage Cork AUL Leinster junior league
Ref 285 Jan 96
Greenmount Rangers Referee
Ref 286 Feb 96
Midleton Ballinhassig Crescent Ath. Springfield Passage Rathkeale Referee
Ref 287 Feb 96
John A. Wood Ltd
Ref 288 Feb 96
Cobh Celtic Churchvilla
Ref 289 Feb 96
Ard-na-Laoi Brogeen Rovers Referee
Ref 290 Feb 96
Maymount Celtic u17s Fermoy u17s Referee Passage
Ref 291 Feb 96
DRIPSEY CELTIC LEESIDE UTD COUNTY CUP DRIPSEY WON ON PENS. REFEREE
Ref 292 Mar 96
AUL Rockville Greenmount Rangers
Ref 293 Mar 96
John A. Wood Ltd Springfield Utd Ballincollig Ard-na-Laoi
Ref 294 Mar 96
Shandon Celtic Lakewood Athletic Bandon Town Passage Wanderers Referee Temple Utd Blackpool Celtic
Ref 295 Mar 96
p15: Ted Callanan Brian Foley Denis Donovan Ronan O’Regan Ml O'Farrell; Pearse Celtic AUL Referees Passage Greenmount Rangers Douglas Hall Wanderers Ard-na-Laoi
Ref 296 Apr 96
John A Wood Ltd; Grattan Utd; Village Utd
Ref 297 Apr 96
Douglas Hall Wanderers Passage Wanderers
Ref 298 Apr 96
Passage Rockville Referee
Ref 299 Apr 96
Mayfield Utd Wilton Utd Togher Rovers Coachford
Ref 300 May 96
Passage Grattan Utd Hill Celtic Killumney Utd Referees
Ref 301 May 96
REFEREE BLARNEY MIDLETON MAYFIELD KILLUMNEY ARD-NA-LAOI
Ref 302 May 96
ARD-NA-LAOI KILLUMNEY UTD
Ref 303 May 96
WILTON UTD MIDLETON
Ref 304 May 96
Crosshaven Fermoy Togher Corinthians Referee Maymount Wilton
Ref 305 May 96
Togher Rovers Corinthians Ath
Ref 306 May 96
Everton Macroom Pearse Celtic Villa Athletic St Mary’s Coachford Greenmount
Ref 307 Jun 96
Hibernians Athletic Pearse Celtic
Ref 308 Jun 96
Hibernians Blarney Utd Hibernians Athletic Pearse Celtic Grattan Utd Togher Rovers Greenmount Rangers Coachford Referee
Ref 309 Jun 96
Greenmount Rangers Springfield Hibernians Blarney Utd Referees (A. Buttimer k Coughlan d O’Donovan)
Ref 310 Ref 311 Jul 96
_____________
Ref 312 Aug 96
Village Utd Cobh Town Ballinhassig Passage Wanderers
Ref 313 Aug-Sep 96
Cobh Town Village Utd Ballincollig Blarney Utd Killowen Ard-na-Laoi
Ref 314 Sep 96
REFEREES LEESIDE UTD BALLINCOLLIG ATH. ROCKVILLE MACROOM
Ref 315 Sep 96
Evergreen Dripsey Celtic Referee
Ref 316 Sep 96
Mayfield Utd youths Maymount Celtic youths Referee
Ref 317 Sep 96
AUL Mayfield Utd Leeds Referee St John Bosco’s Utd Macroom Utd Blarney Utd Springfield
Ref 318 Sep 96
BOHEMIANS FOURTH BATTALION CORINTHIANS ATHLETIC AER LINGUS
Ref 319 Oct 96
ALBERT ROVERS ALBERT UTD REFEREE MILLSTREET CELTIC BALLINCOLLIG WHITETHORN
Ref 320 Oct 96
AUL Blarney Utd Corinthians Athletic Greenmount Rangers Passage Referees
Ref 321 Oct 96
Ballincollig Crosshaven Referees Knocknaheeny Celtic Temple Utd Kanturk Leeside
Ref 322 Oct 96
Kanturk Leeside Passage Rovers Mallow Town Referees Fairview Bishopstown Celtic
Ref 323 Nov 96
Beaumont Referee Fourth Battalion Springfield Coachford
Ref 324 Nov 96
Referee Strand Utd Dripsey Celtic
Ref 325 Nov 96
Hibernians Greenmount Celtic Ballyvolane Churchview Celtic
Ref 326 Nov 96
Cork Soccer Honours AUL
Ref 327 Nov 96
Cork Soccer Honours AUL
Ref 328 Nov-Dec 96
Fairview Passage Rovers Passage Wanderers Hill Celtic Lee Rangers Glenvale Leeside Referees
Ref 329 Dec 96
AUL MSL Referees
Ref 330 Dec 96
Maymount Celtic Bandon Referees
Ref 331 Dec 96
Fairview Glanworth Referee
Ref 332 Dec 96
MIDLETON CELTIC LEESIDE UTD KEADUE ROVERS NORTH END
Ref 333 Dec 96
Mayfield Utd Churchvilla Coachford Crescent Athletic
Ref 334 Dec 96
St John Bosco’s Utd Mahon Utd Coachford Crescent Athletic Dundrum Ath. Greenmount Rangers
Ref 335 Jan 97
Midleton Celtic Albert United Innishannon Fairhill Utd
Ref 336 Jan 97
Fairhill Utd Innishannon Fourth Battalion Celtic Springfield Utd Hibernians Rockville
Ref 337 Jan 97
Greenmount Rangers Ballincollig Dripsey Celtic Glanworth
Ref 338 Feb 97
EVERGREEN PASSAGE WANDERERS CRESCENT ATH. ALBERT ROVERS GRATTAN UTD COBH TOWN
Ref 339 Feb 97
Referee Coachford Village Brooklodge Passage
Ref 340 Feb 97
Village Utd Coachford Greenmount Rangers St Columban's boys
Ref 341 Feb 97
Waterloo St John Bosco’s Utd Crescent Athletic Hill Celtic Referee
Ref 342 Feb 97
Waterloo Mayfield Utd Rockmount Greenmount Rangers Avenue Utd Park Utd Macroom
Ref 343 Mar 97
Referees AUL Tipperary North Greenmount Rangers Village Utd Innishannon Maymount Celtic
Ref 344 Mar 97
Innishannon Maymount Celtic Togher Rovers Hibernians Corkbeg Corinthians Athletic
Ref 345 Mar 97
Douglas Celtic Ballyvolane Pearse Celtic Referees
Ref 346 Mar 97
Passage Springfield
Ref 347 Mar 97
Macroom
Ref 348 Mar 97
Kanturk Waterloo
Ref 349 Apr 97
Pearse Celtic Mayfield Utd Greenmount Celtic Harp United
Ref 350 Apr 97
Leeside Waterloo Dunbar Celtic
Ref 351 Apr 97
Ballincollig Blarney Utd Hill Celtic Hillington
Ref 352 Apr 97
Hill Celtic Blarney Utd Hillington
Ref 353 Apr 97
Referee Castleview Ballinlough Utd Villa Utd Passage Wanderers
Ref 354 Apr 97
_______________
Ref 355 May 97
Passage v Crescent Athletic
Ref 356 May 97
MACROOM BALLINCOLLIG COACHFORD BLARNEY UTD CASTLEVIEW EVERTON Leeds
Ref 357 May 97
COACHFORD BLARNEY UTD BROOKLODGE ATH. SPRINGFIELD UTD
Ref 358 May 97
Hillington Kanturk Leeside Brooklodge Athletic
Ref 359 May 97
Leeside Brooklodge Athletic Passage Coachford Referee Springfield Rockville
Ref 360 Feb 97
John A Wood Ltd
Ref 361 May 97
Harp Utd Maymount Celtic Mahon Utd Castleview Killowen Pearse Celtic
Ref 362 May 97
Maymount Celtic Passage Coachford Togher Rovers
Ref 363 May 97
Springfield Greenmount Rangers Knocknaheeny Celtic Villa United
Ref 364 365 366 367 368 369 370 Jul 97
___________
Ref 371 Aug 97
Greenmount Rangers AUL St John Bosco’s Maymount Celtic Referees
Ref 372 Aug 97
AUL BALLINCOLLIG CLONAKILTY SPRINGFIELD KILLUMNEY UTD COACH FORD VILLAGE UTD
Ref 373 Sep 97
Buttevant Blarney Utd Harp Utd Northvilla Passage Waterloo Referee
Ref 374 Sep 97
Bandon Passage Park Utd
Ref 375 Sep 97
Referee Springfield St John Bosco’s
Ref 376 Sep 97
Rockville North End Springfield St John Bosco’s Coachford Macroom
Ref 377 Sep 97
REFEREES HILLINGTON FAIRVIEW COLLEGE CORINTHIANS BANDON
Ref 378 Oct 97
BALLINLOUGH UNITED HIBERNIANS
Ref 379 Oct 97
GREENMOUNT RANGERS HIBERNIANS BALLINCOLLIG BANDON
Ref 380 Oct 97
Ballinlough United Grattan United Leeside B Grangevale
Ref 381 Oct 97
College Corinthians Ballinhassig Greenmount Rangers b Referee
Ref 382 Oct 97
AUL. Bosco’s Mahon Utd various clubs (AUL heads)
Ref 383 Nov 97
St John Bosco’s Mahon United Passage Blarney United
Ref 384 Nov 97
Passage Blarney United Rockville Village United
Ref 385 Nov 97
Bandon College Corinthians Villa United Togher Rovers
Ref 386 Nov 97
Leeside Dunbar Celtic Rockville Ballincollig Referees Brooklodge United Greenwood Celtic
Ref 387 388 389 Nov 97
AUL Cork Soccer Honours
Ref 390 Nov 97
Albert Rovers Villa United Mayfield United Everton AUL
Ref 391 Nov 97
Passage St John Bosco’s Referee
Ref 392 Dec 97
College Corinthians Ballinhassig Maymount Celtic Millstreet Celtic
Ref 393 Dec 97
Park United Coachford St John Bosco’s Referees College Corinthians Athletic
Ref 394 Dec 97
Grangevale AUL
Ref 395 Dec 97
Brooklodge United Mahon United AUL Evergreen Kinsale
Ref 396 Dec 97
GRANGEVALE ARD-NA-LAOI
Ref 397 Dec 97
GRANGEVALE ARD-NA-LAOI EVERTON BALLINCOLLIG BLARNEY STREET ATHLETIC HILLINGTON
Ref 398 Jan 98
PARK UNITED PASSAGE
Ref 399 Jan 98
BOHER CELTIC LEEDS REFEREES AVONDALE UNITED MAYMOUNT CELTIC
Ref 400 Jan 98
BOHER CELTIC LEEDS AVONDALE UNITED MAYMOUNT CELTIC COACHFORD INTER-KENMARE




Ref 401 Jan 98
Bandon Brooklodge Everton Ard-na-Laoi
Ref 402 Jan 98
Greenmount Rangers Ballyvolane Everton Corinthians Athletic Referee
Ref 403 Feb 98
Leeside Kilreen Celtic North End
Ref 404 Jan 98
MAYMOUNT Celtic
Ref 405 Feb 98
LEESIDE PEARSE CELTIC ST JOHN BOSCO'S SPRINGFIELD
Ref 406 Feb 98
LEESIDE PEARSE Celtic
Ref 407 Feb 98
Buttevant Hibernians Referee
Ref 408 Feb 98
Everton Blarney United Ballinlough United
Ref 409 Mar 98
Blarney United Grangevale Referees
Ref 410 Mar 98
Togher Rovers Passage Referee
Ref 411 Mar 98
Castle Celtic St John Bosco's
Ref 412 Mar 98
Fairview Blarney United
Ref 413 Mar 98
Leeside Buttevant
Ref 414 Apr 98
Midleton Celtic St John Bosco's College Corinthians Athletic Leeside Referees
Ref 415 Apr 98
REFEREE MAYMOUNT CELTIC GREENWOOD CELTIC ST JOHN BOSCO'S VILLAGE UNITED
Ref 416 Apr 98
Everton Blarney Utd Referees
Ref 417 Apr 98
Everton Blarney Utd Referees
Ref 418 Apr 98
Referee Villa United Rockville Hibernians
Ref 419 May 98
Ballyvolane Greenwood Celtic Leeside Douglas Hall
Ref 420 May 98
Casement Celtic Fairview Leeside Douglas Hall
Ref 421 May 98
Ballyvolane Grangevale Leeside Village United
Ref 422 May 98
Hill Celtic St John Bosco's
Ref 423 May 98
Everton Blarney United Leeside Passage
Ref 424 May 98
Donoughmore Athletic Temple United Mayfield United Leeside Corkbeg
Ref 425 May 98
Coachford Bandon Ballinlough Greenmount Referees
Ref 426 Jun 98
Togher Rovers Coachford
Ref 427 Jul 98
Grattan United Macroom Referee Ard-na-Laoi Villa United
Ref 428 Aug 98
Temple United Ballinlough United
Ref 429 AUG 98
Referees AUL Greenmount Rangers Passage Leeside
Ref 430 Aug 98
Hillington Everton Fourth Battalion Midleton Celtic Referees
Ref 431 432 433 434 Jul 98
______________
Ref 435 Sep 98
Passage Churchvilla Referee
Ref 436 Sep 98
Hillington Hill Albion Grattan United Passage Churchvilla
Ref 437 Sep 98
Greenmount Rangers Togher Rovers Kinsale Greenwood Referee
Ref 438 Sep 98
Kinsale Greenwood
Ref 439 Sep 98
Castleview St John Bosco's Referee
Ref 440 Sep 98
Temple Utd St John Bosco’s Castleview Everton Maymount Celtic
Ref 441 Sep 98
Everton Maymount Celtic Referee
Ref 442 Sep 98
Blarney United Casement Celtic Referees Fairview Harp United Glenvale Crescent Athletic
Ref 443 Oct 98
Referee Leeside Greenmount Rangers Ballincollig Temple United
Ref 444 Oct 98
Ballincollig Glencairn Celtic St John Bosco's Macroom Blackpool Celtic Referee
Ref 445 Oct 98
Mayfield uNITED Hillington
Ref 446 Oct 98
Mayfield United Hillington Park United Blackpool Celtic
Ref 447 Oct 98
Brooklodge United Churchvilla Referee Douglas Hall Nightowls
Ref 448 Oct 98
Leeside Macroom Churchvilla Brooklodge Utd
Ref 449 Oct 98
Douglas Hall Leeside Macroom Hillington Kilreen Celtic Temple United Mayfield Utd AUL
Ref 450 Nov 98
Leeside Brooklodge United Passage Greenmount Rangers Killumney United Grangevale
Ref 451 Oct 98
Killumney United Grangevale
Ref 452 Nov 98
Glenvale
Ref 453 Nov 98
AUL MSL Referees
Ref 454 Nov 98
Leeside Millstreet Celtic
Ref 455 Nov 98
Macroom Referees College Corinthians Athletic
Ref 456 Nov 98
Hillington B Richmond Referee
Ref 457 Nov 98
AUL Cork Soccer Honours
Ref 458 Nov 98
Cork Soccer Honours AUL
Ref 459 Nov 98
Temple United Tramore Athletic
Ref 460 Dec 98
Blarney Street Athletic Ballyvolane
Ref 461 Dec 98
Evergreen Killumney United
Ref 462 Dec 98
Blarney United Blackpool Celtic
REF 463 Dec 98
Midleton Celtic Strand United
Ref 464 Dec 98
College Corinthians Grattan United
Ref 465 Dec 98
Ballintotis Strand United
Ref 466 Dec 98
Strand United Ballintotis Referee Passage Killowen
Ref 467 Jan 99
Casement Celtic Passage C
Ref 468 Jan 99
Cobh Town Hibernians (Waterford)
Ref 469 Dec 98
Cobh Town Passage Referees Casement Celtic Hibernians (Waterford)
Ref 470 Jan 99
Bandon Referees Whitethorn Temple United Everton
Ref 471 Jan 99
Bandon Grattan United Referees
Ref 472 Jan 99
Evergreen Villa United Referees
Ref 473 Jan 99
Cork AUL Kerry DL Referees
Ref 474 Jan 99
Togher Rovers College Corinthians
Ref 475 Jan 99
Ardmanning Celtic Hillington B Referees
Ref 476 Jan 99
Cork AUL Kerry DL
Ref 477 Jan 99
badly processed some shots ok Ballincollig Greenmount Rangers
Ref 478 Feb 99
Bandon Strand United Greenwood
Ref 479 Feb 99
Bandon Evergreen St John Bosco's B College Corinthians
Ref 480 Feb 99
St John Bosco's B College Corinthians
Ref 481 Feb 99
Ballincollig Casement Celtic Hillington
Ref 482 Feb 99
Ballincollig College Corinthians
Ref 483 Feb 99
St Aidan's St Coleman's FAIS
Ref 484 Feb 99
Springfield Greenmount Rangers Castle Celtic
Ref 485 Feb 99
MSL Galway (youths)
Ref 486 Mar 99
Ballincollig Ballyclough Referee
Ref 487 Mar 99
Cork AUL Tipperary Southern District League
Ref 488 Mar 99
Mayfield United Evergreen
Ref 489 Mar 99
St John Bosco's Casement Celtic
Ref 490 Mar 99
Temple Utd Charlestown Athletic
Ref 491 Mar 99
Mayfield United Glenthorn Celtic
Ref 492 Apr 99
Rockville Strand United
Ref 493 Apr 99
HILL CELTIC V BALLINCOLLIG
TEAM +_ ACTION INCLUDING NO 23
BRIAN HARTNETT SCORING FOR B
Ref 494 Apr 99
NIGHTOWLS BUT MAINLY
BLARNEY UTD V BALLINHASSIG
COUNTY CUP TEAMS/ACTION
Ref 495 Apr 99
FAI INTERMEDIATE CUP FINAL ROCKMOUNT V GARDA TEAMS/ACTION
Ref 496 May 99
Everton Temple United Ballinhassig Ballincollig Referees
Ref 497 Apr 99
Passage Casement Celtic
Ref 498 May 99
Bandon Greenmount Rangers
Ref 499 May 99
Mayfield United West End United Referee
Ref 500 May 99
Ballincollig Ballinhassig Rockville Greenmount Rangers Referees

Ref 501 May 99
Greenmount Rangers Rockville Referees
Ref 502 May 99
Tramore v Temple U17 decider
teams action presentation
Ref 503 May 99
Temple United Ballyvolane Referees
Ref 504 May 99
Ballincollig Ballyvolane Temple United Greenmount Rangers Leeside Coachford Douglas Hall
Ref 505 May 99
Castleview Ballyclough Greenmount Rangers Leeside
Ref 506 May 99
Greenmount Rangers Leeside Springfield
Ref 507 May 99
Hillington Ballyvolane
Ref 508 Aug 99
Bandon AUL Lee Rangers Ballyvolane Castle Celtic Greenmount Rangers Referees
Ref 509 AUG 99
Glenvale Rockmount St Mary's Referees Springfield Douglas Hall Midleton
Ref 510 AUG 99
Ballyvolane Blarney Utd Ringmahon Rangers Nu-Farm
Ref 511 Sep 99
Rockville Coachford
Ref 512 AUG 99 SEP 99
Coachford Dillon's Cross Afton Villa Rockville Glenvale Lakewood Grattan United Dripsey Celtic
Ref 513 SEP 99
Grattan United Dripsey Celtic Hibernians Referees St John Bosco's
Ref 514 SEP 99
Afton Villa Dillon's Cross
Ref 515 SEP 99
Castleview Leeds
Ref 516 SEP 99
Leeside Bandon
Ref 517 SEP 99
Crescent Athletic Hillington Referees Midleton
Ref 518 SEP 99
Village United A and B Dillon's Cross Dunbar Celtic A
Ref 519 OCT 99
Donoughmore Athletic Blarney United Casement Celtic Greenmount Rangers Douglas Hall
Ref 520 SEP 99
Douglas Hall Donoughmore Athletic
Ref 521 OCT 99
Evergreen Tramore Athletic
Ref 522 OCT 99
Blarney United Glenthorn Celtic Millstreet Celtic
Ref 523 OCT 99
Cobh Town Village United
Ref 524 OCT 99
FAI AUL Pearse Celtic Mayfield United Blarney United
Ref 525 OCT 99
Village United Cobh Town
Ref 526 OCT 99
Village United Crescent Athletic
Ref 527 NOV 99
Village United Crescent Athletic
Ref 528 NOV 99
Albert Rovers Whitethorn Ballincollig Casement Celtic
Ref 529 Nov 99
Hibernians St John Bosco's B
Ref 530 NOV 99
Ballyvolane College Corinthians Athletic
Ref 531 OCT 99
Rockville Crescent Athletic
Ref 532 OCT 99
St John Bosco’s B Ballincollig
Ref 533 NOV 99
Temple United Referees Millstreet Celtic
Ref 534 NOV 99
St John Bosco's Pearse Celtic
Ref 535 Nov 99
Blarney United Rathcoole
Ref 536 NOV 99
John A Wood Ltd Cork Soccer Honours AUL
Ref 537 Nov 99
CORK AUL Cork Soccer Honours
Ref 538 Nov 99
Cork Soccer Honours SPRINGFIELD BALLINCOLLIG AUL
Ref 539 NOV 99
AUL MSL REFEREES
Ref 540 DEC 99
Mayfield United Ringmahon Rangers
Ref 541 DEC 99
Leeside Pearse Celtic
Ref 542 DEC 99
St John Bosco’s Fairview
Ref 543 DEC 99
John A Wood Ltd Casement Celtic Greenwood
Ref 544 Dec 99
John A Wood Ltd
Ref 545 Dec 99
Kinsale Glenvale Referees Ballincollig Rockmount
Ref 546 Jan 00
Springfield Lee Rangers Referees
Ref 547 548 JUL 99

__________________
Ref 549 Jan 00
Referees Castleview Maymount Celtic Tramore Athletic St Mary's
Ref 550 Jan 00
BALLINCOLLIG TOGHER ROVERS REFEREE
Ref 551 Jan 00
ALBERT ROVERS DONERAILE REFEREES
Ref 552 Jan 00
Albert Rovers
Ref 553 Jan 00
AUL MSL Referees
Ref 554 Jan 00
ALBERT ROVERS COLLEGE CORINTHIANS BALLINCOLLIG
Ref 555 Jan 00
Springfield Wilton United Referees St John Bosco’s Blarney United
Ref 556 Feb 00
Temple United Maymount Celtic
Ref 557 Feb 00
BLARNEY UNITED STAR ROVERS IN MJC
Ref 558 Feb 00
COLLEGE CORINTHIANS EVERGREEN (KILKENNY) REFEREES
Ref 559 Feb 00
MACROOM ROCKVILLE
Feb 560 Feb 00
BALLINCOLLIG MANORTOWN UNITED
Ref 561 562 Feb 00
Fairhill United Donoughmore Athletic
Ref 563 Feb 00
Springfield Hillcrest (Dublin) FAI youths cup
Ref 564 Feb 00
Pearse Celtic Cobh Celtic
Ref 565 Mar 00
Douglas Hall Bandon Leeside AUL Blackpool Celtic Castleview Maymount Celtic
Ref 566 Mar 00
BANDON LEESIDE
Ref 567 Feb 00
ROCKVILLE TEAM OF MONTH
Ref 568 Mar 00
BLARNEY STREET ATHLETIC GRATTAN UNITED MUNSTER LEINSTER BLARNEY UNITED GLENVALE
Ref 569 Mar 00
BLARNEY STREET ATHLETIC GRATTAN UNITED
Ref 570 Mar 00
MUNSTER LEINSTER ULSTER CONNACHT
Ref 571 Mar 00
St Aidan's Nagle Community College
Ref 572 Mar 00
1 to 23 Action from Blarney Utd v Togher Rover
23 - 36 Action heads from Leeside B v Corinthians Ath Little Island 19/3/00
Ref 573 Mar 00
Harp United Mallow United Referees
Ref 574 Mar 00
Blarney United Glencairn Celtic Blarney Street Athletic
Ref 575 Apr 00
DOUGLAS HALL EVERTON JOHN A WOOD LTD
Ref 576 Apr 00
MURPHY YOUTH CUP FINAL DOUGLAS HALL 2 EVERTON 1
Ref 577 Apr 00
JOHN A WOOD LTD REFEREES LAKEWOOD ATHLETIC SHERIFF YC REF: CHRISSIE BUCKLEY
Ref 578 Apr 00
John A Wood Ltd Pearse Celtic Bandon Referees
Ref 579 Apr 00
Kinsale College Corinthians John A Wood Ltd
Ref 580 Apr 00
John A Wood Ltd Hill Celtic Temple United Referees
Ref 581 Apr 00
HILL CELTIC TEMPLE UNITED
Ref 582 Apr 00
Tower Street Athletic Leeside
Ref 583 Apr 00
Leeside Kanturk Carew Park Blarney United
Ref 584 Apr 00
BLARNEY UNITED CAREW PARK
Ref 585 Apr 00
Pearse Celtic Maymount Celtic Evergreen Casement Celtic Everton
Ref 586 Apr 00
Maymount Celtic Pearse Celtic Everton Casement Celtic
Ref 587 May 00
Ballinlough United Killumney United Fairview Rangers Greenmount Rangers
Ref 588 May 00
Rockmount Bandon Leeside Blarney United Referees
Ref 589 590 May 00
Leeside Blarney United
Ref 591 May 00
GRATTAN UNITED CASEMENT CELTIC YOUTHS ONE LEAGUE FINAL
Ref 592 May 00
GLENVALE HILLINGTON GLENCAIRN CELTIC ARD-NA-LAOI
Ref 593 May 00
Temple United Pearse Celtic Leeside Blarney United
Ref 594 May 00
Leeside Blarney Utd Referees
Ref 595 May 00
St Mary's Cobh Wanderers
Ref 596 May 00
Kinsale Richmond St Mary's Cobh Wanderers
Ref 597 May 00
Kinsale Richmond Leeside Blarney United AUL
Ref 598 May 00
Temple United Pearse Celtic Ard-na-Laoi Glencairn Celtic
Ref 599 May 00
Millstreet Celtic Rathcoole Rovers Leeside Blarney United
Ref 600 JUN 00
LEESIDE BLARNEY UNITED REFEREES






Ref 601 Apr 00
John A Wood Ltd
Ref 602 603 604 605(John A Wood Ltd) Jun 00
Ref 606 607 Aug 00
John A Wood Ltd
Ref 608 Aug 00
John A Wood Ltd AUL Referees Leeside Blarney
Ref 609 Aug 00
Village United Donoughmore Athletic Togher Rovers Albert Rovers
Ref 610 Aug 00
Togher Rovers Albert Rovers
Ref 611 Aug 00
Churchvilla Village United
Ref 612 Sep 00
Kilreen Celtic Rockmount Referees Northvilla Innishannon
Ref 613 Sep 00
Kilreen Celtic Rockmount Referees Northvilla Innishannon
Ref 614 Sep 00
Leeside Castleview Greenmount Rangers Park United
Ref 615 Sep 00
Greenmount Rangers Park United
Ref 616 Sep 00
Ballinhassig Dillon’s Cross Grattan United North End Village United Bohemians
Ref 617 Sep 00
Leeside Macroom Greenwood Mayfield United Referees
Ref 618 Oct 00
RATHCOOLE ROVERS PASSAGE PARK UNITED REFEREES DILLON'S CROSS GRATTAN UNITED GREENWOOD
Ref 619 Oct 00
PASSAGE PARK UNITED RATHCOOLE ROVERS BLACKPOOL Celtic
Ref 620 Oct 00
HIBERNIANS GLENVALE DILLON'S CROSS COACHFORD VILLAGE UNITED HILLINGTON REFEREES
Ref 621 Oct 00
HIBERNIANS GLENVALE
Ref 622 Oct 00
Douglas Hall Blarney United Maymount Celtic Albert Rovers
Ref 623 Nov 00
Blackstone Rovers Cobh Celtic
Ref 624 Oct 00
BLARNEY STREET ATHLETIC BLACKPOOL CELTIC CASTLEVIEW EVERGREEN
Ref 625 Nov 00
Glencairn Celtic AUL
Ref 626 Nov 00
Lakewood Athletic Ballincollig B Referees
Ref 627 Nov 00
John A Wood Ltd Leeside Bandon Referees
Ref 628 Nov 00
TOWER STREET ATHLETIC KNOCKNAHEENY Celtic
Ref 629 Nov 00
KNOCKNAHEENY CELTIC CORK AUL KERRY DL DOUGLAS HALL
Ref 630 Nov 00
Grangevale Ard-na-Laoi
Ref 631 Nov 00
CORK AUL CORK SOCCER HONOURS FAIRHILL UNITED
Ref 632 633 Dec 00
CORK AUL CORK SOCCER HONOURS
Ref 634 Dec 00
Fairhill United Ballintotis
Ref 635 Dec 00
Corinthians Athletic Brooklodge United Referees
Ref 636 Dec 00
John A Wood Ltd
Ref 637 Dec 00
John A Wood Ltd Temple United Hillington
Ref 638 Dec 00
Temple United Hillington
Ref 639 Dec 00
AUL Waterford Hibernians Dripsey Celtic
Ref 640 Jan 01
AUL Waterford
Ref 641 Jan 01
Mayfield United Coachford Cork AUL Clare district league
Ref 642 643 Jan 01
Cork AUL Clare
Ref 644 Jan 01
GLASHEEN KILLARNEY CELTIC BALLINCOLLIG CRESCENT ATHLETIC
Ref 645 Jan 01
GLASHEEN COACHFORD ARDMANNING CELTIC Killarney Celtic
Ref 646 Jan 01
PEARSE CELTIC GLENCAIRN CELTIC REFEREES MAYMOUNT CELTIC HIBERNIANS CROFTON CELTIC WEMBLEY
Ref 647 Feb 01
Bellmount Rovers Ardmanning Celtic Buttevant Blarney United
Ref 648 Feb 01
Bellmount Rovers Ardmanning Celtic president’s cup final
Ref 649 Feb 01
Richmond Referees Ard-na-Laoi
Ref 650 Feb 01
Hill Celtic Greenmount Rangers Youghal Blarney Utd
Ref 651 Feb 01
DRIPSEY CELTIC WEST END UNITED ST JOHN BOSCO'S COACHFORD
Ref 652 653 Feb 01
WEST END UNITED DRIPSEY Celtic Saxone Cup final
Ref 654 Mar 01
Passage Rockville Everton Ballinhassig
Ref 655 Mar 01
hill Celtic St John Bosco’s Greenwood Maymount Celtic
Ref 656 Apr 01
Maymount Celtic Togher Rovers Temple United Blackpool Celtic
Ref 657 658 Apr 01
Kilreen Celtic Rockmount
Ref 659 660 Apr 01
BALLINHASSIG GLENCAIRN CELTIC ST MICHAEL'S CUP FINAL
Ref 661 Apr 01
Leeside Blarney United Passage Bandon
Ref 662 May 01
Fairview Ballyvolane AUL MSL
Ref 663 May 01
Coachford Blarney United Leeside Maymount Celtic
Ref 664 May 01
Coachford Leeside Maymount Celtic Blarney United
Ref 665 May 01
AUL
Ref 666 May 01
Cork AUL Wexford
Ref 667 May 01
Mayfield United Glanworth United Referees
Ref 668 May 01
AUL
Ref 669 670 671 672 May 01
------------------
Ref 673 May 01
Blarney United Leeside
Ref 674 May 01
Peake Villa Douglas Hall Referees Greenmount Rangers St Kevin’s boys
Ref 675 May 01
Douglas Hall Peake Villa Greenmount Rangers St Kevin’s boys
Ref 676 Jun 01 May 01
Passage Douglas Hall Leeside Blarney United
Ref 677 Jun 01
Leeside Blarney United AOH replay
Ref 678 Jun 01
Leeside Coachford
Ref 679 Jun 01
Coachford Greenmount Rangers
Ref 680 681 Jun 01 Jul 01
Ref 682 Aug 01
Village United Brooklodge United Togher Rovers Blarney United
Ref 683 Aug 01
Referees St John Bosco’s Ballinhassig Springfield Greenwood
Ref 684 Sep 01
Grattan United Leeds Churchvilla Northvilla Blarney United
Ref 685 Sep 01
Temple United Dunbar Celtic Maymount Celtic St John Bosco’s
Ref 686 Sep 01
Wolfe tone bar Cork Dockers Mayfield United Kinsale Referees
Ref 687 Sep 01
Kinsale Mayfield United Villa United Crescent Athletic
Ref 688 Sep 01
Passage Buttevant Referees Grattan United St John Bosco’s
Ref 689 Oct 01
Leeside Togher Rovers Leeside Avondale United Ballinhassig
Ref 690 Oct 01
Pearse Celtic Maymount Celtic Northvilla Togher Rovers Leeside
Ref 691 Oct 01
Grattan United Blarney United Hibernians Temple United Springfield Hill Celtic
Ref 692 Oct 01
Temple United Hibernians Springfield Hill Celtic
Ref 693 Oct 01
Lakewood Athletic Douglas Hall College Corinthians Grangevale
Ref 694 Nov 01
Blarney United Midleton Dunbar Celtic Fairhill United
Ref 695 Nov 01
Fairhill United Blarney United Midleton Dunbar Celtic
Ref 696 697 Nov 01
Cork AUL Waterford district league
Ref 697 Nov 01
UCC Douglas Hall Referees
Ref 699 Nov 01
AUL Cork soccer honours Passage Leeside
Ref 700 701 Nov 01
Cork SOCCER HONOURS AUL
Ref 702 Nov 01
Ref 703 Dec 01
Churchview Celtic Celtic United Everton Rockmount
Ref 704 Dec 01
Killeady Celtic Blackstone Rovers Central Rovers Knocknaheeny Celtic
Ref 705 Dec 01
Leeside Passage Crescent Athletic Togher Rovers Referees UCC Harp United
Ref 706 Dec 01
Mayfield United Blarney United St John Bosco’s Glenthorn Celtic
Ref 707 Jan 02
Togher Rovers Killumney United Mayfield United St John Bosco’s
Ref 708 Jan 02
Grattan United Kilreen Celtic Coachford Passage
Ref 709 Jan 02
Mayfield United Grattan United Blarney United St Michael’s
Ref 710 Aug 02
John A Wood Ltd Glen Celtic Churchview Celtic
Ref 711 Aug 02
John A Wood Ltd
Ref 712 Nov 02
ARD-NA-LAOI BALLINCOLLIG
Ref 713 Nov 02
Ard-na-Laoi Ballincollig Referees







CONTENTS home AreUinthePicture?